_J. Zeeuwsch Nieuws Zeeuwsche Omroep v •*>-■■ - it; ====7. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat daar een jongeling betrapt is, toen hij geld wegnam uit de lade van een winkel in de Span jaardstraat. Onze correspondent voegt er aan toe Den laatsten tijd kwam dit veelbelovende jongmensch veel met de politie in aanraking. Ja, dan is het niet te verwonderen, dat het misgeloopen is met hem Uit Goes bericht men ons, dat er onder de gevonden voor werpen negen leege portemonnaie's prijken. De zomerkermis is aldaar dezer dagen geëindigd Een matroos te Arnemuiden, die de lier verkeerd hanteerde, moest dit bekoopen met twee deerlijk gehavende pinken. Het is in de wereld der poëzie daarom zeker gewoonte, dat iemand, die met de lier omgaat, niet bij de pinken is Te Westkapelle heeft een raadslid een speech gehouden over de belangen van de plaatselijke ijsbaan en te Zoutelande her innerde de voorzitter aan de spreuk, dat hij die staat, moet toe zien, dat hij niet valle. Weerkundigen beschouwen een en ander als voorteekenen van een strengen winter. Voor de Middelburgsche rechtbank heeft deze week terecht gestaan een landarbeider uit Stoppeldijk, die het bestaan heeft om een juffrouw op haar hoofd te slaan met een bezem. Dit moet de eerste maal geweest zijn, dat de bedrijver van een dergelijke daad het overleefde. 't Carnegie-heldenfonds is verwittigd. De gemeenteraad van Kattendijke verwierp met algemeene stemmen een beroep tegen den aanslag in de hondenbelasting. Tusschen hond en kat is het nog altijd water en vuur Uit Vlissingen vernamen wij, dat een Zeeuwsche excursie van de Rotterdamsche graanstudie-club, in een hotel aldaar eindigde. Ook het „pikken van graantjes" behoort natuurlijk tot de studie-objecten van zoo'n club De Biezelingsche mondorgelclub heeft een openluchtfeest gehouden ter verkrijging van een muziektent. Dat is net zooiets als het rondgaan met een hoedje voor de kas van de vereeniging tot het bevorderen van het loopen met onge dekte hoofden Een koopman, die in België te diep in het glaasje gekeken had, reed te Koewacht tegen den paal van de electrische leiding en veroorzaakte een Egyptische duisternis. Komt er van, als je ook te diep in een Philipslampje kijken wil Uit Kapelle deelt men ons mede, dat men daar een fruit- groenten- en bloemententoonstelling zal houden. Prof. Sprenger, zoo schrijft men verder, zal de tentoonstelling openen en het zal drie dagen duren. Zeer langdradig. Men verwacht zeker, dat de professor in zijn verstrooidheid den goeden sleutel niet zal kunnen vinden VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1934 Burgemeester Hajenius van Goes heeft tegen 1 December ontslag gevraagd en eervol verkregen na een bijna 30-jarige ambtsperiode 473 Te Tholen vierde de muziek- vereeniging Concordia haar gouden bestaansfeesr Een overzicht van den stoet met de feestcommissie op den voorgrond, tijdens het welgeslaagde Festival te Tholen. J De nieuw benoemde burgemeester van Zierikzee. jhr. mr Schuur- beque Boeye. De Vlissingsche Brandweer kreeg Zondag 2 September bezoek van de collega's uit Dendermonde. De gasten worden voorgesteld waarna een inspectie volgt van 't brandweermateriaal Op het laatst van Augustus bereikte Bad Vlissingen nog zijn 60 000sten bader, die van den voorzitter van het bad- bedrijf, burgemeester van Woelderen. 'n verrassing ontving Te De Knm had de huwelijksvoltrekking plaats tusschen mr. J J Versluys. burgemeester van Oud- Vossemeeren mej. Sybrandy Te Yerseke wordt de toren der Ned. Hervormde kerk grondig gerestaureerd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 25