EEN AFSCHEID De Estafette rond Middelburg om den Ons Zeeland-Beker r' 550 VRIJDAG 2« SEPTEMBER 1934 No. 18 Het burgemeestersambt heeft de laatste jaren veel van zijn representatief karakter ingeboet. Een steeds grooter wordende administratieve rompslomp, uitbreiding van werkterrein en be voegdheden dit alles heeft schade gedaan aan het oorspronkelijk karakter van 't burgemeester schap. Er dreigt voor dit ambt het gevaar, dat het afzakt naar het domein der ambtenarij. De burgemeester wordt steeds meer de man, die geen tijd meer heeft en niet meer te vinden is Hij wordt voor een zoo overladen werkprogram gezet, dat hij geen tijd meer heeft, zijn oor te geven aan allen, die bij hem komen om raad en steun. Alleen de sterke persoonlijkheden, die veel arbeid kunnen verzetten, en die een sterke vitaliteit be zitten, zijn nog in staat, de veelomvattende werk zaamheden van het ambt te verrichten, en tegelijk een vader van de burgerij, in de oude, goede be- teekenis, te zijn. Zoo iemand was burgemeester J. C. A. Bannink, die afscheid genomen heeft van zijn gemeente Zierikzee. Burgemeester Bannink was een spontane per soonlijkheid, en als zoodanig zijn de zoo bedacht zame Zeeuwen wel eens van hem geschrokken. Maar daarnaast bestonden toch 'n sterke waardeering en bewondering voor de energie en het doorzettings vermogen, die de spontaneïteit op den voet volgden. Indien burgemeester Bannink zich eenmaal met hart en ziel aan een plan gegeven had, rustte hij niet, voor 't werkelijkheid was geworden. Dan kon het wel eens hard tegen hard gaan, dan kon de vuist wel eens op tafel komen, maar aan de basis der verhouding tusschen functionaris en bevolking deed dit toch nooit schade. Wij voor ons hebben van burgemeester Bannink altijd de prettigste medewerking ondervonden. Hij onderschatte het belang van de pers geenszins, en was altijd bereid, belangen van zijn gemeente naar voren te brengen. Dan kon hij spreken met een enthousiasme, dat zelfs de buitenstaander wist te electriseeren. En aan deze persoonlijke overtuigings kracht dankt Zierikzee dan ook de uitvoering van verschillende werken,welke ondanks de tijdsomstan digheden tot stand kwamen. Burgemeester BÏnnink was een optimist in den goeden zin van het woord* Zonder de aanwezigheid van de crisis te ont kennen of te onderschatten, geloofde hij onvoor waardelijk in een goede toekomst van zijn gemeente, een geloof, dat zijn stuwkracht voldoende verklaart. Wij mogen het dan ook betreuren, dat dit ontijdig heengaan als gevolg van de tijdsomstandigheden moest plaatsvinden. Zoo denkt geheel Zierikzee daar wel met ons over, en uit het afscheid is wel gebleken, hoe deze burgervader in betrekkelijk korten tijd zich een vaste plaats wist te veroveren in de harten zijner gemeentenaren. Een plaats die hij zal behouden, ondanks het vertrek naar elders. v. Br. De jaaclijksche estafette rond Middelburg, waarvoor als hoofdprijs de wisselbeker van Ons Zeeland" was uit geloofd, werd op Zaterdag 21 September onder veel be langstelling gehouden. De beker werd thans voor de derde maal achtereen door E M M gewonnen en kwam daar door definitief in haar bezit Burgemeester Fernhout van Middelburg lost het startschot. De heer van der Feltz komt als no. 1 binnen en wordt door burgemees ter Fernhout gecomplimenteerd. De „Ons Zeeland"-beker wordt aan de ploeg van E.M.M. uitgereikt. j ,v. Burgemeester Banninkzooals wij hem kiekten in zijn woning

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 6