NIEUWE MANTELS CORRESPONDENTIE Van alle In deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond- jasjes en kinderkleeding. Bi) bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA", Nassauplein 1, Haarlem, waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Het kiezen van 'n nieuwen man tel is voor de vrouw een belang rijk iets, en zeker niet het minste wanneer die vrouw slechts over weinig kleedgeld te beschikken heeft. Zij moet er zich tevoren goed rekenschap van geven of zij den nieuwen mantel voorloopig nog slechts dan zal willen dragen wan neer ze er extra-netjes wil uitzien, of dat hij bestemd is voor alle dagen en voor allerlei weersge steldheid. In het laatste geval zal de mantel vóór alles practisch be- hooren te zijn en van een goede stof, die men niet behoeft te ont zien. Ook het model zal men voor de eerste categorie anders wenschen dan voor de tweede. En wanneer men 't nu al geheel met zich zelf eens is welke soort van mantel men zich juist nu liefst zal moeten aanschaffen, dan komt de kwestie: welk model is 't meest geschikt voor mij persoonlijk Men ga bij de keuze niet af op wat anderen goed staat, die mis schien een heel ander figuur, een heel andere persoonlijkheid hebben dan men zelf heeft. Voor ieder onzer is er wel een model te vinden, dat de tekortkomingen in ons uiterlijk zooveel mogelijk verdoezelt en dat al wat er aangenaams en bevalligs aan ons is zoo goed mogelijk tot zijn recht laat komen. We beelden hierbij een drietal mantels af van geheel verschillend type. Vooreerst 'n eenvoudigen maar toch „gekleeden" mantel, ontworpen in zibelinestof met opstaanden kraag van vossebont. Deze mantel is bizonder fraai van coupe, en van een eenvoud, die aangenaam aandoet en die hem geschikt maakt voor de meeste figuren. Vervaardigd van mooie stof en gegarneerd met edelbont zal deze mantel een voornamen indruk maken, terwijl het model toch ook wel geschikt is voor 'n meer „gewo nen" mantel. Men heeft er 3 M. stof voor noodig van 1.40 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Ons tweede model, een sportieve mantel van geruite Engelsche stof, is nu niet bepaald heelemaal taboe voor wie, bijv., maat 46 heeft, maar dit is toch ook zeker de grens die men stellen moet. Deze mantel zal 'n slank, kwiek figuurtje zeker meer flatteeren dan een zwaardere gestalte De breede revers en de figuren opgewerkt op rug, voor panden en mouwen geven er iets beweeglijks aan, dat aan 'n slank figuur het meest ten goede zal komen. De mantel wordt gesloten met 'n ceintuur. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 40, 42, 44 en 46. Benoodigd 3 M. stof van 1.40 M. breedte. Ons derde mantel-model werd speciaal ontwor pen voor zware figuren. De rug ervan heeft schuine figuurnaden de bontkraag loopt door tot laag over de revers heen. Een en ander is erop berekend het figuur zoo slank mogelijk te doen lijken. Van dezen mantel is het patroon verkrijgbaar in de maten 48, 50 en 52. Benoodigd 3% M. stof van 1.40 M. breedte. Tot slot beelden we hierbij nog 'n japon af van wollen crêpe, zeergeschikt voor herfst- en winter tijd. Deze japon heeft gladde lange mouwen en in de taille een punt die doorloopt tot in den rok, welke van voren een smalle klokkende baan heeft. Een witte strik, vastgehouden door een clip, garneert de kleine halsopening. Benoodigd 4 M. stof van 1 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. PAULA DEROSE. Mevr. T. te Krabbendijke. In ons blad van 14 Juli '33, 1 September '33, en 26 Jan. '34 hebben afbeeldingen met beschrijving gestaan van vloer kleedjes gehaakt van onverschietbaar katoen, die voor uw doel wel geschikt zullen zijn. Van een bedsprei in banen gehaakt met rand er omheen hebben afbeelding en beschrijving gestaan in onze nummers van 30 Nov. en 7 Oct. '32. Misschien zijn de betreffende nummers nog wel verkrijgbaar bij onze administratie. In ons volgend nummer zal echter het patroon worden opgenomen van een sprei in blokken gehaakt, die misschien nog meer in uw smaak zal vallen. Later kan ook wel weer eens 'n patroon van 'n vloerkleedje ge plaatst worden. Voor het kussen-patroon hoop ik t.z.t. te kunnen zorgen. Aan verschillende dames die 'n patroon hebben gevraagd voor kleine en grootere kleedjes, evenals aan de dames die 'n haakpatroon voor 'n sprei vroegen, hoop ik 'n genoegen te doen met de opna me in ons volgend nummer van een blokkenpa- troon, dat zoowel voor het eene als voor het andere doel geschikt is. Een kleedje of een sprei, wat men maar wil, is er naar te maken. Mevr. R. uit Arendonk zal het ook kunnen gebruiken voor 'n kinderspreitje. Mevr. D. uit Hulst vindt in dit nummer het gevraagde patroon voor 'n kinderjurkje. THÉRÈSE. 936. Sportieve man tel van geruite En gelsche stof met op gestikte figuren op rug, voorpanden en 942. Mantel van dia- gonaalstof, speciaal ontworpen voor zware figuren. 964. Japon van wollen crêpe met lange gladde mouwen, gegarneerd met ingezette punten en met een witten strik. 931. Eenvoudige doch elegante mantel van effen stof. met opstaan den kraag van vossebont.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18