No. 23 Interieur van de Ned. Her vormde Kerk te 's Heer Arends- kerke met links de Heerenbank. dateerend van 1650. en rechts de bank uit de vroegere kerk van Baarsdorp. De preekstoel met doophek dateert uit her jaar 1649. kasteelen waren te Schenge en te Baarsdorp, zoo dat het niet wenschelijk was, dat er nog meerdere in de buurt kwamen. Het voormalig haventje aan Terluchte trekt niet meer de aandacht, zooals vroeger, toen de schepen binnenvoeren. Het aspect rondom de plaats heeft een groote verandering ondergaan en zal nog meer veranderen, als het viaduct over de spoorlijn klaar is. Een geheel nieuwe wijk zal daar verrijzen, die zich bij het zoogenaamde „Endewegen" volkomen aansluit. Het dorp gaat een goede toekomst tege moet. De kerk van Baarsdorp is afgebroken en de leden komen thans te 's Heer Arendskerke ter kerk. A. M. WESSELS. Het fraaie orgel van de kerk te 's Heer Arendskerke. ontdaan en voorden Her vormden Eeredienst werd ingericht niet. De Heerlij kheid Arends kerke zelve was zeergroot. Sommige rechten, aan- of opwassen betreffende, strekten zich zelfs uit tot in het Nieuwland bij Walcheren. In 1857 is volgens Kon. Besluit 's Heer Hendriks kinderen dat een zelf standige gemeente was aan deze gemeente toege voegd, terwijl Nieuwdorp en Lewedorp twee doch ters van haar zijn. Naar haaroppervlaktegerekend is 's Heer Arendskerke een der grootste gemeen ten in Nederland. Men heeft wel eens op gemerkt, dat er nooit een kasteel te 's Heer Arends kerke verrezen is. De oorzaak hiervan schijnt te zijn, dat er eenige hechte VRIJDAG 2 NOVEMBER 1934 Het Huis re Werf of s Heer Hendrikskinde- renburg in 't jaar 1473. Een der zijbeuken van de kerk (exter.)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 9