OVER DRIE WERELDDEELEN De .Panderjager" bestuurd door Geysendorjfer en Asjes, vangt de reis aan. 1„ de morgenschemering start de .Uwer" Het vliegveld van Mildenhall uit de lucht gezien de groore witte machine in 't midden is de Douglas. De met zooveel spanning door geheel Nederland gevolgde Melbourne-race is dan geëindigd met een fraaie over winning van de Engelsche piloten Scott en Campbell Black, in hun D. H. Cornet „Grosvenor House". Zij- hebben hun tocht in bijna één en zeventig uren volbracht. Dat het K.L.M.-vliegtuig de „Uiver", na ernstigen tegenspoed vlak bij het eindpunt, tweede werd in de snelheidsrace (welke plaats het inneemt in de handicaprace zal nog moeten blijken), is een prestatie van minstens evenveel beteekenis. Men weet immers, dat de „Uiver" de eenige machine was, die passagiers en post aan boord had. De vlucht van Parmentier en Moll is een prachtige daad méér in de voorspoedige en roemrijke geschiedenis van de Nederlandsche luchtvaart. De warme en verdiende hulde, die thans van alle zijden aan de dappere piloten en hun helpers, den marconist van Brugge en den werktuigkundige B. Prins, wordt gebracht, zal bij hun thuis komst zeker worden herhaald. Drie dingen zijn jammer geweest bij dezen wedstrijd. Ten eerste dat de internationale deelname zoo gering was (Franschen, Duitschers en Italianen hebben zich afzijdig gehouden), ten tweede de pech van de „Pander- jager" die bij Allahabad thans definitief verloren is gegaan, en ten derde de noodlanding van de ..Uiver" te Albury, waar door de zoo gunstig verloopen tocht moest worden onderbro ken. Met belangstelling zullen onze lezers zeker kennis nemen van de foto-serie op deze pagina's, waardoor men een goeden indruk krijgt van de spannende uren te Mildenhall. De winnaars CW. A Scott (links) en T. Campbell Black rechtsin hun machine, de Grosvenor House", een der drie Comets, die aan de race deelnamen. De piloten Parmentier (in uniformen Moll van de Uivernemen met hun echtgenooten den laatsten maaltijd op vasten bodem vóór het vertrek. De winnaarsv.l.n.r. C van Brugge, radiotelegrafistK. D Parmentier. eerste piloot; J. Moll, tweede piloot; B. Prins, werktuigkundige.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 3