Zeeuwsch Nieuws Zeeuwsche Omroep -i 56 VRl|I>AG 21 SBP I HMBHR 1934 No. I" Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Goes, dat er reeds 'n dikke tweehonderd sollicitanten zijn naar de vaceerende betrekking van burgervader. Als dit zoo door blijft gaan, dan zijn er voor deze functie nog meer gegadigden dan het vorig jaar, toen het baantje van politie agent open kwam. Bij de opgravingen voor den nieuwen weg vond men te Kloos- terzande onder de oude straat een completen regenput. Is het nu te verwonderen, dat, waar er zulke geheime bronnen in Zeeuwsch Vlaanderen bestaan, men weinig voor officieele waterleiding voelt Uit Philippine bericht onze correspondent, dat ten nadeele van den heer Duim, die uit Vlissingen kwam, een rijwiel plaatje gestolen is. Het is toch treurig, dat er onder de lange vingers niet eens genoeg collegialiteit bestaat om den duim te ontzien. Men telefoneerde ons uit Baarland, dat iemand op klaarlichten dag bij een landbouwer het raam opengeschoven heeft, om een portemonnaie met geld weg te halen. Van deze verduistering bij zonneschijn heeft het meteorolo gisch instituut te De Bilt absoluut niets bekend gemaakt Het motorschip „Ondernemingsgeest", dat geladen was met stukgoed en naar Antwerpen moest, is, naar men ons meedeelde, bij Hansweert omhoog gevaren. Dat is wel een zeer onzakelijke hebbelijkheid van dezen geest Uit Sluis ontvingen wij sensationeele berichten over neer geschoten roofdieren. Een marechaussee heeft aldaar op verzoek van een circusdirectie twee hoogbejaarde leeuwinnen doodge maakt, waarna de slachtoffers gevild zijn. Het vleesch is aangekocht door cenige nationale organisaties, die hun leden tot heldenmoed willen opvoeden en voor den marechaussee verwacht men promotie en overplaatsing naar Afrika. Een raadslid te Wolfaartsdijk, dat 25 jaar die functie bekleed had, is op indrukwekkende wijze gehuldigd met een serenade, terwijl hij na afloop daarvan van den burgemeester een kranten hanger kreeg. Mocht de begiftigde zijn gouden jubilé beleven, dan denkt men er over, hem nog een krant er bij te geven Vóórdat een muziekgezelschap te Goes een uitvoering gaf van harmonie-klanken en refreingezang, was in de plaatselijke pers het verzoek opgenomen, gedurende het concert de stilte te bewaren. Allen hebben zich hieraan gehouden, behalve helaas de fan- faristen en de zangers. Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren Een dahlia soort van bizondece afmeting, die een eersten prijs behaalde. Zus is er wat trotsch op. Een aanlokkelijke fruitmand. Een fraai bouquet dahlia's. De afdeelmg Kloetinge van oud-leerlingen der tuinbouwwintercursussen hield aldaar op 14 en 15 Sepr een tentoonstelling van door de leden gekweekte tuinbouwproducten'n Overzicht in de tentoonstellingstent met t bestuur der vereeniging. Bij gelegenheid van 't 40 jarig jubileum van de muziekvereeruging de „Nieuwe Harmoniete Hulst en het 30-jarig directeurschap van den het r A Eeck hout werden aldaar op Zondag 16 September muziekfeesten gehouden, georganiseerd door de V. V. V van Hulst, die veel belangstelling trokken. Overzicht van de drukte tijdens de uitvoering op de markt. Een der aan 't muziekfeest deelnemende vereenigtngen geeft een uitvoering. De aankomst van de Koninklijke Muziekvereeniging uit Temsche (Bel gië), die extra de aandacht trok.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 24