y VOOR FIJNPROEVERS GARNEERINGEN VAN OPNAAISELS EN PLISSE'S Meer en meer zien we, bij de nieuwe Parijsche modellen, plooitjes en plissé's als garneering van japonnen en blouses. Een garneering van fijne opnaaiseis kan altijd zoodanig worden aangebracht, dat de lijnen ervan 'n effect van slankheid geven. Zij kunnen een zeer gedistingeerde garneering vormen, welke geen extra kosten met zich mee brengt, tenzij die van wat meer stof wanneer deze garneering ver wordt doorgevoerd. Bij sommige Parijsche modehuizen bijv. worden zeer fijne opnaaiseis zóó dicht bij elkaar geplaatst, dat ze het effect geven van gestreepte of geruite stoffen. Plissé's kunnen, tenzij ze op discrete wijze wor den aangebracht, alleen door slanke figuren met succes worden gedragen. Er zijn, bijv., japonnen met wijde geplisseerde raglan-mouwen en avond toiletten met wijden geplisseerden rok, bij 'n strakke tot over de heupen doorloopende taille. Zulke mo dellen kunnen natuurlijk niet door iedereen ge dragen worden. iets anders is het, wanneer de plissé's enkel wor den aangewend voor de garneering van hals en mouwen, zooals bij het hierbij afgebeelde japon model. Deze japon van effen fluweel of velours chiffon is fraai gegarneerd met plissé's van witte tafzijde. De rug heeft 'n rij knoopen welke, evenals de coupe van den rok, een effect van slankheid geven. Voor dit toilet heeft men 5 M. stof noodig van 1 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 40, 42, 44 en 46. Ons tweede japonmodel, ontworpen in wollen georgette, is op sierlijke wijze gegarneerd met fijne opnaaiseis in voorpand en rug en op den rok. De taille ervan heeft lange gladde mouwen en is afgewerkt met 'n zijden strik. Men heeft voor deze japon 3 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Verder geven we hierbij nog de modellen van 'n paar practische mantels. De damesmantel is er een van de practische soort, zooals ze bij allerlei weersgesteldheid kunnen worden gedragen. Hij werd ontworpen in effen stof met opstaanden kraag, groote revers en groote opgestikte zakken, 'n Kleine mouwgarneering, 'n rug ceintuur én de in 'n drie hoek geplaatste knoo pen voor de sluiting geven er 'n modern tintje aan. Deze mantel is, door zijn coupe, geschikt voor vele figuren. Het patroon ervan is dan ook verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48 Benoodigd 3 M. stof van 1.40 M. breedte. Voor onze schoolgaande meisjes is de eenvoudige prac tische mantel al evenzeer on misbaar als voor de volwas senen. Het hierbij afgebeelde manteltje werd ontworpen in tweedstof. Het heeft 'n om geslagen kraag met revers, opgestikte zakken, 'n nauw sluitende ceintuur en 'n dubbele knoopenrij. 't Patroon van dezen mantel is verkrijgbaar met 'n boven wijdte van 72 en van 76 c.M. PAULA DEROSE. Van alle In deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zl|n aan het mode-album „Wlnterweelde", zl)n patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger: door girostorting op No 142700: door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA", Nassauplein 1, Haarlem, waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Parijsche hoed, met hoog opgeslagen rand, van zwart vilt met cocarde in zwart en groen HONCAARSCHE CULASCH Bij 1 y2 pond schenkelvleesch heeft men hiervoor noodig 2 pond uien, 1 eetlepel paprica, 1 eetlepel azijn, zout naar smaak en 'n paar lepels vet. Het vleesch wordt in kleine stukjes gesneden en de uien zeer fijn gehakt. Men fruit de uien licht bruin in het heete vet, roert er de paprica door en dan het klein gesneden vleesch. Men laat het ongeveer 2 uur zachtjes stoven, onderwijl men telkens roert met 'n houten lepel en nu en dan 'n weinig water bijvoegt. Vóór het opdienen voegt men zout naar smaak bij de gulasch, roert er de nazijn door en men ver dunt het geheel met water om voldoende jus te krijgen. Men dient de gulasch op met macaroni of met droog gekookte rijst. AGNES. NIEUWE HOEDEN EN ANDERE MODENIEUWTJES Een bepaalde stijl valt er bij de nieuwe hoeden niet te onderscheiden. Er zijn velerlei stijlen en velerlei modellen. Men draagt groote hoeden met platten bol, kleine dito en ook kleine hoeden met 959. Japon van effen fluweel of velours-chiffon met plissé- garneering van witte taf zijde. 968. Japon van wollen geor gette, fraai versierd met opnaaiseis en afgewerkt met 'n zijden strik. 933. Practische mantel van effen stof met opstaanden kraag, groote revers en groote opgenaaide zakken. 1079. Kindermantel van tweedstof. met omgeslagen kraagje en revers, opge stikte zakken en ceintuur. De nieuwste damesschoenen, geëxposeerd op de groote ledertentoonstelling in Londen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18