L-/ HERFST EN WINTER EEN PAAR GEHAAKTE PANTOFFELS die, nu we weer zoetjes nan tiaar den wirfter gaan, wel van pas zullen komen. De hieronder beschreven pantoffels kunnen voor elke maat gemaakt worden. Men haakt daarvoor eenvoudig de zijkanten korter of langer dan hierbij wordt opgegeven. Ook het teenstuk kan, zoo noodig, iets korter of langer gehaakt worden. Men kan de pantoffels haken van wol of van onverschietbaar katoen en ook van macrainé-koord. Men begint bij den teen met 11 losse st., slaat den lsten st. over en haakt 1 vaste in elk der 10 volgende st. Dan keert men het werk om en eiken volgenden toer begint men met 1 losse st., haakt 2 vaste in den lsten en den laatsten st. en 1 vaste in al de overige steken. Hiermee gaat men door tot men 30 st. in een toer heeft. Verder meerdert men om den anderen toer, tot men 40 st. in een toer heeft. Nu haakt men door zonder meerderen, tot men nog ongeveer 3 c.M. heeft gehaakt. Het voorstuk is dan klaar. Zoo noodig kan men het natuurlijk echter grooter of kleiner maken. Is het voorstuk klaar, dan begint men aan de zijkanten aldus: 18 st. haken, het werk omkeeren en bij den volgenden toer den eersten st. overslaan. Verder slaat men, aan den bovenkant bij eiken toer weer 1 st. over, tot men nog 14 st. overhoudt. Hierop haakt men dan verder, zonder minderen, nog ongeveer 15 c.M. of, zoo noodig, meer of minder. Bij den volgenden toer laat men aan den bovenkant 7 st. onoewerkt, keert het werk om, slaat I st. over en haakt in de overige st. Tot slot haakt men dan nog 1 toer over alle steken heen. Nu haakt men den tweeden zijkant. De middelste 4 st. 'laat men onbewerkt en op de overige 18 st. haakt men op dezelfde wijze als bij den anderen zijkant. Alle minderingen komen natuurlijk aan den bovenkant. Voor meerdere sterkte neemt men bij het haken teikens beide lussen der steken op. De tweede pantoffel wordt op dezelfde manier gehaakt. Dan wordt het haakwerk goed gestreken en kan men de voorstukken versieren met 'n paar eenvoudige bloemetjes van kleurige wol of garen geborduurd. Verder heeft men nu nog 'n paar zooltjes noodig, voering voor den binnenkant en linnen voor tusschenvoering. Men knipt de voering naar het patroon van 't breiwerk, waarbij men echter rondom 'n omslag rekent. Tusschenvoering en binnenvoering worden ieder apart van achteren dichtgenaaid en de naden goed opengestreken, het breiwerk wordt overhands dichtgenaaid. De tusschenvoering behoeft geen omslag. Men speldt ze, goed passend, op het brei werk en naait ze hier en daar vast. Dan zoomt men de voering daar tegen aan. Nu worden de zooltjes nog aan het breiwerk vastgenaaid en de bovenkant van de pantoffels wordt omwerkt met 'n paar toertjes vaste steken in afstekende kleur. In plaats van met 'n borduurseltje kan men de pantoffels ook versieren met 'n pompon. D. In het nieuwe mode-album „Winterweelde 1935" vinden we tal van fraaie modellen, welke te zamen een uitstekend beeld geven van de mode voor het nieuwe seizoen. Bijzonder ingrijpende veranderingen vinden we er niet, maar er zijn véél kleine veranderingen op allerlei gebied. Behalve het mantelcostuum, dat, over het algemeen, van sportieve allure is, handhaaft zich ook nog het korte jasje, de half lange mantel en natuurlijk de lange mantel. De half lange mantel is vooral geschikt voor zeer groote en zeer slanke figuren, daar hij schijnbaar de lengte vermindert, terwijl een heel lange mantel het figuur grooter doet lijken dan het werkelijk is. Een der nieuwste Farijsche ensembles is een blauw met wit geruite japon, aan den hals afgewerkt met een reusachtigen geruiten strik, waarbij een eenvoudige, tamelijk wijde donkerblauwe drie- kwart-mantel wordt gedragen. Ook gestreepte met effen stoffen leenen zich prachtig voor dergelijke ensembles. De tuniek, eveneens flatteerend voor groote gestalten, vinden we bij de nieuwe modellen ook weer terug hier en daar. In ons nieuwe mode-album vinden we trouwens modellen voor allerlei figuren, voor allerlei leeftijden. Bij zorgvuldig kiezen moet iedereen hier iets kunnen vinden dat flatteerend is voor de eigen persoonlijkheid. Er zijn raglan-mouwen en garneeringen van de bovenmouw, waardoor de schou ders eenigszins verbreed worden, maar er zijn ook glad ingezette nauwsluitende mou wen, meer geschikt voor zwaardere figu ren en het eene is even modieus als het andere. Er zijn moderne modellen, speciaal ont worpen voor zware figuren en er zijn even moderne toiletjes welke, door coupe en garneering, het figuur meer volheid geven. Er zijn mantels en mantelcostuums, ge garneerd met bont, maar er zijn ook zeer chique modellen zonder eeltige bontgar- neering. We beelden uit „Winterweelde 1935" vooreerst 'n paar modellen af van lange mantels. Ons eerste model, ontworpen in melange stof, heeft 'n kleinen bontkraag, ingezet Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond- jasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven liet gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent ol nezorgerdoor girostorting op No 142700; dooi toezending van het bedrag per postwissel of ïr postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" Nossauplein l, Haarlem, waarbij 10 ets extra voor loczenuiny per post ver xchuldlyd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. in de halsopening. De mantel is verder, langs heel den voorka.it, op de mouwen, op de cein tuur en op de groote, opgenaaide zakken versierd met stiksels. Deze mantel wordt gesloten met de ceintuur, terwijl de 3 knoopen op 't voor pand slechts ter versiering dienen. Het patroon van den mantel is verkrijgbaar iu de maten 40, 42, 44 en 43. Benoodigd 3 M. stof van 1.40 M. breedte. Ons tweede model, van donkere stof, heeft een grooten' persianer kraag. Deze mantel is bijzonder fraai van coupe, terwijl de groote plooi in de bovenmouwen er 'n extra elegance aan verleent. De mantel wordt met één knoop gesloten en zal, ook voor eenigszins zware figuren, flatteerend blijken. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Benoodigd 3 M. stof van 1.40 M. breedte. Het hierbij afgebeelde mantelcostuum werd ont worpen van tailleujrstof voor jonge, slanke figu ren. Met de groote revers, de opgestikte zakken, de 906. Mantel van melange stof met kleinen staanden bontkraag en opgenaaide zakken, versierd met stiksels. 909. Elegante donkere nl grooten persianer kraag. 'itel met 910 Sportief mantelpakje van raillenrstof. De rok ervan bestaat uit twee banen en heeft plooien opzij. Het manteltje heeft opge- stikte zakken. 1041 Vest-blouse met revers en kraagje Sluiting van knoopen en knoopsgaten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18