ZEEUWSCH NIEUWS Zeeuwsche Omroep VRIJDAG 12 OGTOBER 1934 No. 20 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Goes, dat de burgemeester een aanmoe digend inleidend woord heeft gesproken op de bijeenkomst waarin met een nieuw warmwater-apparaat werd gedemonstreerd. Nu, dank zij het gemeentebeleid, de belastingbetalers aan houdend zoo geschoren worden, kan men dit niet anders dan buitengewoon welwillend en attent noemen. Uit Kortgene ontvingen wij het bericht, dat het plaatselijk muziekgezelschap gedurende dit seizoen niet minder dan zeven concerten in de tent aan de Voorstraat heeft gegeven. Om de waarde van de woningen in die straat niet al te veel te verminderen, overweegt men om het volgend jaar de concerten op een andere plek te geven. Op geestdriftige wijze heeft Zierikzee zijn nieuwen burger vader ingehaald. Er was zoo'n animo, dat de harmonie zelfs na haar ontbinding voort ging met musiceeren. Bovendien was het Havenpark verlicht met vetpotjes, die men met toestemming van de Crisis-zuivelcentrale zonder gelei-biljet had mogen op hangen. Eerst had men nog aan vleeschpotjesigedacht, ,maar Egypte was net door zijn contingent heen. Uit een dorp in Zeeuwsch-Vlaanderen seinde men ons, dat na dertig ambtsjaren de petroleumbezorger van de Automaat aftreedt en dat zijn zoon hem opvolgen zal. De tronen in Europa wankelen niet zoo. erg meer als een vijf tien jaar terug 1 Te Hulst is een groot buurtfeest gegeven, bestaande uit io-jo- wedstrijden, mastklimmen en serieus wandelen. Bij dit laatst nummer moesten eenige verliefde paren, wegens overtreoing der spelregels, uit de baan verwijderd worden. De Vlissingsche recherche heeft een jongeman aangehouden, die er zijn werk van maakte, bij goudsmeden ringen te stelen. De politie-rechter heeft den schuldige veroordeeld tot het lidmaatschap van een gymnastiekvereeniging, die met het werken in de ringen naam heeft verworven. Te Middelburg is men bij het graven op het Schuttershof terrein gestooten op een serie geraamten. Dan moet men nog zeggen, dat onze oude schutterij-mannen niet op hun post durfden te sterven Te Nieuw Namen is bij een werkman, die zijn niet geheel gedoofde pijp bij zich had gestoken, een begin van brand ont staan, dat door zijn huisgenooten gelukkig tijdig gebluscht kon worden. Dit is de eerste jasbinnenzakbrand in dit deel van Zeeuwsch- Vlaanderen. Ter gelegenheid van dit feit zal men een gaaibolling organiseeren. De Thoolsche tram, die de verbinding onderhield met Bergen op Zoom, is op 6 October van 't verkeerstooneel verdwenen zij wordt vervangen door autobussenEen der laatste aankomsten te Tholen. ^s^Herfstbui in Zeeuwsch- Vlaanderen een foto van J. Diele- man te Zaamslagdie den eersten prijs verwierf op de ten toonstelling van de fotoclub Licht en Schaduw te Ter neuzen. De Vlissingsche Oranje- bond vierde op 3 October j.l. haar zilveren bestaans- feesttijdens de in Britannia gehouden receptie kiekten wij het jubileerende bestuur. De beide gecostumeerde elftallen uit den voetbalwed strijddie te Oud- Vossemeer op Zaterdag 29 September gespeeld werd bij gelegen heid van het 5-jarig bestaan der plaatselijke voetbalver- eeniging In de nissen aan den voorgevel van het raadhuis te Veere zijn vier beelden geplaatst, zoodat de restauratie steeds verder de voltooiing nadert. Een fraai gelegen boerderij op St. Philipsland. \Oo/c dit fraaie intérieur, voorstellend een Zeeuwsche binnenkamer uit 1600, en geëxposeerd in een der étalages, die meedongen in de Middelburgsche winkelweek, verwierf een eersten prijs.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 22