Hermann Muller teekent. De plaats in 'tbosch van Compïègne. u/aac de wapenstilstand werd gesloten. tusschen de legers der Entente en der Centrale Mogenheden, op het land, op en onder het water en in de lucht om 11 uur 's morgens gestaakt zouden worden. In zijn mémoires verhaalt de leider van de Duitsche delegatie, Mathias Erzberger, hoe hij en zijn medewerkers zonder resultaat hadden getracht verzachting der voorwaarden te verkrijgen. Toen zij eindelijk hun handteekeningen hadden gezet, stonden Foch en zijn officieren van de tafel, waarop de documenten geteekend waren, op, en vertrok ken met een stijve buiging. Een handdruk werd tusschen de voormalige tegenstanders niet ge wisseld. Een bedenkelijk voorteeken. In goede orde bracht von Hindenburg zijn troepen thuis. Hierboven rechtsDe Duitsche handteekeningen onder het uerdrag. Op een enormemassauergadering te Berlijn protesteerde de rijkskanselier Scheidemann, sociaal democraat, tegen het onaanuaard- bare uredesuerdrag uan Versailles. President Wilson (met hoogen hoedt uerlaat het slot van Versailles na de onderteekening uan het uredesuerdrag. voorwaarden te aanvaarden, of de geallieerde legers zouden hun opmarsch voortzetten en Duitsch- land binnenrukken. Na twee dagen van weifelen nam de Duitsche delegatie de volgende eischen aan: 1. Ontruiming van Frankrijk, België, Elzas-Lo- tharingen en van den linker-Rijnoever 2. Vrijlating van alle krijgsgevangenen door Duitschland, zonder wederkeerigheid 3. Ontruiming door de Duitsche troepen van Oostenrijk, Roemenië, Turkije, Rusland en Polen 4. De vredesverdragen van Brest-Litowsk en Boe karest worden ongeldig verklaard 5. De Duitsche oorlogsvloot wordt in Engelsche havens geinterneerd 6. De blokkade van Duitschland blijft gehand haafd 7. Massa-uitlevering van oorlogsmaterieel. Den llen November 1918 in den vroegen morgen werd bekend gemaakt, dat de vijandelijkheden De handteekeningen der vertegen woordigers uan de Entente onder het uredesuerdrag uan Versailles.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 5