ALS DE WIE No. 16 overal draaien de wielen. De eerste wedstrijden zijn een groot succes geworden, en het publiek gaat zich voor deze sport interesseeren. Voor Zierikzee zijn de plannen voor een wielerbaan reeds in een vrij definitief stadium de uitvoering ervan kan binnen afzienbaren tijd tegemoet worden gezien. Ook de motor-rensport houdt met deze ontwik keling gelijken tred. Een grasbaanwedstrijd op Schouwen trok een zeer groot publiek ook de badgasten wisten deze afwisseling te waardeeren, en als zoodanig beteekent een dergelijke wedstrijd een factor voor vreemdelingenverkeer. De Goesche wielerwedstrijd werd eveneens een groot succes. Walcheren behoeft geen vermelding, daar de motorwedstrijden daar reeds zijn ingeburgerd. Alles tezamen gaat de wielersport naar onze meening een goede toekomst Zeeuwsch- Vlaanderen heeft rijn banen en zijn publiek. (Kapellebrug.) Neen, van Zeeuwsch- Vlaanderen kunnen wij in dit opzicht wat leeren. Het heeft zijn banen, zijn be kende en minder bekende coureurs, zijn wegwedstrij den en.... zijn publiek. Zeeland, kalm land, dat geen overhaasten kent, land waar alles zijn genoeglijken gang gaat, land waar de menschen liever niet opgeschrikt worden door ingrijpende nieuwighe den, land dat rustigjes ligt langs de Schelde- boorden, heeft plotseling zijn levenswijze herzien. Het kan gebeuren, dat in een rustig gezin een jongste spruit plotseling nieuw leven brengt, dat als revolutie wordt ondervonden. De dagelijk- Het laatste is het belangrijkste, want wat is een wed- strijd zonder het HooO de ^ocht Oostburg.) enthousiasme der supporters Wij hadden er meer En daarover moe- va" verfacht ten we het hebben in dit artikeltje. Want de wielersport zelf heeft geen aanmoediging meer noodig. Ze heeft haar plaats reeds veroverd, en ze zal daarvan voor alsnog geen afstand meer doen. Speciaal Goes en Zierikzee hebben zich met élan op deze voor Zeeland nog nieuwe sport gestort. Allerwege droomt men van Pijnenburgcarrières, Wat is een wedstrijd zonder het enthousiasme der supporters? (Goes.) N. sche gang wordt verstoord, de overige familieleden roe pen ach en wee en zitten in zak en asch, kortom, het familieleven ligt ontwricht. Zoo gaat het ook in groo- tere groepsgemeenschappen. En zoo is het ook gegaan met de wielersport. Nog kortgeleden kende men alleen in Zeeuwsch- Vlaanderen de genoegens van de wielerbaan en de wegwedstrijden. Daar verschil in volksaard werd met gejuich ontvan gen, wat in] overig Zeeland nog bij velen een bedenke lijk hoofdschudden verwekt. Het is al erg genoeg, dat de auto's zoo hard rijden en de wegen onveilig maken, waar om nu nog een categorie renners er op toegelaten? Op de grasbaan te Middelburg.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 8