VOOR HERFST EN WINTER VOOR FIJNPROEVERS NIEUWE KAPSELS Als we 't nog niet geweten hadden, zouden we het gezien hebben op de ver schillende modeshows in dezen over gangstijd naar herfst en winter, dat de mode-ontwerpers niet slechts voor enkelen gezorgd hebben. Er is werkelijk bij de nieuwe modellen rekening gehouden met allerlei figuren. Mantelcostuums zijn er zoowel met korte als met driekwart man tels en van de laatste is evenzeer het eenvoudige gladde tailleur model gewild als de wijd uitval lende mantel. Lange mantels zien we in allerlei genres, waarbij zeker wel voor elk figuur iets geschikts te vinden is. Er zijn elegante mantels zoowel als meer eenvoudige en sportieve zonder eenige bontgarneering. Er zijn modellen met 'n sobere bont garneering in den vorm van een kraagje of 'n strik en er zijn er ook waarbij de bontkraag groote afmetingen heeft en andere waarvan de bontgarnee ring zelfs overdadig aandoet. Zoo zijn er mantels met 'n soort bolero of 'n cape van bont, mantels met wijde raglan- mouwen en met 'n grooten kraag van bont. Andere weer hebben 'n reep bont langs de sluiting van voren, 'n mouw- garneering van bontreepen en een op staand kraagje met strik van bont. Ook zijn er zeer origineele min of meer excentrieke bontgar- neeringen. Zoo zagen we een mantel met wijde ondermouwen van bont en met 'n bontdriehoek onder eiken knoop bij de slui ting. En 'n anderen met 'n klokkenden grooten kraag, 'n klokkend schootje en 'n zich daarbij aanpas sende mouwgarneering van I outre. De nieuwe japonnen voor ochtend en mid dag zijn alle strak ge houden en, bij de knieën ongeveer, verwijd met enkele plooien. Ze zijn hoog gesloten aan den hals, zoodat er meestal een split noodigis, of wel verborgen onder de gar neering der taille, ofwel eenvoudig ingeknipt in den rug, om de hals opening te vergrooten. Een eenvoudig doch sierlijk model van een herfstjapon vinden we hierbij afgebeeld. De taille heeft ingezette punten en een ronden hals met jabot. De ta melijk wijde mou wen hebben nauw sluitende manchet ten. Waaierplooien verwijden den glad den rok in voor- en achterbaan. Het patroon van deze japon is ver krijgbaar in de ma ten 42, 44, 46 en 48. Benoodigd 3x/4 M. stof van 1.30 M. breedte. Eenvoudige wollen japon met waaierplooien in voor- en achterbaan. De ronde hals is afgewerkt met 'n jabot. Wan alle In deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleeding. Bi) bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA", Nassauplein 1, Haarlem, waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. 908. Eenvoudige zwarte mantel met grooten kraag van petit- gris. 913. Mantelcostuum met garneering van persianer. 947. Bakvischmantel met raglan-mouwen, versierd met stiksels en met groote zakken. Eenvoudig en toch elegant is ook ons mantel model, dat, uitgevoerd in mooie zwarte stof en met 'n kraag van edelbont, zeker 'n gedistingeer- den indruk zal maken. Bij ons model is de groote kraag van petit-gris gedacht, dat met zwart wollen stof een bizonder fraaie combinatie vormt. De mantel heeft een getailleerden rug en wordt gesloten met één knoop. De garneering bestaat slechts uit den bontkraag en uit 'n paar plooitjes in de bovenmouwen. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Benoodigd 3 M. stof van 1.40 M. breedte. Het hierbij afgebeelde model van 'n mantel costuum is geschikt voor vele figuren. De gladde rok ervan heeft 'n plooi van voren. De korte mantel is versierd met 'n paar zakjes en met 'n kraag- en mouwgarneering van persianer. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Benoodigd 3 M. stof van 1.40 M. breedte. Tot slot geven we nog het model van 'n bak vischmantel. Een eenvoudige vlotte sportmantel, met 'n paar flinke zakken en versierd met stiksels, een model dat bij de jonge dames zeker in den smaak zal vallen. Het patroon ervan is verkrijgbaar met 'n boven wijdte van 80 en van 86 c.M. Benoodigd 3 M. stof van 1.40 M. breedte. PAULA DEROSE. KASTANJETAART Bij l/2 pond kastanjes heeft men noodig 125 gram suiker, 1 ons boter, stokje vanille, 2 eieren, 1 snufje zout. Men legt de kastanjes ongeveer 10 mi nuten in kokend water, waarna men ze pelt en stuk voor stuk terstond in nieuw kokend water legt, waarin men de kastan jes, wanneer ze allemaal gepeld zijn, on geveer 'n half uur gaar laat Icoken met tn snufje zout en vanille. Dan laat men ze uitlekken en men wrijft ze daarna door 'n fijne zeef. De boter roert men tot room, roert er, een voor een, de eieren door, dan de suiker en tot slot de kastanjepuree. Men doet de massa over in een met boter inge- smeerden springvorm en bakt de taart, in 'n matig warmen oven, in ongeveer 1 uur tijds gaar. AGNES. Volgens de Parijsche modebladen is er 'n revo lutie aanstaande met betrekking tot ons kapsel. Er zijn twee stroomingen. De eene partij lanceert 'n min of meer gemoderniseerd Grieksch kapsel, de andere een kapsel met gekruld ponyhaar, ge ïnspireerd op de haardracht van de Engelsche koningin Alexandra. Ook dit kapsel werd door de Parijsche Figaro's, met fantasie, gemoderniseerd. De gekrulde pony is uitgegroeid tot 'n kuif midden op het hoofd en de krulletjes vertoonen een, met zorg verkregen, artistieke wanorde. Maar dit kapsel eischt 'n hoed, welke, om ge noemde krulletjes te ontzien, achter op het hoofd gedragen wordt. En hiertegen wordt door de mo distes vooralsnog bezwaar gemaakt. Het Grieksche kapsel, met bandeau om 'n massa krullen heen, wordt zoowel overdag als 's avonds gedragen. Overdag draagt men 'n bandeau in de stof van de japon bij avondtoilet kan de bandeau meer voyant worden en zelfs versierd met zeld zame steenen. Dan de kleur van het kapsel. Platina-blond heeft afgedaan. Men heeft eindelijk de dwaasheid ingezien van dit gebleekte haar, dat vaak 'n alles behalve flatteuze omlijsting vormde van 'n gezicht, waar 't niet bij behoorde. Nu denke men niet, dat de dwaasheid, om het haar te verven in 'n andere tint dan de natuur geschonken heeft, voorgoed heeft afgedaan. De modekleur is nu 'n donkerbruin met koper- glanzen. Maar dat is ten minste 'n kleur, die bij vele gezichten minder zal irriteeren dan het helle blond. MARCEL.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18