ALS DE HERFST KOMT Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 3"5 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorgerdoor girostorting op No 142700door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA", Nassauplein 1, Haarlem, waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. HOE HOUDEN WE WATERLELIES GOED? De artistieke waterlelie is een geliefkoosde bloem om te plukken en mee te nemenwat het laatste echter betreft, zoover komt het meestal niet, want reeds lang voordat onze boottocht of wandeling beëindigd is, zijn de bloemen slap, en we kunnen het steeds weer betreuren, dat we de prachtige kelken noodeloos afrukken. Wilt u een tuiltje waterlelies goed houden, dan moet u als volgt te werk gaan U plukt ze zoo laat mogelijk, snijd de stengels onder water af, bind een toef samen en laat deze, indien mogelijk, in het water, totdat u naar huis gaat. Tenslotte houd u den bundel waterlelies den geheelen weg ondersteboven, zoodat de sappen naar de bloem loopen. Dit is het behoud voor uw waterlelies, want ze zullen nog frisch zijn na een zeer langen tijd. Thuis gekomen, snijdt u de stengels een stukje af en zet ze diep in 't water of in een drijf- schaal en u zult nog lang plezier van uw bloemen hebben. Er is niets meer aan te doen. Al schenkt het najaar ons nog mooie zomersche dagen, die dagen beduiden meteen 'n afscheid. Al zouden we op 'n zonnigen nazomerdag even kunnen ver geten, dat herfst- en winterkoude onontkoombaar reeds te wachten staat, de ochtenden en avonden herinneren er ons telkens aan, dat we ons te wape nen hebben tegen wat ons, misschien heel plotse ling, zal komen overvallen. Reeds liggen, in onze winkels, de fraaie wol len stoffen klaar om verwerkt te worden to japonnen, manteis en mantelcostuums. Er is veel bruin bij, tamelijk veel blauw en véél zwart. Ook zijn er aardige kleine ruitjes, bestemd voor japonnen, voor manteis en voor ensembles, gecombineerd met effen stof. Bij de nieuwe modellen voor het ko mende seizoen is weer veel dat geïnspi reerd is op modes van vroegere tijden. Dit is, bijvoorbeeld, 't geval met de halsafwerking van de hierbij afgebeelde japon. In heel oude mode platen kan men deze halsafwerking vinden een ruche of 'n strookje in de V-vormige halsopening ingezet, van achteren hoog opstaand tegen den hals en van voren met de uiteinden tegen elkaar aan liggend. Ook de mouwen zijn gegarneerd met eenzelfde strookje. d De coupe van deze japon leent zich uitstekend ook voor zwaardere figuren. De japon kan met en zonder ceintuur worden gedragen. Voor eenigszins zware figuren zou ik adviseeren de ceintuur weg te laten. Voor deze japon, ontworpen in marocain, heeft men 3.20 M. stof noodig van 1.30 M. breedte. i Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Naast de warmere japon, die het dunne zijdje en de luchtige voile of het koele katoentje moet vervangen, vragen om dezen tijd de nieuwe man tels onze bizondere aandacht. Als practische vrouwen kiezen en keuren we heel voorzichtig wat het meest geschikte is voor de eigen persoonlijk heid, voor de eigen behoeften en voor de eigen beurs. We beelden daarom hierbij 'n drietal mantels af van geheel verschillend genre. Vooreerst 'n fluweelen mantel met grooten zwarten kraag. Deze mantel is héél eenvoudig van coupe en wordt van voren met één grooten fantasieknoop gesloten. De mouwen hebben 'n wijd zakmodel. Benoodigd 4'/2 M. fluweel van 90 c.M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Ons tweede model toont aan hoe men er, ook in regenmantel, elegant kan uitzien. Deze practi sche mantel, ontworpen in waterproof Engelsche 9/6 Fluweelen mancel van eenvoudige coupe met wijde zakmouwen en grooten Zwarten kraag. 1000 Japon van marocain, gegarneerd met strookjes. Deze japon kan met en zonder cein tuur worden gedragen. 930. Mantel van angorastof, met opstaand kraagje en grooten strik van breitschwanz 924. Regenmantel van waterproofstof met groote opgenaaide zakken, opstaand kraagje en garneering van biezen en knoopen. stof, heeft 'n opstaand kraagje, aardig gegar neerde mouwen, volkomen passend bij de overige garneering, 'n paar flinke opgenaaide zakken en 'n ceintuur-sluiting. Benoodigd 3 M. stof van 1.40 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 40, 42, 44 en 46. Ons derde model, ontworpen in angorastof, is weer van 'n geheel ander genre. Deze mantel, eenvoudig en elegant van lijnen, behoort tot het meer „gekleede" type. De staande kraag ervan wordt afgewerkt met 'n breeden strik van breit schwanz. De sluiting van den mantel bestaat uit één grooten knoop en 'n ceintuur. Men heeft er 3 M. stof voor noodig van 1.40 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 40, 42, 44 en 46. PAULA DEROSE. De mode dicteert voor het najaar groote hoeden. Bij ons laatste bezoek aan de lichtstad zagen wij inderdaad op menig kopje breedgerande velours- en vilthoeden prijken. Deze nieuwe modellen, die allerlei herinneringen aan vervlogen tijden wakker roepen, hebben een charme zonder weerga en bekronen op zwierige wijze het slanke silhouet van 'de elegante vrouw. Waar men echter voor het a.s. winterseizoen ook groote bontkragen voorspelt, is het haast niet aan te nemen dat deze bekoorlijke mode zich zal handhaven. Zeker niet in een land als het onze, waar we, behalve met genoemde kragen, steeds te kampen hebben met den wind, het gevaarlijk element, dat als een booze vijand op den hoek van

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18