msgm ■ÉÈfc vijr.-- - Hekjes zijn de meest geliefde zitplaatsen van onze jeugd en dan vooral die, waaraan gemakkelijk de kleeren kunnen scheuren. Kattekwaad Te lekker om eerlijk verkregen te zijn. Een „verboden toegang" trekt het meest, vooral als er appelboomen achter staan. ART4 zijn voor het publiek, het voetballen, daar, waar het verboden is.bij de jeugd is dit alles schering en inslag. En dan de waterkant met zijn vele mogelijkheden, welkome plaats van vertier De jeugd is altijd in actieontelbaar zijn haar mogelijkheden en verlangens. Want ook de jonge mensch wil zijn energie ontplooien, zij het op een andere en meestal minder productieve wijze dan de ouderen We moe ten kattekwaad dan ook niet zien als het gevolg van een z.g. slechte karaktereigenschap. Zeker, er is kattekwaad dierenkwellerij, enz., dat niet streng genoeg gestraft kan worden, maar het doorsnee- - kattekwaad, zooals wij allen, u en ik, dit hebben gekend en bedreven, is van onschuldigen aard en geen aanwijzing voor de toekomst. De jeugd wil handelen, zij wil actief deelnemen aan het leven, zij het op hèar manier. Zij zit halve dagen op de schoolbanken, en daar buiten is het bruisende leven met al zijn verlokkingen Dus nauwelijks gaan de deuren open, of zij dromt naar buiten in een wilde warreling. Dan breekt het kattekwaad los. We willen er geen lans voor breken. De jeugd, en helaas in het bijzonder de Zeeuwsche (het moet gezegd, willen we eerlijk zijn), houdt er soms eigen aardige methoden van vermaak op na, die niemand zal kunnen apprecieeren. Maar het gewone katte kwaad is verklaarbaar, het dient ingetoomd en er moeten deugdelijke grenzen gesteld, maar dit moet niet leiden tot het opvoeden der jeugd in een saai heid, die met jeugd niets te maken heeft Noem mij n Zeeuwschen jongen motor met rust kan op den claxon drukt. Hoe vind je anders zooiets

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 17