Een zilversmederij op de Ponte Vecchio. waarin alleen de elec- tnsche lamp en de schrijfmachine aan onzen tijd hertnneren. Het buitenaanzicht" dec brug. die geheel volgebouwd is met huisjes en werkplaatsen Er zijn van die bouwwerken, monumenten en in stellingen, welke iedereen kent, welke iedereen op een foto herkent, zonder het ding zelf ooit gezien te hebben. Het Binnenhof in Den Haag, de kaasdragers van Al kmaar, het Vrijheidsbeeld in de New Yorker haven, de pyrainiden van Egypte, en de lui die in de haven van Suez naar geldstukjes duiken iedereen weet het en iedereen heeft er wel eens van gehoord. Daartoe behoort ook de brug der goudsmeden in Florence, de Ponte Vecchio over den Arno. In deze aan architectuur en kunstschatten zoo rijke stad, een.stak met een bewogen geschiedenis, een stad die in de wereldgeschiedenis bekend is gewor den door vele beroemde inwoners, in deze stad zijn het handwerk en het kunstambacht steeds in hooge eere geweest. Onder de kundige ambachtslieden namen de goud- en zilversmeden steeds een hooge plaats in zij zijn bekend geworden door hun kunst werken zelf, door het feit, dat hun ambacht als een eervolle traditie in enkele families van geslacht op geslacht is overgedragen, terwijl zij steeds hun werkplaatsen en ateliers hebben ingericht op de oudste brug over den Arno, de Ponte Vecchio. Deze brug werd in de veertiende eeuw over de rivier gebouwd, die Florence in twee helften ver deelt. Zooals men bij meer bruggen uit dien tijd Het interieur'van de Ponte Vecchio met de vele etalages der edelsmeden. Zooals men ziet lijkt her meer op. een straat dan op een brug.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 4