WERVERS langs de Seine-boorden Toilet maken Onder de hooge kademuren doen de zwervers hun middagdutje. De hygiëne wordt niet vergeten Rustend op de Seine-trappen. De blinde zwerver zoekt tastend zijn weg onder de bruggen. Zivecvecs bij cie peilschaal langs de Seine. Dat het leven, het bestaan, een zee is, dat weten wij uit de schoone letteren, en dat deze zee er een is van misverstanden, kunnen wij iederen dag zien, indien wij er slechts op willen letten, hoe de eene mensch aan den ande ren duidelijk maakt wat hij van hem verlangt, of waarvoor hij hem houdt. Een der steeds weerkeerende golven uit de misverstandenzee is het denkbeeld, dat de stad Parijs een vroolijke stad is, waar uitsluitend lieden wonen, die hun tijd doorbrengen met het doen van dingen, die zoo aardig zijn, dat ze in alle andere hoofdsteden der aarde verboden zijn. Met het vooruitzicht, dat Parijs een reusachtig kermisterrein is, gaat men er heen men zoekt en bezoekt er de vermaak gelegenheden (die er natuurlijk in overvloed zijn), bekijkt de bezienswaardigheden die iedereen behoort gezien te hebben en keert naar de haardstede terug in de vaste overtuiging, dat Parijs een leuke stad is, vol met leuke dingen, gebouwen en menschen, zoodat men eerlijk aan familie en kennissen kan verzekeren, dat de Fransche hoofdstad „éénig" is om in te toeven. Zoo blijft ook dit misverstand in de wereld. Maar wat zou u zeggen, indien een vreemdeling naar zijn land terug keerde in de meening, dat in Den Haag alleen ambtenaren in functie en in ruste wonen, of dat in Amsterdam alleen maar café's zijn, waar de koffie dertig cent kost, of dat in Rot-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 4