ZEEUWSCHsVLAAMSCH «èfll Mr %Hlt Zeeuwsch- Vlaanderens strand in zijn rustige schoonheid onder Cadzand. met zijn jeugdigen last Eén ezel draaft het strand op en Bij het idee badleven gaan onze gedachten onwillekeurig uit naar wijde, zonoverstraalde stranden, breede boulevards en imposante badhotels, vol van een bloeienden zomer, die zijn weerschijn vindt in fleurige toiletten, gebronsde menschen, klaterend gelach. Maar dit zijn niet de kenmerken van't Zeeuwsch-Vlaamsche badleven. Want van daar, waar de Scheldegolven het oude Vlaanderen verlaten en het rollende getij op den stoeren Zeeuwsch- Vlaamschen polderdijk breekt, tot daar, waar de Schelde zich verliest in de oneindigheid der Noordzee, daar vindt men aan haar zuideroever dat badleven met zijn zoo eigen cachet, geheel naar den geest der Zeeuwsch- Vlamingen, eenvoudigen gezellig Dat badleven, dat bloeit op gunstig-geiegen gedeelten van den Scheldedijk. De groene hellingen zijn hun badhotels. Van den Perkpolder bij Walsoorden tot Breskens leeft dit spontane bad leven van hengselmand-zeulende moe ders met levendige kinderen. Onder Cadzand is een terrein voor ten ten beschikbaar aan den voet van de duinen. Aan de binnenzijde scharen zich de houten huisjes. Hun kleedhokjes, het is de wapperende witheid der tallooze tenten. De dijkvoet is hun boulevard, een groeiend schor hun strand. Tusschen twee strekdammen, die met hun armen dit schor-strand beschermen en het warrelend, kleurig gedoe van een zomerschen Zon- of vacantie-dag buiten de gevaarlijke stroomingen der Schelde houden, daar vindt men die eendaag- sche gezelligheid, dien eenvoud en die losheid, die men tevergeefs zal zoeken in de mondaine bad plaatsen langs het Noordzeestrand, met hun druk kend décor van machtige seizoen-hotels en hun uitbuitend koopmanschap. Van den Perkpolder bij Walsoorden tot Breskens leeft dit spontane badleven, dat nog fcad-leven is, overstelpt door krabben-visschende Belgen en van paartjes, die zich bescheiden terugtrekken vol van hengselmand-keulende moeders met levendige kinderen, doorwemeld van plassende vaders en ravottende jeugd in geïmproviseerde badkleeding.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 8