- - .Jm, Steenkloppen onder den verzengenden zonnebrand Arbeid aan de autowegen in Lybië. Op den achtergrond een tribune voor de inlanders „De critiek ~*^Het stofvrij houden der nieuwe wegen geschiedt nog vrij primitief 'v Een negerarbeider. te werk te stellen bij de uitvoering van het wegen plan, de werkloosheid in belangrijke mate af neemt. Ongekende moeilijkheden zijn bij het bou wen van deze autowegen te overwinnen. Alleen reeds de enorme afstanden, waarop de oasen van elkander liggen, zetten de ontwerpers voor tal van problemen. Voeg daarbij de aanhoudende droogte, een brandende hitte, een rotsachtigen steenbodem, en talrijke zandheuvels en zandverstuivingen, dan zal ook de leek kunnen begrijpen, dat de voorwaarden, waaronder dit reuzenwerk in Lybië moet worden uitgevoerd, duizendmaal ongunstiger zijn dan waar in Europa ook. Desondanks is men er al reeds in geslaagd in de Tripolis-woestijn een weg voor snelverkeer aan te leggen. Tusschen de palmen van de oasen van Mekula en Suk'el Oiama staan groote tribunen, waarop duizenden nieuwsgierige inlanders met spanning zien naar de auto's, die met duizeling wekkende snelheid voorbij vliegen van de kust naar de woestijn, en vice-versa. En terwijl met behulp der Europeesche techniek de eenzaamste gebieden van Afrika worden ontsloten, blijven Arabieren en andere volksstammen hun door eeuwenoude tradities geheiligd leven langs de randen van de moderne wegen voortzetten. Hoe lang nog Transport van materialen en machines gaat met allerlei moeilijkheden gepaard.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 5