Zeeuurtcfte 502 VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1934 No. 16 Kent gij uw eigen land Kent gij uw eigen volk Deze vraag stelt men zich, wanneer men eens bij hooge uitzondering doordringt in wat wz plegen te noemen de „binnenlanden". We hebben Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen doorkruist en een bezoek gebracht aan de kleinere plaatsen en gehuchten. We hebben kennis gemaakt met de binnenwegen, welke nu nog begaanbaar zijn, maar over een paar weken zijn herschapen in een modderpoel. De schoonheid van het landschap komt pas tot uiting op deze wegen en men moet dan ontdekken, dat de hoofd weg, hoe mooi ook, betrekkelijk in dit opzicht nog arm is. De menschen in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn vriendelijk en hulp vaardig overal, maar de menschen, die in de gehuchten wonen, zijn weer anders. Daar is alles nog méér ingesteld op het „helpt elkander". Het is niet gemakkelijk om den weg te vinden, maar dit hoeft u niet af te schrikken om straks den naderenden herfst te gaan bekijken in het Zeeuwsch-Vlaamsche landje, want rnen zal er u gerust doorheen helpen, zelfs heele stafkaarten voor u in het zand teekenen. Maar wij waren niet gekomen om te kijken naar het landschap, noch om een studie te maken van de bewo ners van dit land. Er was ons ter oore gekomen, dat er op die heel kleine plaatsjes nog wel copie was voor onze sportpagina. Daarom zijn we er gaan kijken en hebben we eens gesproken met verschillende sportenthousiasten. We konden ze vinden op de voetbalvelden, want ook hier is Koning Voetbal heerscher. We hebben niet goed begrepen, hoe het wel mogelijk was, dat in gehuchtjes van 10 huisjes en minder groot een voetbalelftal kon huizen. Als je er echter, zooals wij, de gebeurtenis van den dag brengt :»een auto, dan pas kom ie te weten, wat er in 10 huisjes kan wonen. Dan zie je en hoor je, hoe het mogelijk is, dat er een voetbalclub bestaat. Er wordt enthousiast gewerkt op die kleine plaatsjes. Men heeft er geen andere afleiding en kan zich daarom wijden aan de sport, maar dan ook alleen, wanneer allen, die daarvoor in aanmerking komen, hun medewerking verleenen. We hebben ze bezig gezien met kalk en schoppen, met hamer en spijkers om straks, als ook voor hen de competitie begint, gereed te zijn. Middelen om het werk te laten doen, zijn er niet, daarom doet men het zelf en men doet het graag. Een stuk weiland, waar op het vee gedurende de week loopt te grazen, is voor een gedeelte door middel van kalklijnen en een paar goalpalen omgetooverd in voetbalveld. Weinige velden zijn geschikt voor het spel, maar men moet roeien met de riemen, die men heeft. Zoolang de toe stand van het terrein geen gevaar oplevert voor ongelukken, moet er genoegen mee genomen worden. Meestal mogen de gebruikers er niets aan veranderen, daar de eigenaar hiertegen opkomt, maar op de plaatsen, waar ze meer vrijheid van handelen hebben, is te constateeren, dat de velden direct veel beter zijn. Men ziet wel in, dat het zoowel voor eigen bestwil is als voor dien van de tegenpartij, dat het veld in goede conditie wordt gehouden. Er is geen enkel „biljartlaken" bij, maar wel zijn er enkele terreinen, welke gerust gezien mogen worden en op andere plaatsen doet men, wat er gedaan kan en mag worden om verbetering te brengen. Overal waar men komt hoort men klagen over de financiën en velen hebben nog niet de overtuiging op de kleinere plaatsen, dat zij straks een behoorlijk elftal zullen kunnen samenstellen. Het ontbreekt aan menschen en geld, maar de menschen komen wel weer opdagen, zoodra we aan het spelen gaan. We mogen hopen, dat 't den werkers op de kleine plaatsen gelukken zal, het hoofd boven water te houden, opdat de sport dezen menschen de gelegenheid kan geven tot een nuttige afleiding, en hen helpt, hun isolement wat te verbreken. Aan het eind van onzen toer kwamen we in Groede terecht en daar ontmoetten we eenige bekende gezichten uit de athletiek- wereld. Een troep stoere „E.M.M.'ers" en eenige dames van Achilles" hadden de reis naar Groede ondernomen om in een gezelligen kamp elkaar op het athletiekveld van ODIDAS te bestrijden. Er was weinig bekendheid gegeven aan deze wed strijden en daarom is het wel zeer toevallig, dat we hier aan landden en dezen wedstrijd „ontdekten". Het viel ons onmiddel lijk op, dat er behalve van de bovengenoemde vereenigingen, nog slechts één lid van Zeelandia-Hansweert aanwezig was en van de organiseerende vereeniging, welke nu eenmaal niet groot is, nog een paar menschen. Her is jammer, dat niet meer steun verleend wordt aan de initiatiefnemers, door in grooteren getale voor dergelijke wedstrijden in te schrijven. Ook de Z.A.B., of hoe men deze organisatie tegenwoordig noemt, toont niet veel belang stelling voor dergelijke wedstrijden, getuige het feit, dat geen enkele officieele vertegenwoordiger van dien bond aanwezig was. Wij achten het toch wel noodzakelijk, dat in een gebied als Zeeuwsch-Vlaanderen wat propaganda gemaakt wordt en daar voor zijn juist dergelijke wedstrijden zeer geschikt. De leiding daarvan moet dan uitgaan van de organisatie, welke in een be paald gebied als leiding gevend lichaam is aangewezen. Ten slotte heeft men er zich in Groede niet te veel om bekommerd en een prettigen sportmiddag gehad, welke geheel naar wensch verliep. De prestaties waren niet alle even schitterend, doch dit mag voor een goed deel worden toegeschreven aan gebrek aan voldoenden strijd, waardoor verschillende nummers meer demonstratie dan wedstrijd werden. Anderzijds was ook het veld niet van zoo prima conditie. Het is van weinig belang, de prestaties te memo- reeren, daar geen der athleten bijzondere prestaties leverde. De dames van Achilles met één particuliere inschrijfster en de heeren van E.M.M. zijn in Groede propaganda wezen maken voor de athletiek en dat is op het moment nog het voornaamste. Niet de prijzen, niet de prestatie alleen was het doel, doch boven alles was de bedoeling, de jongere Groedenaren tot de athletiek te brengen en al melden zich maar een paar nieuwe athleten aan, dan is er toch reeds een goed stuk werk verricht. Zeelandia-Middelburg 2-6. De twee oude rivalen uit Middelburg ontmoetten el kander weer voor het eerst na jaren voor den eindwed- strijd om den Z.V.B beker op Walcheren. Zeelandia moest de meerderheid van Middelburg erkennenmaar over t algemeen werd bij deze spannende en eenigs- zins gespannen ontmoeting fair gespeeld, wat een zeer- groote verdienste van de spelers mag worden ge noemd. Als het in compe titie nu ook maar zoo gaat. Moment van dezen wedstrijd voor het doel van Zeelandia. De Vlissmgsche Zwemclub (V.Z.C) organiseerde op Zaterdag 8 September een feestje voor haar jeugdige leden, dat uitstekend slaagde. Een foto tijdens het nummer sprietloopen. dat den algemeenen lachlust opwekte. Een spannend moment, waarbij Het eerste elftal der V. V. Sluiskil werd kam pioen in de eerste klasse B van den Z.V.B. De wereldkampioen Pellenaars werd Zondag op de wieier baan te Terneuzen gehuldigd door talrijke sportvrienden Onze foto werd genomen na het rijden der eereronde. het doel van Middelburg. spelers hun hoofden gebruiken Een moment

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 22