VROUWENLEVEN u f VOOR FIJNPROEVERS ENSEMBLES Bij de nieuwe Parijsche modellen zijn uiterst eenvoudige ensembles, welke een bizondere ele gance ontleenen aan de harmonieuze samenstelling van het geheel en soms aan een enkel détail, zoo als opvallend fraaie knoopen, van schildpad, bijv., of van galalith. Een eenvoudig, sportief tweed mantelcostuum met driekwart langen mantel wordt gedragen bij een blouse van gestreept kasha in fraai harmoniee- rende kleuren; en met hetzelfde kasha is de mantel gevoerd, zóó dat de schuin genomen strepen van de blouse in één lijn doorloopen met die van de voering. Een ander mantelcostuum heeft 'n blouse waar van de opstaande boord van voren met 'n grooten strik is afgewerkt, welke op den mantel wordt ge dragen. Bij 'n eenvoudigen kraagloozen mantel ziet men ook wel 'n zijden das van sterk contrasteerende kleur om den hals geknoopt. De uiteinden van de das worden niet zichtbaar gedragen, maar onder den mantel verborgen, zoodat de helkleurige zijde ervan enkel rondom den hals boven den mantel uitkomt. Het hierbij afgebeelde ensemble bestaat uit een geruite japon en 'n effen, wijden, driekwart langen mantel. De japon heeft 'n gladden rok met laag ingezette plooistukken. De taille heeft 'n schootje en is aardig gegarneerd met 'n paar omgeslagen puntrevers. 'n Wit kraagje werkt het geheel af, dat bij zacht weer ook geschikt is als wandeltoiletje. De wijde mantel van travers, welke het toilet completeert, heeft 'n doorgestoken ceintuur, even als de zakken en de hooge staande kraag versierd met stiksels. Voor de japon heeft men 3.25 M. stof noodig van 1.30 M. breedte. Voor den mantel heeft men noodig 2.75 M. stof van 1.40 M. breedte. Van beide is het patroon verkrijgbaar in de maten 40, 42, 44 en 46. De hierbij afgebeelde lange mantel is bizonder fraai van coupe. De mouwen zijn op origineele wijze gegarneerd met apart opgezette biezen. Deze mantel met groo ten persianer bont kraag wordt met een strik gesloten. Men heeft er 3 M. stof voor noodig van 1.40 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Tot slot geven we hierbij nog de afbeel ding van een kindermantel van Engelsche stof, gegar neerd met 'n bontsjaaltje. De mantel heeft 'n aanslui tende ceintuur en een paar opgestikte zakken. Het bon ten sjaaltje is met 'n paar knoopen op het manteltje vastgezet. Patroon van dezen man tel is verkrijgbaar met een bovenwijdte van 68 c.M. PAULA DEROSE. 976 996. Wijde driekwart mantel van travers. De doorge stoken ceintuur is, evenals de zakken en de opstaan de kraaggegarneerd met stiksels 997. Japon van crêpe perlitta met ingezette plooi stukken in den rokDe taille met schootje is gegar neerd met 'n paar puntrevers en met 'n wit kraagje. 1078. Kindermantel van Engelsche stof, gegarneerd met 'n opgeknoopt sjaaltje van bont. 976 Mantel met grooten persianer kraagvan voren met 'n strik geslotenDe mouwen zijn gegarneerd met apart opgenaaide biezen. Van alle In deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorgerdoor girostorting op No 142700door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA", Nossauplein 1, Haarlem, waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. ZWEZERIK-RAGOUT Voor 4 k 5 personen heeft men 1 paar kalfs zwezerikken noodig met 1 ons boter, V2 ons bloem, y., bosje selderij, 1 kleine ui, 1 laurierblad, 1 stukje foelie, 1 eierdooier. 1 klein blikje champignons en 'n scheutje room. De kalfszwezerik wordt geblancheerd en dan met 1 liter [koud water opgezet met ui, selderij, lau rier en foelie. Op 'n zacht vuurtje laat men dit 'n half uur koken. Intusschen maakt men 'n sausje. Bloem en boter worden op 'n zacht vuurtje glad geroerd en onge veer 10 minuten zacht gekookt. V." -rV/" - Men giet den bouillon van de zwezerik dan door 'n zeef en voegt hem langzamerhand, steeds roerende, bij bloem en boter. Men laat alles nog 10 minuten zachtjes koken. Intusschen ontdoet men de zwezerikken van alle velletjes en snijdt ze in kleine stukjes de cham pignons halveert men. Den eierdooier roert men met room ongeveer 1/8 liter. Dan roert men champignons en zwezerik door de saus, neemt ze van 't vuur, roert er ook den met room geklopten eierdooier door en maakt de ragout op smaak af met peper en zout en 'n weinig citroen sap. Men geeft deze ragout bij rijst of macaroni. AG NES. GEBREIDE WOLLEN JAPON Gebreide japonnen zijn in de mode. Verscheidene Parijsche modehuizen hebben in hun nieuwe col lectie ook eenige gebreide modellen. Wij hopen daarom vele dames met de hierbij beschreven japon een genoegen te doen. We hebben er een eenvoudig model voor gekozen, omdat men zulk een japon, waaraan natuurlijk heel wat werk ver bonden is, niet voor 'n enkel seizoen gaat breien. Een eenvoudig model echter als het hierbij af gebeelde, kan gemakkelijk door 'n ander kraagje, 'n j^bot, 'n ceintuur gevarieerd worden. De japon is gebreid van 4-draads Beehidï of Paton's super Scotch Fingering wol, waarvan men ongeveer 510 gram noodig heeft. Wanneer men zóó breit, dat er 6% st. van 't patroon op 2V. c.M. komen, wordt de japon, van den schouder gemeten, 123 c.M. lang en onder de armen 90 c.M. wijd. VoorpandMen begint aan den onderkant, waarvoor men 207 st. opzet, lste toer 1 r. 1 aver. 2de toer 2 r. Verder 1 aver. 1 r. Deze beide toeren vormen het korrelsteek-patroon. Men breit dus steeds 1 r. 1 aver., bij eiken toer verspringend. De lste en de laatste st. van de naald worden altijd r. gebreid. Men breit zoo 28 toeren. Dan begint men te minderen in den 29sten toer, aldus 8 keer 1 r. 1 aver. Dan 1 r., 3 aver, samenbr., 15 keer 1 r. 1 aver. Dan 1 r. 3 aver, samenbr. Van herhalen tot de laatste 17 st. Dan 8 keer 1 r. 1 aver., laatste st. r. Daarna breit men 31 toeren zonder minderen. Volgende toer 7 keer 1 r., 1 aver. Dan 1 r. Verder telkens 3 aver, samenbr., 13 keerI r., 1 aver, en tot slot 1 r. Aan 't eind van de naald 3 aver, samenbr., 7 keer 1 r. 1 aver. laatste r. 31 toeren zonder minderen en vervolgens weer minderen, met 1 st. minder tusschen 2 minderin gen dan bij den vorigen minderingstoer. Na eiken minderingstoer 3 toeren overbreien. Na den 6den minderingstoer breit men 7 toeren over en vervolgt aldus lste toer: 2 st. r. samenbr., 15 keer: 1 r. 1 aver. Dan 1 r. en 3 aver, samenbr. 31 keer 1 r. 1 aver. Dan 1 r., 3 aver, samenbr., 15 keer: 1 r. 1 aver. Dan 1 r., 2 r. samenbr. 7 toeren overbreien. 9de toer 2 r. samenbr. 14 keer 1 aver. 1 r., 3 aver, samenbr., 31 keer 1 r. 1 aver. Dan 1 r., 3 aver, samenbr., 14 kéer 1 r., 1 aver., 2 r. samenbr., 7 toeren overbreien. Men mindert dan, op dezelfde wijze, met natuurlijk steeds minder st. tusschen 2 minde ringen, in den 17den, den 25sten, den 33sten en den 41sten toer. Daarna breit men 42 toeren zonder minderen en vervolgt lste toer: in patroon breien tot de laatste 10 st., omkeeren. 2de toer tot de laatste 10 st., omkeeren. 3de toer tot de laatste 20 st. omk. enz. 4de toer tot de laatste 20 st. omk. enz. 5de toer tot de laatste 30 st.omk. enz. 6de toer tot de laatste 30 st. omk. enz. 7de toer 19 keer 1 aver. 1 r. Dan 2 aver., 4 keer 1 r., 1 aver., 5 keer 1 aver. 1 r., Dan 2 aver., 4 keer 1 r. 1 aver. Laatste st. r. 8ste toer 30 r. 1 r. 1 aver, tot de laatste 31 st. 31 r. 9de toer: als de 8ste. 10de toer: 30 r., 1 aver., 1 r., tot de laatste 31 st. Dan 1 aver., 30 r. 11de toer: 5 keer 1 r., 1 aver. 5 keer 1 aver., 1 r., 5 keer 1 r., 1 aver. Dan 1 aver., 1 r. tot de laatste 31 st.; 1 aver. Omkeeren. 12de toer: 1 r. 1 aver, tot de laatste 31 st. 1 aver, omkeeren. In den 13den en 14den toer laat men 20 st. op de naald in den 15den en 16den toer laat men 10 st. op de naald.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18