Zeeuwsche Sport No. 19 VRIJDAG 5 OCTOBER 1934 603 Hef schijnt nogal eens wat hoofdbrekens te kosten, een sportpagina gevuld te krijgen. Als we zoo 's Maandags de diverse bladen eens nagaan, komen we reeds in de eerste weken beschouwingen tegen over bovenste en onderste plaatsen. Sommigen constateeren met vreugde, dat één of ander elftal, blijkbaar een favoriet van den schrijver, „ongeslagen bovenaan staat". Het chauvinistische deel van het publiek smult natuur lijk aan zoo'n uitdrukking, als het tenminste eigen club betreft. De nuchtere lezer zal, met de wetenschap, dat het verliezen van een volgenden wedstrijd de ranglijst geheel onderste boven kan keeren, dergelijke uitdrukkingen belachelijk noemen. Het publiceeren van ranglijstjes is op dit moment, nu een groot aantal elftallen nog slechts twee wedstrijden en drie wedstrijden gespeeld hebben, voor het bepalen van de onderlinge krachts verhouding zonder waarde. Het voorspellen van uitslagen blijft steeds riskant, wegens de eigenaardige wisselvalligheid der uitslagen. Als echter de compe titie in vollen gang is, kan men wel met eenige zekerheid, doch altijd nog onder voorbehoud van bijzondere omstandigheden, vooruit het resultaat der wedstrijden vaststellen. Nu bij den aan vang is er nog niets te zeggen, dan misschien ten aanzien van een heel enkel elftal, dat in de eerste weken door groote over winningen of nederlagen in eenige richting zekerheid omtrent de kracht heeft gegeven. Maar moeten wij daarbij niet weer direct de kracht van de tegenstanders, die toevallig misschien de zwaksten of sterksten geweest zijn, in rekening nemen We zullen ons dan ook voorloopig nog niet al te veel aan voor spellingen wagen, het gokje is ons nog wat te gevaarlijk. Voorzoover we, in verband met hetgeen we hierboven schreven, reeds van een lijn mogen spreken, zouden we kunnen zeggen, dat de uitslagen van de tweede klasse A wel in de lijn lagen van de uitslagen der voorafgaande Zondagen. Zoo b.v. de overwinning van Vlissingen op T.S.C., welke geheel overeenstemt met de resultaten van beide elftallen op de voorafgaande Zondagen. Alleen de cijfers zijn misschien wel wat onverwacht. Dat Vlissingen in de laatste periode van den wedstrijd een flink aantal doelpunten kon maken, bewijst, dat de tegenstanders tot het laatste moment op hun hoede moeten zijn voor den rood-witten aanval, welke misschien nog beter zou ziin, als er door sommigen niet te egoïstisch gespeeld werd. Terneuzen stelde teleur door van R.B.C. te verliezen Na een goeden eersten wedstrijd incasseerde Terneuzen nu twee neder lagen. Met belangstelling zien we het verdere verloop tegemoet. De eerste derby ZeelandiaMiddelburg bracht, zooals te verwachten was, een gedecideerde Middelburg-overwinning. Zeelandia heeft goed partij gegeven en de beste verdienste van dezen wedstrijd is wel, dat hij onder goede verstandhouding is gespeeld. Spanning was er eigenlijk niet en hoewel het voor de rust op en om het veld misschien beter is, dat één van beide partijen onbetwist de meerdere is, zien wij deze wedstrijden toch liever met een grootere spanning, zooals een paar jaar terug, toen beide partijen aan elkaar gewaagd waren. Alliance blijft nog het groote raadsel in deze af deeling. Nu sleepte dit elftal weer een puntje uit het vuur tegen Breda. In de derde klasse hebben de twee jongste elftallen, t.w. Sluis kil en Hoofdplaat, elkaar ontmoet. Sluiskil als thuisclub heeft het tegen Hoofdplaat niet tot een gunstig resultaat kunnen brengen en de overwinning was voor West-Vlaanderen, zij het met slechts 10. Breskens zou, als onze berichten juist zijn (bij het samenstellen van dit overzicht zijn er nog slechts officieuze gegevens ter beschikking) met niet minder dan 50 gewonnen hebben van De Zeeuwen. We zouden haast zeggen, dat we dezen uitslag met de noodige reserve moeten geven, daar we ons niet kunnen voorstellen, dat deze nederlaag door de Zeeuwen onder normale omstandigheden geïncasseerd is. Axel boekte een flinke overwinning op Vlissingen 2 en bleef de meerdere met 51. Deze uitslag is wel overeenkomstig de verwachtingen. Ook Oranje is baas in eigen huis gebleven en sloeg de Terneu- zen-reserves met 31. Er is in de derde klasse op het oogenblik nog minder hoogte te krijgen van den stand van zaken dan in de tweede en daarom kunnen we nog niet meer doen dan de uitslagen even memoreeren. R.C.S. heeft Hansweert, welk laatste elftal erg zwak schijnt te staan, geen kans gegeven en is in eigen home met de over winning gaan strijken. Ook Goes telde weer twee puntjes bij den oogst en versloeg de Middelburg-reserves met 52. A.s. Zondag krijgen we weer een belangrijken Zeeuwschen kamp en wel Middelburg tegen Vlissingen. De groen-zwarte ploeg gaat naar R.B.C.terwijl ook Terneuzen het Brabantsche intrekt en T.S.C. gaat bezoeken. c In West Zeeuwsch Vlaanderen krijgen we ook een derby, n.I. HoofdplaatBreskens, welke zeer zeker een flinke belang stelling zal weten te trekken. De Zeeuwen ontvangen Hulst, terwijl Vlissingen 2 bezoek krijgt van Sluiskil. Axel moet de reserves van Terneuzen gaan bekampen. Goesche Boys en Goes ontmoeten elkaar in Goes. Dit is één van de eerste ontmoetingen tusschen de drie Goesche concurrenten. Zeeuwsche Boys gaan op dien ^Zondag naar Hans- weert, Zeelandia 2 krijgt R.C.S. thuis. Zooals te zien is uit bovenstaand programma, brengt de komende Zondag vele wedstrijden, welke plaatselijk of bijna plaatselijk zijn. Laten publiek en spelers bedenken, dat de voet balsport gebaat is bij een rustig en normaal verloop. Vlissingen—T.S.C. 5—1. Vlissingen behaalde een fraaie overwinning op T.S.C., ofschoon deze laatste club een zeer pittigen wedstrijd speelde. Helaas werd haar keeper ernstig gebles seerd. wat voor T.S.C. een handicap bleek. Een afgeslagen aanval op het doel van Vlissingen. De keeper van Vlissingen wist verschil lende gevaarlijke schoten te keeren. Nog een moment uit dezen wedstrijd, waarbij de keeper van Vlissingen wederom zijn onweerstaanbare capaciteiten toont. Zeelandia—Middelburg 0—5. De eerste ontmoeting der plaatselijke voetbalclubs te Middelburg eindigde in een nederlaag van de jongste Zeeuwsche 2de-klasser Zeelandia. Foto van het elftal van Zeelandia. aanval op het doel van Zeelandia. Een moment uit dezen wedstrijd tijdens

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27