euws Zeeuwsche Omroep No. 16 VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1934 Tijdens de feestiveek te Ter neuzen hebben de kinderen van alle scholen een zanguitvoering gegeven op de markt. Voor de uitvoering spreekt burgemeester Huizin ga de kinderen toe. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Goes, dat bij het afscheid van een leeraar aan de H.B.S., door enkele sprekers de verdiensten van den scheidende in het licht werden gesteld en dat hem daarna een lamp werd aangeboden. De omgekeerde volgorde ware beslist beter geweest Uit Zeeuwsch-Vlaanderen wordt ons geschreven, dat toen er Als onze spuitgasten zich ook eens in die kunst bekwaamden Het zou dan ook niet meer voorkomen, dat ze aldoor den brand onder de knie kregen Te Ierseke is een landbouwer, die met zijn knecht en twee paarden aan het ploegen was, door een bijenzwerm overvallen. De paarden sloegen op hol en de anderen renden naar den dokter. Naar nader wordt gemeld, waren de bijen onderweg naar de bloemenafdeeling van de tuinbouwtentoonstelling te Kapelle Onze correspondent te Oost en West Souburg berichtte ons, dat de politie en de kommiezen een partij vet, 'n wagen aard appelen en eenig vuurwerk in beslag hebben genomen. Het wekt den schijn, dat de gewapende macht en de fiscus in dit dorp, een patates-frites-zaakje willen beginnen Uit Kruiningen ontvingen wij per draad de tijding, dat een partij tarwe verbrand is, omdat vonken waren overgevlogen van den in de nabijheid liggenden afval, die door het personeel in brand was gestoken. Het is de algemeene wereldkwaal dat het kaf niet voldoende van het koren gescheiden wordt De vereeniging voor vreemdelingenverkeer te Cadzand organiseerde j.l. Zaterdag 8 September een zwemfeest in de haven. Booze tongen beweren, dat dit noodig is, omdat het tot heden vaak voorkomt, dat bij feilen regen de toeristen in de kuilen van den weg om het leven komen door verdrinking Men meldt ons uit Wolfaartsdijk, dat de muziekvereeniging Advendo op het schoolplein te Oostkerke een concert heeft gegeven, dat voor de pauze echter heel wat meer belangstelling trok dan daarna. Van andere zijde vernamen wij, dat men gedurende de pauze met een collecte was begonnen. Te Breskens wordt er openlijk gezegd, dat het jongste concert van harmonie en zangvereeniging bedorven is door voetzoekers. Om misverstand te voorkomen, betoogen wij hier plechtig dat daarmede geen maat-schoenmakers bedoeld worden Uit dezelfde plaats kwam het nieuwtje, dat de nieuwe radio- centrale door den burgemeester is geopend met het uitspreken van een rede. Dat is dus welsprekendheid, die een sleutel vervangt Bij het avondfeest, dat te Sluis ter gelegenheid van den Koninginnedag werd gegeven, heeft het muziekgezelschap Apollo" den geheelen tijd niets anders gespeeld dan „Sarie Marais". We konden niet achterhalen, of men de musici neerslaan dan wel met het insluiten in een dwangbuis kon volstaan. Fruit-, groenten- en bloemententoonstelling te Kapelle-Biezelinge. Door de vereeniging van oud-leerlingen der tuinbouw-wintercur sussen te Kapelle-Biezelinge werd aldaar van 6 tot 8 September een tentoon stelling georganiseerd van fruit, groenten en bloemen, die schitterend geslaagd mag heeten. Het bestuur met den burgemeester op de tentoonstelling Tot de volgende week, dames Een overzicht van deel der tentoonstelling De toren van Kapelle, opgebouwd van appels, trok de algemeene belangstelling, terwijl er naar kon worden geraden, hoeveel K G. appels er in waren verwerkt. De bezoekers toasten met een nieuw soort appelwijn, die op de tentoonstelling werd geschonken en veel aftrek vond. De mondharmonicavereeniging In- ter Nos te Biezelinge hield een openluchtbazar ten bate van een nieuwe muztekktosk. Ook burge meester Bierens trok mede in den stoet met de commissie-leden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27