Zeeuwsche Omroep H.K.H. Prinses Juliana bezoekt Z.-Vlaanderen No. 18 VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1934 Hallo Hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in wel ken vorm ook, is geoorloofd. Uit Goes meldt men ons, dat een politiek leider op de beide Bevelanden bij het postkantoor gezakt is door een kelder- Op zijn post sterven is niet voor ieder leider weggelegd. Hij mag dus blij zijn, wanneer hem in Zeeland de gelegenheid geboden wordt, bij de ,,post" te sneven Men meldt ons uit Middelburg, dat de directie van de Zeeuw sche confectie-fabriek des avonds iemand op het dak heeft hooren loopen en pogingen waarnam van dezen bezoeker, om een achter deur te openen. De crisis werkt door in alle lagen van de maatschappij. Nu willen zelfs heeren inbrekers reeds confectie-pakjes gaan dragen! Ten nadeele van een hotelhouder te Breskens zijn twee konij nen uit het mesthokje gestolen. De buren houden nu de katten binnen. In den nacht van Zondag op Maandag werden bij een inwoner van Heikant niet minder dan vijf ganzen en twaalf konijnen gestolen. De gewapende macht loopt met politie-hond en naar braad lucht te speuren Uit Kruiningen-Ierseke wordt ons bericht, dat de stations- verlichting zeer verbeterd is. Vroeger had men kaarslicht, toen werkte men met gebrekkige petroleumlampen en nu is er electra aangelegd. Het gaat steeds crescendo aan de Zeeuwsche lijn. In het aller eerste begin schijnt men zich zelfs te hebben moeten behelpen met stationschefs, die wegens het gebruik van spiritualiën een fosforiseerenden neus hadden Een provinciaal blad schreef dezer dagen, dat de danslustigen te Hansweert, ter gelegenheid van een „bal champêtre", op de „toonen" van het muziekkorps gewalst hebben. Men mag niet denken aan de mogelijkheid, dat de muzikanten eksteroogen hebben gehad. Men meldt ons uit Aardenburg, dat tengevolge van een plot seling uitgebarsten noodweer de film van de Jantjes pas later afgedraaid kon worden. Het zijn natuurlijk niet de echte Jantjes geweest die zijn niet bang voor 'n beetje Overal met groot enthousiasme ontvangen. - De tentoonstelling te Zuidzande het hoogtepunt De aankomst van H. K. H. op het terrein van de tentoonstelling te Zuidzande, begeleid door den Commissaris der Koningin, door den burgemeester van Zuidzande en den voorzitter van de tentoonstelling „Voor Ooft en Tuinbouw", den heer van Zuyen, burgemeester van Breskens en het verdere tentoonstellingsbestuur De aankomst per boot aan de Zeeuwsch-Vlaamsche kust. gy,/ Tot slot bracht H.K.H. een bezoek aan een vroe gere vriendin, doctor anda Dufour, dominé te Groede. Enthousiaste hulde te Sas van Gent, waar de Prinses op het balcon van het raadhuis verschijnt. Te Kloetinge is een monument geplaatst ter eere van een dorpsgenoot, die beroemd is geworden als weerkundige. Menschen, die op de plaats vreemd zijn, en het willen zoeken, kunnen een vergrootglas halen bij den veldwachter Te Vlissingen houdt „Eerste hulp bij ongelukken" een ten toonstelling met demonstraties. Wanneer er toevallig geen ongelukken gebeuren in de zaal, zullen er ongelukken begaan worden. Weest op uw hoede. Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de vol gende week Zaterdag, dames en heeren Oranje boven Te Sluis, waar niet werd uitgestapt, verdrong een dichte en enthousiaste massa zich om de auto. terwijl H. K. H. minzaam groette. Bezoek aan de burgemeesterswoning te Zaamslag. De burgemeester van Zaamslag spreekt H.K.H. toe. De verwelkoming te Ter neuzen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 25