DE OCHTENDBLAD-SENSATIE door JOHN D. CLAVERTEN N 532 VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1934 No 17 ■3oo* Jtedeüand. De markt van Deventer. Goeienavond, Pat nog iets bijzonders vroeg nachtredacteur Dobbs. „Niets gehoord, meneer," antwoordde Patterson, de jongste reporter van de „Boston Herald". Dobbs zuchtte, 't Was het oude, afgezaagde lied je niets bijzonders. Voor het ochtendblad had je nooit eens iets bijzonders, nooit Dat was hij nu al drie jaren zoo gewend en dat zou wel altijd zoo blijven. Tenzij er eens 'n wonder gebeurde.... Voor het venster wuifde hij even naar zijn vrouw, die hem voor zij uitging naar zijn bureau had ge bracht. Hij zou haar graag vergezeld hebben, maar als je met de redactie van het ochtendblad belast bent, hoef je aan pretjes niet te denken. Weldra verdiept in zijn werk, schoof hij het eene vel copy na het andere opzij. Het was weer treurig vanavond. Stadsnieuws voor 'n kinderkranteen ongelukje, 'n aanrijding en 'n vechtpartijtje. Alles tam, erg tam Snert was het En de rest dito dito. Buiten- en Binnenland., Politiek, Sport en Kunst 't was allemaal even onbelangrijk. Geen enkel pittig artikel, niet één sensationeel nieuwtje. Belabberd, in één woord belabberd Dobbs zuchtte. Er gebeurde niets meer in de wereld. Ten minste niets, waarmee je een ochtend blad aantrekkelijk kon maken. In 's werelds bestel geviel het nu eenmaal zoo, dat van alle belangrijke en sensationeele gebeurtenissen het avondblad de primeur kreeg. Moest je zoo'n krant van vanavond maar eens doorbladeren. Koppen als kanonschoten en artikelen om van te smullen 1 „Voetbalwedstrijd Yankees—Detroit Tigers 1 Een recette van 135.000 dollars. 79.000 toeschou wers 1 Sinclair bij de voorverkiezingen tot demo cratisch gouverneur van Californië gekozen Staatssecretaris Swanson teekent het contract voor den bouw van 24 oorlogsschepen Sensationeele diefstal in de Bank of Manhatton De drei- gende textielstaking omvat 800.000 man!".... En zoo ging het door. Maar voor dat verwenschte ochtendblad gebeurde nooit eens iets bijzonders. „Mijn koninkrijk voor een ochtendblad-sensatie," mopperde Dobbs. j „Heb ik," grinnikte Patterson, die verwoed op zijn schrijfmachine zat te hameren. „Wat heb je?" keek Dobbs hevig geïnteresseerd op. „Een sensatie," antwoordde Patterson met een zalvende stem. „Een motie van den dameskrans „Ons Genoegen", behelzend een verzoek aan me vrouw Roosevelt, om het dragen van den voetvrijen rok wettelijk verplichtend te stellen." „Loop naar den drommel, smijt maar in de prul- Iemand," nijdaste Dobbs. „Rrrrrrreng.ging tegelijk de telefoon. Het was het New-Yorksch Persagentschap. „Tweede vervolg van de rede van Hitier...." kondigde de telefonist aan. Plichtmatig nam Dobbs op. Hij had juist de mi crofoon neergelegd, toen de schel opnieuw over ging- „Spreek ik met de krant vroeg een opgewon den mannenstem. „Met de „Boston Herald"," bevestigde Dobbs haastig. „U spreekt met een abonné. Wat betaalt u voor belangrijks nieuws Dobbs hield zich aan den voorzichtigen kant, hij had al eens leergeld betaald met „belangrijk" nieuws. „Dat ligt er maar aan, gewoonlijk een hal ven dollar, maar ook wel eens vijf dollar." „Ik wil vijf hebben," verklaarde de onbekende beslist. „Geeft u dat voor het bericht van een ont voering Ik ben zelf ooggetuige geweest en 't is net gebeurd, gauw ja of nee, anders bel ik de „Boston News" op." Dobbs greep zich aan zijn schrijftafel vast. Dèér had je de ochtendblad-sensatie, eindelijk En nog wel een sensatie, zooals Boston er nog geen had be leefd 1 „Ja 1" schreeuwde hij opgewonden. „Met wien spreek ik „Met den portier van het Roxy-theater. Me vrouw Cunimink is zooeven ontvoerd. Als u iemand hierheen stuurt, zal ik hem alles haarfijn uitleggen." „Mevrouw Cummink, de vrouw van den zaag moleneigenaar vroeg Dobbs met verstikte stem. „Juist 1 Schiet een beetje op, want de politie is er al om me te verhooren." Dobbs smeet driftig de telefoon neer. „Pat, vlie gensvlug naar het Roxyviel hij uit. „Mevrouw Cummink is ontvoerd, je weet wel, die van de zaag molens. Ga er als de bliksem heen en bel me op, dan kan ik alvast beginnen. Alle menschen, wat 'n sen satie 1 Ontvoering in Boston, nooit van gehoord En 't ochtendblad heeft de primeur. Eindelijk zul len wij ook eens fatsoenlijk uitkomen...." Patterson hoorde hem allang niet meer, hij was hals over kop de deur uitgesneld. Opgewonden viel Dobbs in zijn stoel terug. Hij kon de schokkende gebeurtenis nog niet goed ver werken. Ontvoering En mevrouw Cummink het slachtoffer, de vrouw van den gierigsten duitendief, dien Boston ooit onder zijn inwoners gekend had. Geen twee menschen in de stad zouden medelijden met hem hebben, als hij vijftig- of honderdduizend dollars lichter werd gemaakt. Wat zou Boston straks smullen aan het ochtendblad.... „Rrrrrreng. ging de telefoon. „Nog drie kolom," waarschuwde de opmaker van de krant.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 20