ZEEUWSCHE No. 17 VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1934 539 Hen dubieus doelpunt. De bal ligt juist op de lijn en werd als doelpunt geteld. Het spel is begonnen. De voetbal heeft gerold. Zeeland heeft op volle kracht zijn K.N.V.B.-programma aangepakt en is er den eersten Zondag niet slecht afgekomen. Speciaal doelen we dan op de verschillende wedstrijden van de tweede-klassers, waarin ze alle tegen de Brabanders aan het langste eind trokken en met kleine overwinningen het seizoen openden. Of dit geheel volgens de verwachtingen was In sommige gevallen wel, in andere niet. Wanneer we beginnen met Zeelandia, dat met 32 van T.S.C. won, dan moeten we erkennen, dat deze uitslag ons boven verwachting sterk meevalt. Van T.S.C. hadden we meer verwacht, terwijl we niet durfden hopen, dat het groen-zwarte debuut zoo succesvol zou zijn. Het is voor Zeelandia een flinke ruggesteun en naar wat we na den eersten Zondag zoo vernemen over het spel van d^ diverse clubs, kunnen we wel aannemen, dat Zeelandia met wat inspanning wel mee zal kunnen Ook Vlissingen heeft ons verrast, door Breda in eigen huis te kloppen met 21. Het is altijd een moeilijke taak, den eersten wedstrijd van het seizoen, als er van de tegenstanders nog niets bekend is, uit te moeten spelen. Het is gemakkelijker, zich in eigen huis te oriénteeren op de krachten der tegenstanders, dan in een vreemde omgeving te moeten experimenteeren. Vlissingen is er, zij het op het nippertje, in geslaagd, de puntjes te veroveren. Terneuzen deed het al niet veel minder, door de kampioenen van het vorig jaar er onder te houden en met 43 te winnen. Teekenend voor dezen strijd is wel de 3O-voorsprong, welken Terneuzen met de rust had en welke tot een gelijken stand werd ingeloopen, waarna de Terneuzenaren er nog een door de tegen partij betwist puntje bijvoegden. Officieus verluidt het, dat er geprotesteerd zou zijn tegen het laatste doelpunt. Middelburg ging bij Alliance op bezoek en het is haast van zelfsprekend, dat de ex-eerste-klassers daar wonnen. Het is voor een ploeg als Middelburg thans verre van gemakkelijk. De tegenstanders stellen er een eer in, speciaal tegen een der gelijke ploeg een goed figuur te slaan. Met welke middelen dit geschiedt, daar ziet men jammer genoeg veelal niet op. Alliance vatte de zaak op een minder faire manier aan. Middelburg heeft daartegenover zijn betere spelkwaliteiten gesteld en het kalm aan op 30 gebracht. De scheidsrechter-verkeersagent-hu- morist demonstreerde meer, dan dat hij leiding gaf, Dosko heeft op den Raaijberg R.B.C. ontvangen en bleef met 20 baas in eigen huis. De verdedigingen bleven hier aan vankelijk de baas, doch de R.B.C.-defensie moest tenslotte een paar maal zwichten. In de derde klasse was Breskens weer overwinnaar en het lijkt er naar, of dit de eerste stap is naar een voortzetting van de overwinningen-reeks van het vorig seizoen. Terneuzen 2 werd het slachtoffer. Vlissingen 2 was ook al niet mis en de mannen uit Sas van Gent werden niet ontzien. Oranje kreeg een flinke nederlaag te slikken. Zijn de Vlissingen-reserves op dreef of is Oranje zoo zwak De Zeeuwen zetten eveneens niet slecht in en sloegen Axel. Dit is weer een goede stap in de richting voor de Zeeuwen. Van Axel valt ons dit resultaat wel eenigszins tegen. Al moet direct worden opgemerkt, dat het geen schande is, om van De Zeeuwen te verliezen. Middelburg 2 kwam met een oogenschijnlijk sterk elftal voor den dag en werd o.i. slachtoffer van het idee, aan Zeelandia 2 een ongevaarlijken tegenstander te hebben. De Zeelandianen hebben hiervan geprofiteerd en de Middelburg-reserves met 43 geslagen. Goes heeft het resultaat bereikt, dat verwacht kon worden tegen R.C.S. en de overwinning thuis gehouden. De cijfers zijn niet groot, wat na de eindspurt, welke R.C.S. vorig jaar maakte, zeker wel te verklaren is. Zierikzee en Hansweert hebben tenslotté de eer maar gedeeld en een doelpuntloozen strijd geleverd. Het is een uitslag, welke heel weinig zegt en zoowel in het voordeel der verdedigingen, als in het nadeel der aanvallers kan worden uitgelegd. Voorspellingen voor den volgenden Zondag, we zullen ze niet maken. Een groot deel zou niet bewaarheid worden waar schijnlijk. We kunnen slechts met belangstelling afwachten, of de overwinnaars hun reputatie handhaven of de verliezers revanche nemen voor de eerste nederlaag. A.s. Zaterdag staat de Estafette rond Middelburg in het middelpunt van de belangstelling. Er wordt gestart aan de Koepoortbrug, terwijl het eindpunt op dezelfde plaats ligt. De Ons Zeeland-beker is de inzet van den strijd. Tweemaal achtereen was E.M.M. de overwinnende ploeg. Gelukt het deze maal weer, dan wordt de beker definitief eigendom. Het is te hopen, dat er een felle strijd om onzen beker zal worden gevoerd en we hopen, dat de sterkste overwinnaar moge worden. Het is E.M.M. van harte gegund, maar het zou toch ook wel aardig zijn, als de beker ook nog eens een jaartje naar een andere vereeniging verhuisde. HierbovenOnze tweede klassers. Het elftal van Terneuzen. dat de competitie inzette met een overwinning (4-3) op de kampioenen van 't vorig jaar. de Baronie. Een spannend momen uit dezen wedstrijd. De keeper van Terneuzen onderbreekt een aanval. O

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27