ZEEUWSCHÏSPOR VOETBAL Hen heftig moment uit den wedstrijd 470 VRIJDAG 7 SEPTEMBER De kampioenschappen voor heeren werden be haald door A. Renique (de Bruinvisch) links en P. Neete- son (de Bruinvisch) rechts, resp. in de nummers schoolslag en vrije slag 100 M terwijl 't nummer rugslag onbeslist bleef in len wedstrijd. Overzicht van de baan tijdens het heftig bestreden nummer 100 M. rugslag heeren. De eerste dagen van September hebben ons een overvloed van sportgebeurtenissen gegeven, zoo groot, dat hij niet te verwerken is. Er is gezwommen, geloopen, gewandeld en ge voetbald, dat het een lust was. Waaraan moeten we dan onze aandacht schenken Het is nog zwemseizoen, de athleten kunnen nog enkele weken aanspraak maken op aandacht voor hun sport, terwijl de voetballers zich wapenen voor den komenden strijd en in vriendschappelijke schermutselingen elkaar trachten aan te toonen, waar de zwakke plaatsen in de gelederen der tegenstanders zijn. Als de competitie straks begint, moeten de ploegen defini tief in elkaar staan en in staat zijn om den vijand het hoofd te bieden. De uitslagen van deze wedstrijden doen heel weinig ter zake, het zijn de elftalcommissies, wier werk het is, den uitslag van de wedstrijden op te maken, in dien zin, dat zij straks weten, welk materiaal er ter beschikking is. Middelburg heeft na F.C. Brugeois thans Hermes D.V.S. op bezoek gekregen, terwijl Zeelandia en Vlissingen den grooten strijd hebben voorbereid in de Goesche Wapenschouw. De groote strijd kan een aanvang nemen, het is nog slechts een kwestie van dagen en heel Neder land is weer een en al voetbal. Vriendschappelijke en oefenoar- tijtjes zijn het geweest, welke ons tot heden bezighielden. We hebben er ons niet zoo erg druk voor gemaakt. Spreek evenwel het tooverwoord „competitie" en onmiddellijk realiseeren we den ernst van de dingen, die komen gaan. Nu- gaan de puntjes tellen, het wordt nu noodig, alle kracht te geven en zijn krachten zoo economisch mogelijk aan te wenden om met een minimum aan inspanning een maximum aan resultaat te bereiken. Er zal weer hard gestreden worden om de begeerde winstpuntjes, welke kunnen leiden tot een kampioenschap of hoogere klasseering. De verrassingen van het eerste treffen staan ons weer te wachten en hoewel we niet verlangen naar 't einde, vóór het begin er is, beginnen we toch al na een eerste treffen schuchter eenige gevolgtrekkingen te maken, voorspellingen te doen zelfs. En al naar mate de competitie vordert, weten we met meer en meer zekerheid promotie- en degradatie-candidaten te onderscheiden. Tenslotte verkondigen we al positief, dat A. of B. kampioen wordt of onderaan zal bengelen en dan zal" het dit jaar weer gaan, zooals ieder jaar. Koning Voetbal zal ons ongelijk geven en in één wedstrijd onze berekeningen heerlijk door elkaar smijten. We zullen ons roer omgooien en elkaar weer nieuwe voorspellingen doen voorspellingen, welke raadseltjes met een antwoord zijn en heel vaak een foutief antwoord. Het juiste antwooid is er pas, als de Scheidsrechters des Zondags hun laatste fluitsignaal gegeven hebben. Teleurgestelde en opgetogen supporters zien we dan weer van de velden stroomen," vaak in hevige debatten gewikkeld. Allen haasten zich om via radio of op andere wiize de gedragingen van de concurrenten der favorieten in eigen home te weten te komen. We zullen weer gretig de ver slagen in alle mogelijke bladen verslinden en er zal weer critiek zijn na nederlagen, er zal weer vreugde en optimisme zijn na overwinningen. Over enkele dagen eischt voetbal met zijn vele en velerlei bekoringen, met al zijn ap- en dependenties onze volle aandacht. Nu hebben we Zaterdag nog onze aandacht besteed aan den Boulevardloop te Vlissingen, het groote pronkstuk in het wed strijd-arsenaal van de Athletiekvereeniging Marathon, te Vlis singen. Men weet dezen loop voor te bereiden en te organiseeren op een wijze, dat belangstelling van publiek en athleten bij voor baat verzekerd is. Autoriteiten geven hun belangstelling en werken mee aan ae opvoering van een stuk, waaraan een heel jaar hard gewerkt is. Een jaar van werken vindt zijn resultaat in een Boulevardloop van luttele minuten. Maar het werk en de wijze,waaropmen de geheele zaak in elkaar zet, is voor ons maar bijzaak. Het gaat ons in de allereerste plaats om den athleet en zijn prestatie en men moet oppassen om die beide niet op den achtergrond te dringen. Het gevaar bestaat, speciaal bij loopen als deze, waar men zoo heel weinig van de prestaties ziet. Slechts start of aankomst, soms beide maakt men mee, doch van den loop zelve, van het traject, waar de groote strijd wordt uitge streden, zien we weinig, meestal heelemaal niets, daar de nummers één vaak zoo veel sterker zijn dan hun opvolgers. Onderlinge strijd tusschen de lager geplaatsten vlak voor de eindstreep komt veel meer voor en dien vinden we eigenlijk mooier dan een geheel onbedreigde overwinning, heel dikwijls zonder al te veel inspan ning verkregen. De uitslagen, we kennen ze al uit de dagbladen en daarom is een uitvoerige vermelding verder overbodig. Van belang is het, dat de wedstrijd Internationaal was en de Hollan ders zich lieten slaan door de Belgen. Voor de Zeeuwsche jon gens was de strijd zeker te zwaar en toch sloegen verschillenden van hen geen slecht figuur. Wanneer zal een Zeeuw eens den Boulevardloop winnen Zondag concentreerde zich weer de belangstelling rond Brit- tannia, dat als ontmoetingsplaats van sportmenschen bij allerlei sportieve gebeurtenissen een goeden naam heeft gekregen. De Vroolijke Tippelaars hielden een 40 K.M. marsch, ter gelegenheid van het eenjarig bestaan der vereeniging. Een marsch met een 350 deelnemers en tien uitvallers. In vergelijking met andere marschen is dit een groot aantal. De Vierdaagsche b.v. geeft slechts ongeveer 3% uitvallers gemiddeld, zoodat het percentage van dezen marsch wel hoog te noemen was. Het weer, dat ons een prachtigen na-zomer Zondag gaf, was voor den marsch niet zoo gemakkelijk en daarin moet dan ook wel de oorzaak van de vele uitvallers gezocht worden. Er waren als altijd weer keurige groepen, zoowel voor wat uiterlijke verzorging als marschvaar- digheid betreft. Een bijzonderen indruk maakte de Marinegroep. De Jantjes hebben onder aanvoering van hun energieken leider sergeant Wolf werkelijk een buitengewoon keurigen indruk gemaakt en verdienen dan ook zeker den verkregen eersten prijs. Wat Achilles presteert is genoegzaam bekend en het is dan ook uitsluitend het verschil in opvatting van het marcheeren tusschen beroepsmenschen (Marine) en alle anderen, welke het punten- verschil kon veroorzaken. Achilles verdiende nummer twee der prijzen te krijgen, hoewel de Z.W.V. met slechts één puntje verschil als derde een geduchte tegenstander is geweest. Achilles en Z.W.V., twee keurige ploegen, welke elkaar niets toegaven. Een volgende maal omgekeerd 1934 No. 13 De finale om de plaquette uitgeloofd door de voetbal- vereenigmg „Goes te Goes werd gespeeld tusschen Vlissingen I en Zeelandia I, op Zondag 2 September. Vlissingen won met 53 en verkreeg daarmee den len prijs. De keeper van Zeelandia komt met den schrik vrij op dit moment. \AJ II KA KA p KJ De Zeeuwsche zwemkampioenschap- Z. VV L/V\/V\LiN pen te Sas van Gent. Op Zater dag 1 September hadden te Sas van Gent de zwem- kampioenschappen plaats, georganiseerd door de Sas- sche Zwemvereeniging „De Bruinvisch"Burgemees ter van Woelderen uit Vlissingen, voorzitter van den Zeeuwschen Zwemkring, opent de wedstrijden met een korte toespraak. De dameskampioenen van links naar rechts op biug. L. van Vooren (Schelde- stroom, Breskens, 100 M. rug slag, F. de Jong (V Z C Vlissingen) 100 M. vrije slag. Cl. de Graaf ('t Sas, Goes), 100 M. Schoolslag.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 22