ZEEUWSCHE SPORT No. 18 VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1934 571 Moment ait dezen wedstrijd. Een aanval op het doel van Alliance. De keeper van Vlissingen onderbreekt een De verdediging van Terneuzen zet alle zeilen bij tegen een aanval van Middelburg. ^Te Terneuzen hadden Zaterdag tot sluiting van het seizoen wieler wedstrijden plaats, die als gala- wedstrijd nog heel wat belang stelling trokken. Vlissingen Alliance 22. Het elf tal van Vlissingendat Zondag 'n veer moest laten tegen Alliance uit Roosendaal. De strijd om den „Ons Zeeland''-beker stond Zaterdag j.l. in het middelpunt der belangstelling. Vier ploegen zouden strij den om het bezit van den door ons blad geschonken wisselprijs. „E.M.M." kon definitief eigenaar worden en het was dus plicht van de andere deelnemende ploegen om zoo goed en zoo sterk mogelijk voor den dag te komen. Er waren inderdaad ook flinke ploegen opgekomen en Marathon en Odidas hadden een extra sterk zestal op de been gebracht. Het heeft niet mogen baten en de E.M.M.-ers hebben evenals in 1932 en 1933 op overtui gende wijze hun meerderheid getoond. Met een flinken voor sprong ging de laatste E.M.M.-looper over de eindstreep, nadat van den start af de E.M.M.-ploeg een voorsprong had gehad. Werkelijk een fraaie prestatie van de blauwbroeken, waarmee we hen gaarne van harte gelukwenschen. We weten, dat deze over winning de kroon is op een jaar van hard werken, waarin de E.M.M.-ers steeds dezen wedstrijd voor oogen hebben gehad. Alles hebben zij er op gezet om dezen beker te winnen. De tegen standers zijn zoo sterk mogelijk voor den dag gekomen om de overwinningenreeks te breken. Des te fraaier is het, dat op zoo overtuigende wijze de meerderheid werd getoond. Intusschen hebben nummer twee en drie een prachtstrijd ge leverd om de tweede plaats, waarin Wilhelmina, de ploeg, welke als vierde eindigde, slechts even een woordje heeft meegesproken. Het waren Marathon en Odidas, welke een zeer spannenden strijd te zien gaven. Van den start tot het eerste wisselpunt (400 Meter) verzekerde E.M.M. zich een nuttigen voorsprong en liet Wilhelmina nummer drie en vier. resp. Marathon en Odidas, even achter zich. Bij het tweede wisselpunt was Wilhelmina iets op E.M.M. ingeloopen en waren ook beide anderen. Mara thon en Odidas, wat komen opzetten. De laatste twee lagen toen precies gelijk. Dit was dus na de eerste 800 Meter. In het derde stuk, de eerste 1500 Meter, maakte E.M.M. zich geheel los, terwijl Wilhelmina naar de laatste plaats terugviel. Marathon toonde zich hier sterker dan Odidas en liep een 50 Meter uit. In de toen volgende tweede 1500 Meter echter bracht Odidas een sterke kracht, die den voorsprong van E.M.M. met een flink stuk verkleinde en Marathon terugdrong naar de derde plaats. Deze voorsprong was maar van korten duur, want de direct daarop volgende 800 Meter zette Marathon er alles op om weer de tweede plaats te herwinnen, wat schitterend gelukte. Wilhel mina bleef op de vierde plaats, terwijl E.M.M. den voorsprong weer met een 30 Meter vergrootte en op ongeveer 130 Meter bracht. In de laatste 400 Meter werd de strijd tusschen Marathon en Odidas beslecht, doordat Marathon de tweede plaats met meer afstond. E.M.M. won den wedstrijd betrekkelijk zonder strijd in 14 min. 57'sec., gevolgd door Marathon in 15 min. 21 sec. Nummer drie was Odidas in 15 min. 30 415 en vierde Wil helmina in 16 min. 09 1/10 sec. Luchtvaart en voetbal eischten een deel van de belangstelling van het sportlievend publiek, doch ondanks dat was er een flinke belangstelling.En zoo prijkt nu de „Ons Zeeland" -beker tusschen vele andere Topheëen in de kast van „E.M.M." als een bewijs, dat deze Vereeniging ean drietal jaren achtereen beschikte over de sterkste zes in dezen wedstrijd. De tweede voetbalzondag bracht enkele uitslagen, welke in het geheel niet verwacht waren. Alvorens echter de resultaten van dezen Zondag met enkele woorden te memoreren, moeten we een fout herstellen van vorige week, toen we Zierikzee gelijk lieten spelen tegen Hansweert, terwijl de juiste uitslag 'n reuzen- overwinning voor Zierikzee te zien gaf. Zierikzee heeft ook den tweeden wedstrijd in een overwinning omgezet en Zeelan- dia 2 met 31 geslagen. Hansweert kon het ook nu met tot een overwinning brengen en moest in Goes de meerdere erken nen. Vergelijkende de cijfers van vorige week tegen Zierikzee en nu tegen Goes, kunnen we zeggen, dat de 4—O-nederlaag nog geen al te slechte prestatie is. Goesche Boys zijn voor de eerste maal in het strijdperk getreden en wel tegen de Middel burg-reserves. Het werd een schrale overwinning voor Middel burg 2 n.l. 2—1. Hoofdplaat heeft het ook nog niet tot een overwinning gebracht en in Vlissingen 2 zijn meerdere gevonden. Hulst schijnt dit jaar weer iets te zijn versterkt en begon met Terneuzen 2 te kloppen met 12. Oranje en De Zeeuwen deel den de eer, wat wij van de Zeeuwen niet verwacht hidden. De mannen van Oranje hebben het er goed afgebracht. Axel n*eia zich Breskens van het lijf en bracht Breskens voor het eerst sedert de intrede in den K.N.V.B. een geduchte nederlaag toe. De tweede-klassers hebben het er over het algemeen met zoo goed afgebracht als vorige week. De resultaten speciaal van Zee- landia en Vlissingen geven te denken ten aanzien van de sterkte van de tweede klasse A. Baronie, de kampioen van vorig jaar, won op eigen terrein van Zeelandia met 4—2, wat een goed resul taat van Zeelandia genoemd kan worden, doch eigenlijk voor Baronie op eigen veld een te kleine overwinning. Vlissingen liet zich thuis een punt ontnemen door Alliance. Een overwinning door Vlissingen was veel meer voor de hand liggend, gezien de prestatie van vorige week en de capaciteiten van Alliance. Middelburg ontving Terneuzen en deze eerste strijd voor de competitie en tegelijkertijd om het kampioenschap van Zeeland eindigde in een groote overwinning voor Middelburg Met piet minder dan 9—2 moest Terneuzen er aan gelooven De twee doelpunten waren beide strafschoppen, welke de Mid burg-backs veroorzaakten door hun bekende forsche speelwijze. Het moge niet opzettelijk zijn, toch schuilt er een groot gevaar in een al te forsch optreden. De kracht van de Middelburg achterhoede is zoodanig, dat zij niet forsch behoeft te spelen en daarom is het dubbel jammer, dat er dergelijke gevallen zich voordoen. Terneuzen heeft een aardige ploeg, welke met slecht speelt, doch niet opgewassen is tegen een spel als dat van de groen-witte ploeg van j.l. Zondag. MiddelburgTerneuzen 9 2. Het elftal van Mid delburg, dat door 'n zware straf zijn Iste klasser- schap verloor en thans nog met invallers voor de middenvoor en keeper uit moest komen. Ondanks een en ander voelt het zich in de 2e klasse goed thuis en verpletterde Terneuzen met 9—2. De aanval van Middelburg in buitenspel positie. De bal gaat evenwel naast.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27