wekkend zijn door hun uitgebreidheid zoowel als door hun vreemdsoortige samenstelling. De ware maagsterke laat zooiets dan ook niet op zich zitten en heeft er iets op verzonnen, waar door hij dit orgaan weer meer kan laten verrichten, dan het 'n visch of vier voeter ooit mogelijk zal zijn. In Weenen heeft men een „Club van Inslikkers" gesticht, wier leden er zich op toeleggen roemrijke da den te verrichten, records te vestigen op het edele gebied van slikken. Hun hoogste genot is het ver orberen van gevaarlijke of griezelige voorwerpen men begint bij een apen- nootje en klimt op tot springlevende padden. Lekkerder dan een kippeboutje."S< Twee der beste leden van dit genootschap zijn een degenslikker en een heer, die in een restaurant een portie horloges met ketting kan be stellen. Beiden hebben, de eerste terwille van de scherpe kantjes en de tweede om bevrijd te blijven van een Big-Ben-melodie in zijn binnenste, zich aangewend het ingeslikte weer naar boven te.... slikken. Degen en horloge maken in hun maag, om zoo te zeggen, slechts'n noodlanding. Uit vrees, dat ergens anders op de wereld eens iemand dezelfde ver richtingen zou kunnen volvoeren als de horlogevreter, heeft deze zich bovendien aangewend levende witte muizen en kikvorschen als „toetje" te gebruiken. Wie het niet gelooft, gelieve de foto's te bekijken. Inmiddels schrijdt de beschaving voorwaarts. Als het horloge is ingeslikt, kan men het even later duidelijk in *s mans maag hooren tikken. Door middel van Röntgenopnamen wordt het degenslikken wetenschappelijk gecontroleerd De muizen- en kikvorschenshkker drinkt, om „wat op te knappen", tot slot 36 glazen water met bier op. tot aan het gevest.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 5