DE ZWARTE JONKER T GAAT VEEL BETER MET EEN KANT EN KLAAR!! fin PATRONENKANTOOR PANORA - NASSAUPLEIN 1 - HAARLEM door DAVID GRAEME DE MODELLEN VOOR DEZE PATRONEN? De nieuwste roman uit de premieboeken-serie is getiteld: Dit zeer levendig en meesleepend geschreven ver haal speelt in het Frankrijk van de zeventiende ..eeuw en heeft tot onderwerp het dingen naar de hand van Denise, de zeer bekoorlijke dochter van den markies de Saint-Val éry, door drie edelen die er niet tegen opzien, elkaar op de meest slinksche en gewelddadige wijze de loef af te steken. De schrijver verstaat hierbij uitstekend de kunst het toenmalige leven zoowel in de adellijke als de volks kringen in warme kleuren te schilderen en, wat ook geen geringe verdienste is, de spanning tot aan het eind toe vol te houden. Wij geven hierbij een klein uittreksel uit het eerste hoofdstuk van dezen roman, waarin beschreven is, hoe één der mededingers iemand laat opsporen dien hij voor de uitvoering van zijn plannen gebruiken kan. I. OP ZOEK NAAR EEN MAN Doury, de huisknecht, hoorde het zachte getinkel van een zilveren handbel. Hij haastte zich aan dien oproep te gehoorzamen. „Heeft mijnheer gebeld vroeg hij, toen hij de kamer van zijn meester, den burggraaf de Courville, binnentrad. De burggraaf lag nog in bed en gaapte onbedaarlijk, terwijl hij zijn slaperigheid trachtte te verdrijven door loom zijn armen op en neer te bewegen. Hij zag er uit, alsof hij den vorigen avond rijkelijk van het edele drui vennat genoten had. „Of ik gebeld heb De Courville gaapte opnieuw lang en hevig. „Ik heb de laatste vijf minuten niets ge daan dan bellen," riep hij boos. De knecht putte zich uit in verontschuldigingen, maar midden in zijn beweringen viel zijn meester hem in de rede. „Altijd hetzelfde excuus, Doury, ik ken het reeds van buiten. Je hoeft het vanmorgen niet te her halen." „Vanmiddag," bracht Doury listig in het midden. De burggraaf fronste de wenkbrauwen. „Dan schijn ik goed geslapen te hebben. Het lijkt mij nauwelijks een uur geleden, dat ik mij te bed begaf. Schijnt de zon?" „De zon hééft geschenen, mijnheer." „Wat bedoel je Is er storm op komst „Er is geen wolkje aan den hemel, mijnheer de burg graaf. De zon is aan den horizon verdwenen." De Courville fronste toornig de wenkbrauwen. „Waarom vertel je mij niet dadelijk de waarheid Dus is de duisternis in deze kamer van de vallende scheme ring en niet van den dageraad. Ik heb dus den geheelen dag geslapen. Wat zei ik tegen je, Doury zei, mijnheer, dat ik geen verontschuldigingen behoefde te maken, dat ik niet onmiddellijk op uw bel len gekomen ben." „Dat is zoo, Doury. Ik ben goed gehumeurd van daag, bijzonder goed gehumeurd." Hij hield op met een uitdrukking van verbijstering op zijn slaperig ge zicht. „Waarom ben ik zoo goed gehumeurd Ik moest het eigenlijk niet zijn. Ik ben het nooit als ik een avond bij den hertog de Luceram heb doorgebracht." Hij zat ineens recht overeind in bed. „Wat een dom oor ben ik," riep hij woedend. „Het is reeds avond, en ik heb nog niets gedaan. Luister goed, Doury. Je moet voor mij een man zoeken." „Een man herhaalde Doury twijfelachtig. „Ja, schurk, een man. Ik heb een man noodig met de kracht van een reus, de sluwheid van een vos, met den degen van een schermmeester, den moed der wan hoop." „U beschrijft den duivel zelf, mijnheer." „Ja, man, den duivel zelf in menschengedaante. En ik moet hem onmiddellijk hebben, binnen het uur." De scherpe woorden van den burggraaf waarschuw den den knecht, dat het goede humeur van zijn meester snel aan het verdwijnen was. „Maar mijnheer, waar moet ik zoo'n man vinden vroeg Doury hulpeloos. „Hoe kan ik dat weten antwoordde De Courville woest. „Ben jij mijn knecht of ben ik jouw dienaar Heb ik je aangenomen om mij te gehoorzamen, of ben je slechts een ornament, een buitengewoon leelijk orna ment besloot hij hoonend. Doury beefde. „Ik zal alles voor u doen, wat in mijn macht is, mijnheer. Maar ik ken niemand." „Naar jezelf te oordeelen, verwondert mij dat niets. Ga vlug naar de stad en zoek zulk een man voor mij, of je zult een pak slaag krijgen als nog nooit een knecht gehad heeft. In Avignon moeten honderden van die schelmen zijn, en ik vraag je slechts om er één voor mij te zoeken, een man, die aan het hoofd van een bende kan staan. Ga en zoek in de straten, in de herbergen, als het noodig is in de gevangenis, maar breng mij zoo'n vechtersbaas. Beloof hem rijkdommen in den naam van den burggraaf de Courville, als hij er in slaagt een opdracht, die ik hem geven zal, met succes te vervullen. Ga nu, en als je leven je lief is, kerel, kom dan binnen het uur terug met den man, dien je zocht." Zooals gewoonlijk is het premieboek verkrijgbaar tegen de geringe vergoeding van 17% cent ingenaaid, of 70 cent in geheel linnen prachtband bij onze be zorgers en agenten of op ons hoofdkantoor. Toezen ding per post na ontvangst van 22% of 80 cent. Maak zelf de kleeding voor u en uw gezin met onze Kanten Klaar- patronen I Waarom zoudt U zich geen tijd, moeite en geld besparen door onze zeer goedkoope en gemakkelijke patronen te ge bruiken I! Een Kant en Klaar be hoeft niet overgeteekend en uit geknipt te worden, het levert geen moeilijkheden op en sluit alle risico van verknippen uit. U kunt ze vinden in ons rijk ge ïllustreerd modeboek WINTER- WEELDE 1935. Dit prachtig modeboek, deels in kleurendruk uitgevoerd en in Hollandschen tekst geschreven, bevat een uitge breide collectie der allernieuwste modellen winter-, sport- en regen- mantels, namiddag-, avond- en huisjaponnen, kindergoed enz. Prijs voor abonné's slechts 50 ct. (voor niet-abonné's f1. Van alle in het modeboek voor komende genummerde modellen zijn wederom onze Kant en Klaar- patronen verkrijgbaar tegen den prijs van f0.20, f0.35 of f0.50. Voor toezending der patronen per post 10 ct. extra I Dit geldt ook voor bestellingen bij agenten I Attentie! Bestellingen kunnen als volgt geschiedenDoor bemid deling van uw agent of bezorger; afgehaald aan het bureau van ons bladdoor girostorting op no. 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in post zegels. Vraagt onze Practische Handleiding voor het gebruik der patronen, prijs slechts 15 cent. Alle patronen uit zijn ook aan ons Winterweelde 1935 bureau verkrijgbaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 26