No. 15 Sorbier, die het „Le Favori" doopte, meer in den smaak onzer lezeressen vallen dan het Engelsche product ofschoon men zoo iets nooit met zeker heid kan zeggen. Deze capeline, gegarneerd met biais, heeft, zooals vrijwel alle nieuw ontworpen hoeden, een zeer lagen bol, en is juist door zijn eenvoud van 'n bizondere élégance. Tasschen en sieraden spelen bij het moderne toilet een groote rol. De hierbij afgebeelde tasch van zwarte zijde, bestemd voor het completeeren van 'n dinertoilet, heeft 'n fijn geciseleerde sluiting. De beide daarbij afgebeelde kristallen colliers zijn van 'n nieuw model en geven ons misschien een idee voor het opnieuw inrijgen van kralen die we nog in ons bezit hebben. P. D. Nieuwe Parijsche hoed voor den komenden herfst en winter. ANANASPUDDINC Bij 1 blikje ananas heeft men hiervoor noodig 2% d-L. slagroom, 5 blaadjes witte gelatine, 5 lepels suiker en I eiwit. De ananas wordt in kleine stukjes gesneden. De gelatine wordt geweekt in 'n weinig warm water. In het vocht van de ananas laat men de suiker even koken dan neemt men de pan van 't vuur, voegt er de opgeloste gelatine bij en roert er de stukjes ananas doorheen, waarna men het mengsel laat bekoelen. Intusschen klopt men den room stijf met het eiwit en voegt hierbij het afgekoelde ananasmengsel. Onder herhaald roeren laat men het geheel gelei achtig worden, zoodat de stukjes ananas niet meer naar beneden zakken. Dan doet men den pudding in 'n vorm, dien men eenigen tijd met koud water gevuld heeft klaargezet. In den omgespoelden vorm laat men den pudding door en door koud worden en keert hem op een vochtigen schotel. AGNES CORRESPONDENTIE Mevr. M. E. B., Den Haag. U kunt volgens het patroon van 't crapaudkleedje heel geschikt ook 'n paar kleedjes haken voor de armleuningen. U neemt van het bloempatroon dan enkel het onderste VRIJDAG 7 SEP ofwel enkel het bo venste gedeelte en rond daar omheen precies zooveel gaat jes als u noodig hebt voor de door u ge- wenschte grootte. Dit kunt u natuurlijk aftellen bij het reeds door u gehaakte kleedje. Aan de verzoeken van Mevr. H.-M. te Z., van Mevr. A. B.-D. te H. en van Mevr. R. te A. om een bepaald patroon zal zoo spoedig mogelijk worden voldaan. THÉRÈSE. EENICE RAADGEVINGEN DIE TE PAS KUNNEN KOMEN Voor het schoonma ken van glazen, karaffen, vogelfonteintjes, bloemvazen enz. gebruikt men azijn en zout, schudt goed en de vuilste vaas of karaf wordt helder schoon. Met wit krijt kunnen we den spiegel mooi glad wrijven. Wanneer uw rubberschortje niet in gebruik is, hang 't dan niet met de banden aan 'n haak, doch stop het in uw boodschappentasch, welke aan den wand hangt; het is altijd bij de hand en hangt u het over een haak of knop, dan zal het schortje door de zwaarte spoedig uitscheuren. Het is een goed idee, om uw houten tuinmeube len, welke u gedurende den winter opbergt, in te strijken met petroleum om te voorkomen dat er houtinsecten in komen. U kunt het heel goed doen met een doek met petroleum. Wanneer u een inktvlek krijgt op gekleurde stof zal die moeilijk te verwijderen zijn warme melk kan in de meeste gevallen nog uitkomst brengen. Inktvlekken op wit materiaal bedekt men eerst met zout en bewerkt ze daarna met een door gesneden citroen. Uw aluminiumpannen, welke er leelijk uitzien, kunnen ais nieuw worden, door ze te behandelen met een schijfje ui. Daarna overgieten met kokend water. Een heerlijken, koelen drank kunnen we maken van yoghurt met frambozen-limonadesiroop. Men vult het glas met siroop, zooveel als men gebruikt om In plaats van suiker kunnen we honing gebruiken om zure vruchten zoet te maken het is niet alleen gezond, doch zeer smakelijk. Een versterkende lekkernij kunt u maken door gepelde noten te vermengen met kleine stukjes zoete appel, wat sap van citroen en eenige lepels honing. De lepels honing worden er goed doorheen geroerd. Rieten meubelwerk kan afgeschrobd worden met warm zeepwater; bamboe daarentegen moet schoongemaakt worden met water en zout, daarna in de schaduw laten drogen. Het is moeilijk voor een chique gekleede vrouw, wanneer zij niet gemakkelijk op hooge hakjes kan loopen; platte hakken staan weinig elegant bij een chic geheel en nog leelijker is het wanneer zg haar hooggehakte schoentjes scheef loopt. Voor haar, die 't toch willen probee- ren, volgen hier enkele raad gevingen In de eerste plaats moet u zorg dragen dat alle likdoorns en eeltplakken onder den voet verwijderd worden, waarvoor men den laatsten tijd goede middelen verkrijgen kan. Een pijnlijke voet zal u door het kleine steunvlak zeer wan kel doen staan, waarvan on herroepelijk het scheef- loopen gevolg is. Ten tweede, kies, wan neer u er nog niet op ge- loopen heeft, geen schoen tjes met hooge hakken, welke opzij diep uitge sneden zijn ze geven te weinig steun aan den voet. nade te maken, en voegt daarbij de yoghurt, goed roeren en uw smakelijk, drank is klaar. Ten derde, kies nooit 'n pumpschoen tje, doch een soort met een riemsluiting. U heeft daarin meer stevigte. Wanneer uw voeten zeer pijnlijk zijn; maak dan een mengsel van gelijke deelen citroen sap en wijnspiritus en wrijf daarmede de pijnlijke voeten in. P. P. P.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 19