Zeeuwsche Sport No. 20 VRIJDAG 12 OCTOBER 1934 635 Een druilige, droevige vcetbil zondag. De eerste met een niet- zomersche temperatuur, als om ons te nerinneren aan de komst van den winter. Voorbereiding op koude en natte uren in wind en regen op vaak onbeschutte velden. Dwazen gescholden te worden, omdat we ons dat alles zullen getroosten terwille van de bekoring, welke het voetbalspel voor ons heelt, zien we als ons voorland. Noem ons nog iets anders, dat in staat is, vrijwillig duizenden menschen zich te doen blootstellen aan de vaak meest onaangename weersgesteldheden. Voetbal kan dat doen, voetbal heeft die macht. Als we beginnen met de derde-klassers, dan zien wij daar reeds een paar verrassende uitslagen, tenminste we wijzen er nog maals op als onze berichten, op Maandagochtend heel in de vroegte ontvangen, juist zijn. Hoofdplaat zou namelijk Breskens geklopt hebben en dit doet ons al weer twijfelen aan de juistheid van onze berichtgeving. Toch is het mogelijk, omdat deze wedstrijd welhaast als een plaat selijke ontmoeting is tusschcn twee oude Z.V.B.-rivalen. Dan den uitslag er bij beschouwend, 21, kan men zich wel t ver loop van dezen wedstrijd ongeveer indenken. Wat Breskens eigenlijk in zijn mars heeft, hebben we tot heden niet kunnen ontdekken. Vlissingen 2 bezocht den jongsten-Oostelij ken K.N. V.B.er in het Zeeuwsch-Vlaamsche land en kreeg amper aan met 01 op zijn kop. Sluiskil schijnt het met de kleinst moge lijke cijfers voor elkaar te willen brengen. Toch zien we voor Sluiskil de toekomst niet ai te hoopvol in. Deze vereeniging speelt n.l. met slechts één elftal in den K.N.V.B. en heeft geen reservé- elftal ter beschikking. Wij hebben nog nooit gezien, dat een vereeniging zich op deze wijze kon handhaven. Sluiskil heeft geen toekomst op deze manier en wanneer er in dezen toestand niet spoedig verandering komt, kon wel eens spoedig blijken, dat de overgang naar den K.N.V.B. een fout is geweest, welke de vereeniging het leven kost. Axel, vorig «jaar nog de concurrent van Terneuzen I, moest zich dit jaar tevreden stellen met Terneuzen 2 als tegenstander. Het werd op het Terneuzen-veld een klinkende Axel-overwin- ning. Dit is Axel ook verplicht geweest te bewerkstelligen, omdat men het vaste voornemen heeft, tot het;*tweede-klassedomein terug te keeren. Kosten noch moeiten worden gespaard om het zoover te brengen. Een verlichting op het veld voor avond training en een Belgische trainer zijn de eerste maatregelen, welke Axel genomen heeft om het verloren terrein te heroveren. Met een trainer en licht zijn we er evenwel nog niet. We hebben nu nog noodig menschen om getraind te worden, die ook trouw opkomen en dan een „getraind elftal, dat doelpunten maakt en voorkomt". Maar zoover zijn we nog niet. In het Goesche land vond het eerste treffen plaats tusschen twee plaatselijke rivalen, t.w. Goesche Boys en Goes. Dat Goes nog de meerdere zou blijven, was wel te voorzien. Een sprekende uitslag, 4U, voor,de oudste Goesche club was het resultaat. Voorloopig behoeft Goes zich nog niet al te erg te verontrusten dunkt ons, en het kan slechts verlies of minder toevloed van spelers zijn, dat de oudste Goesche als nadeel van de concurrentie zal voelen. Tenslotte nog Zeelandia 2R.C.S., waarin laatstgenoemde de meerdere bleef. De Zeelandia-reservisten hebben een niet te sterke ploeg en zullen nogal eens een bittere pil te slikken krijgen, dunkt ons. R.C.S. althans beet flink van zich af en versloeg de Zeelandianen met 52. Het begin was voor R.C.S. niet zoo for tuinlijk en de ruststand 11 was nog niet beslist bemoedigend. De Racing begon de doelpuntenrace echter pas na de rust. Een minder normaal verloop toonen de uitslagen van de tweede klasse. Wat het meest verrassend is, durven we niet te zeggen. Welke Zeeuwsche club de mooiste prestatie leverde, weten we niet. Zeelandia heeft in ieder geval wel voor de ver rassing gezorgd van een 32-overwinning op R.B.C., dank zij een technisch beter spel. Onze veronderstelling, eenige weken geleden geopperd, dat Zeelandia het wel doen zou in de tweede klasse, wordt meer en meer bewaarheid. Toch moeten de spelers nog eens geducht onder handen genomen worden, want hoewel we weten, dat recensies nogal eens door een gekleurden bril bekeken zijn, lezen en hooren we te veel van 'n forsch, liever tè forsch, ZeeJandia-spel en, zooals Zondag weer bleek, dit kost spelers. Terneuzen heeft het niet minder willen doen en het eens zoo sterke T.S.C. in eigen huis verslagen. Een 3—1 uitslag mag er zijn en het is slechts te hopen, dat dit het begin is van een over winningenreeks der Terneuzen-elf. Baronie sloeg Alliance met 63 en daarmee is wel bewezen, dat Alliance niet tot de sterksten behoort. Toch blijft het een ploeg, waar rekening mee gehouden dient te worden, daar het ons zoo toeschijnt, dat het een staartclub met felle uitvallen gaat worden. Breda en Dosko deelden den buit, nadat Dosko met 20 de leiding had genomen. De Bredanaars hebben door hun geweldig enthousiasme althans één punt weten te redden. De belangrijkste Zeeuwsche ontmoeting bewaarden we tot he Plaatst MiddelburgVlissingen. Even onverwacht* als# over rompeld als het spel van Vlissingen was, even onverwacht en overrompelend is de uitslag. Niemand zal, al naar gelang1 hij? Vlis- singen-of Middelburg-supporter is, zoo optimistisch of pessimis tisch geweest zijn, dat hij een 41 nederlaag voor Middelburg heeft durven verwachten. Dat de strijd zwaar zou zijn, wist ieder, doch dat Vlissingen zich van een zoo goeden kant zou laten zien, verwachtte niemand. Middelburg heeft zich totaal laten overdonderen door een enthousiast spel van Vlissingen, dat lang niet van slechte kwaliteit was. De overwinning is ten volle verdiend en als Vlissingen zoo blijft aanpakken, zullen de over winningen talrijk zijn. Middelburg daarentegen is de illusie van een mogelijk ongeslagen kampioenschap armer geworden. Vaak spreekt men van een rammelend elftal, doch ook daarvan kon men Zondag niet meer spreken. Vlissingen speelde het grootste deel van den wedstrijd en Middelburg kon heen en weer sjouwen en toekijken. Alleen toen Vlissingen een punt in eigen doel bracht, leefde Middelburg wat op, doch 't was van korten duur. Naast een totaal uit vorm zijn van de meeste Middelburg-spelers, ligt de oorzaak ook voor een groot deel in de voorhoede, welke niet stevig genoeg speelt om een achterhoede als de Vlissingsche te kunnen passeeren. m Tegen de verwachting in behaalde Vlissingen een éclatante overwinning op Middelburg, den oud-1 ste-klassec, waardoor Vlissingen voorloopig aan het hoofd prijkt van de ranglijst. Een verwoede aanval op het doel van Vlissingen. Nog een aanval, die afgeslagen wordt. De keeper van Vlissingen was evenwel op zijn plaats. De Zeeuwen Hulst 01. Het elftal van de Zeeuwen uit Vlissingen. dat van zijn oude rivalen uit Hulst een 01 nederlaag incasseerde. Het elftal van Hulst, dat dit jaar blijk baar goede plannen heeft en thans aan het hoofd staat van 3 Amet dien ver stande, dat het 2 wedstrijden minder speelde dan Axel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27