No. 16 VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1934 511 *Wtfnooyit lancfi den Jlijn. Meer was er niet noddig, om een einde te maken aan Harry's voorzichtig heid tegenover het dreigende wapen. Het was Blass vergaan, zooals het den meesten schurken gaat hij had den moed en de schranderheid van zijn tegenstander onderschat daardoor komt het, dat zoo menige man begint met een klein beetje diefstal en eindigt in de gevangenis of op den electrischen stoel daarbij kwam het ook, dat Blass onverwacht de revolver uit zijn hand voelde schieten, toen de rechtervuist van Harry die trof, en dat hij een seconde later een felle linksche kreeg dwars tusschen zijn oogen. Hij waggelde achteruit, struikelde over een kuil in den weg en kwam op zijn rug in de zwarte modder terecht. Hij krabbelde er uit, gelijkend op een kolendrager, die door een stookgat is gevallen, terwijl zijn eene oog snel ver kleurde, en sprong naar de revolver. Harry's voet stuurde het wapen suizend de modder langs den weg in, en er begon een worsteling. Links en rechts vielen slagen, tot Blass met een vaart weer in de modder vloog. Hij rolde op zijn elleboog, kwam met moeite in zittende houding en deed geen poging om overeind te komen. Voor zoover 't het gevecht betrof, had me neer Blass afgedaan. Harry wachtte niet langer, maar rende naar het huis. Mevrouw Parks stond nog onder het afdak. Zij wuifde, dat hij zich haasten moest. „Wat is er aan de hand schreeuwde hij, buiten adem, toen hij bij haar was. May verscheen in de deuropening, bleek en bevend. Op haar armen, beneden de ellebogen, waren roode vlekken en schrammen zichtbaar. „Hij wou het contract stelen hijgde zij. „Ik zag hem net uw kamer uit komen. Ik probeerde hem vast te houden, maar hij is ontsnapt." „Dus dan hebben ze 't toch „Ja. Ik heb nog in uw jasje gezocht, maar 't was er niet Harry sprong naar den golfbreker, en zag nog juist een lage, open motor boot wegschieten de baai in. Jarvis zat voorin achter het scherm. Hij keek zelfs niet om, toen Harry riep, maar gooide het kleine stuurrad om en beschreef een boog, die hem om de punt land heen in het deinende water van de baai bracht. VII Ondersteboven in de gleuf, ge vormd door den golfbreker en den rand van de punt, lag een groene kano. Harry keerde die om. Het was een luchtig samenstel van hout en beschilderd zeildoek, een goedkoop artikel, zooals men in zomerhotels en bij kampeerders vindt. Er zaten twee paddels in. Harry nam een paddel onder den eenen arm, en tilde het zwakke vaar tuigje over den steenen wal. Het dreef licht, misschien al te licht, en hij klom er voorzichtig in en stiet af. „Wees toch voorzichtigIk geloof niet, dat die kano veilig is. Ik heb er zelf ten minste nooit in gedurfd." Hij keek op. May stond op hem neer te kijken. Zij wees naar links. „Die verschrikkelijke man in de motorboot stopt, om Blass op te nemen," zei ze. „Je haalt ze nooit in „Nee, maar ik kan wel zien, waar ze heen gaan, en op zijn minst kan ik aangifte doen bij de politie, in Oost- Pogham." „Ja maar.haar oogen ston den groot van bezorgdheid. „Ze kunnen je wel iets doen. Pas alsje blieft op. Die kerels zijn tot alles in staat, en ik wil niet, dat.... dat je iets overkomt." „Waarom niet Het was niet precies de manier, waarop Harry het uit had willen drukken. Het bloed vlamde in de bleekheid van haar wangen. Zij duwde de bruine lokken opzij, die de morgenwind haar over 't gezicht joeg, en keek hem uitdagend aan. „Omdat.... omdat je zoo'n domoor bent, en die anderen zijn slim en 't kan me eigenlijk niets schelen ook doe maar precies wat je wilt En na dien onlogischen uitval liep zij snel naar huis, terwijl Harry er niets van begreep, zooals geen man iets begrijpt van de tegenstrijdigheden der vrouw. Het scherpe geronk van een motor bracht hem terug tot de directe werke lijkheid. Hij stiet den paddel in't water en ging aan 't werk. De kano glipte over de schuimende golfjes en ging den hoek om. Jarvis stak juist weer van wal. Achter in de motorboot zat een beslikte figuur voorovergebogen, gooide een papier over boord en stond op, om naar het huis te kijken. Harry legde al zijn kracht in de slagen van zijn paddel. De plek, waar Jarvis Blass had opgenomen, was een heel eind verder langs den grintweg, waar de kleine baai zich weer naar buiten boog. De motorboot richtte zich nu naar Oost-Pogham, en had een grooteren afstand af te leggen dan Harry's teere vaartuigje. Misschien was het mogelijk, hen op te vangen, voor Zij het dorp bereikten. Als hij de motorboot niet kon aanklampen, wat altijd een hachelijke onderneming was, kon Harry het dorp toch tijdig bereiken, om de twee mannen te laten aanhouden. Blass wees naar Harry's kant en de motorboot beschreef een cirkel en kwam op hem af. Een zestig meter verder week de motorboot van haar koers af en Blass sprong naar het stuur. Slot volgt.)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 33