Ook de echtgenoote van den burgemeester wordt in de hulde betrokken en ontvangt bloemen. En nóg gebeurt het in de meeste Zeeuwsche ge meenten zoo. Niet den ambtenaar wordt een feestelijke ontvangst be reid, maar den burger vader, vader der gemeen te in den waren zin des woords. Zeeland stelt bijzondere eischen aan zijn burge meesters, zij worden in de dorpsgemeenschap op genomen als een lid, en daarom ook valt het per soonlijk leven des burger vaders niet buiten de aandacht en belangstelling der gemeente. Dikwijls is het gebeurd, dat nieuw benoemde burgervaders deze belangstelling ver keerd opvatten, of dat zij zich hieraan wilden onttrekken. Dit kón aan leiding geven tot misver standen, welke onaange name gevolgen hadden. en reeds direct ontstaat er een band tusschen den nieuusen burgervader en de bevolking, die hem spontaan welkom heette. Kinderen zingen beduusd maar hartelijk het Nederlandsche en Zeeuwsche volkslied En hoewel wij niet willen pleiten voor het monopolie van Zeeuwen voor het burgemeestersambt in Zeeland, stelt dit ambt in deze provincie toch wel als eerste voorwaarde aanpassingsvermogen aan het Zeeuwsche volkskarakter. De verdienstelijke oude garde heeft haar taak volbracht en gaat heen. Met de waardeering, met de beste wenschen der Zeeuwsche bevolking En stad en dorp vieren feestelijk en plechtig de inkomst van den nieu wen magistraat, wien, hoe onbekend ook nog, reeds dadelijk de hartelijk ste tegemoetkoming betoond wordt. Een deputatie van de gemeentenaren verwelkomt den burgervader.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 9