No. 24 hoogen bol. Men draagt elegante kleine steekjes, men draagt chasseur-hoedjes, men draagt hoeden van fluweel, van vilt en hoedjes van bont. Er worden veel baretten gedragen, groote ge vaarten soms met garneering van 'n hel gekleurde veer of 'n strik doorgestoken in den platten bol. Maar de Parijsche modehuizen lanceeren ook heel pretentielooze modelletjes, gehaakt of gebreid van zachte wol, met 'n bijpassende sjaal en soms met 'n dito mofje. Slechts enkele hoedjes ziet men met 'n korte, uitstaande voile. Amusant is daarbij 'n kleine toque met 'n paar kopveertjes aan den voorkant, min of meer herinnerend aan de capóte-hoedjes van onze moeders en grootmoeders. In plaats van de korte voile heeft men nu te Pa rijs pas iets nieuws uitgevonden de zoogenaamde haremvoile een voile welke oogen, neus en mond vrijlaat en enkel de kin bedekt. Een van die mode nieuwtjes die gewoonlijk slechts door enkele extra vagante vrouwen worden gedragen Een ander nieuwtje is de uit Londen stammende kozakkenmodeeen bontpelerine met opstaande schouders en met 'n bij behoorenden kolbak. We beelden hierbij af een der vele hoeden welke prinses Marina bij Madame Lusy in Parijs kocht voor haar uitzet. Deze hoed van kastanjebruin vilt heeft 'n modern gedrapeerden bol, versierd met 'n veeren pompon en met 'n strik. Het hierbij afgebeelde steekje werd ontworpen door Jane Blanchot. Het is van blauw vilt, gegar neerd met 'n vilten strik en met 'n randje van zil vergalon. Zeer elegant is ook het model met hoog omge slagen rand, dat door Rose Valois, die het ontwierp, „Mongol" werd gedoopt. Dit zwart vilten hoedje is gegarneerd met 'n cocarde in zwart en groen. De hierbij gereproduceerde baret is een der meest gewilde nieuwe modellen. Deze baret van Rem- Parijsch model van zwart vilt met zilvergalon. brandt-bruin vilt heeft 'n doorgestoken oranje veer op den bol. Voor wie handig is met de naald, is zulk een baret van fluweel bijv. niet moeilijk te maken. Men knipt er twee even groote cirkels voor van 35 c.M. in doorsnee. In den cirkel bestemd voor den onder kant knipt men den omtrek van 't hoofd uit iets minder voor 'n omslag. De omslag wordt ingeknipt hier en daar en er omheen naait men 'n zijden lint, dat precies om 't hoofd moet passen, in het bol- gedeelte maakt men 'n paar knoopsgaten voor het doorhalen van 'n veer zooals op onze foto, ofwel voor 'n lint, dat van boven wordt gestrikt. Rest dan nog het aan elkaar naaien van beide cirkels en 'n voering aan den binnenkant. Even wil ik hier nog 'n ander nieuwtje aanstip pen damesschoenen, half hoog, met hakken van 8 tot 20 centimeter hoogte. Ze zijn te zien op 'n groote schoen- en ledertentoonstelling in Londen. Maar de hemel beware er ons voor VRIJDAG 9 NOVEMBER 1934 Nog een spiksplinternieuw modesnufjede Koningin Christina-kraag, welke al dan niet met bijpassende manchetten wordt gedragen. Greta Garbo heeft door haar groot succes in de film „Koningin Christina" dit nieuwtje in de wereld gebracht. P. D. OMGANG MET KINDEREN Opvoeden kan eigenlijk slechts hij, die het Evangelie-woord naleeft„Zoo ge niet wordt als de kinderen In de „Groszer Irrgarten" verhaalt Otto Ernst, hoe hij eens een groot geleerde bezig zag met het optuigen van een Kerstboom, hoe deze daarbij op de knieën of op de hurken om den boom rondkroop. Op zijn verbaasde vraag antwoordde de geleerde „Ja, je moet bedenken, dat de kleuters den boom Een der hoeden, door prinses Marina in Parijs gekocht voor haar uitzet Kastanjebruin vilt met veeren pompon. Een modenienwtje, geïnspireerd door Greta Garbo in haar film: Koningin Christina"de Koningin Christina- kraag. al dan niet met bijpassende manchetten. Een der nieuwste baretmodellen van zwart vilt met doorgestoken oranje veer. toekomst beslissende vraagvertrouwelijkheid of vervreemding tusschen u en uw kind, ligt reeds hier in uw hand. Daarom moet u uw kind ook nu serieus nemen Bij hoe vele, zelfs theoretisch wel- meenende ouders is 't practisch niet veel meer dan speelgoed en tijdverdrijf 1 Men lacht om 't komische kleine ding, begeleidt zijn doen en laten met iro nische uitroepen van verwondering, behandelt het met neerbuigend sarcasme en babbelt tegen familie leden en kennissen in zijn bijzijn ongegeneerd over zijn bescheiden geheimen, ja, over de subtielste neigingen van zijn innerlijk leven. Een taktloosheid, waaraan veel ouders hun kinderen gedachteloos blootstellen. Is het een wonder, dat kinderen zich dan gekrenkt voelen en schreien. Hoeveel ver trouwen wordt daarmee in de kiem verstiktEn is het dan een wonder, wanneer kinderen gesloten worden, en 't later tegenover anderen, ja, tegen over hun ouders, óók aan tact en fijngevoeligheid laten ontbreken van onder af zien, je moet hem van het perspectief der kinderen versieren." Dit afdalen tot het kind, dit zich-inleven in zijn gezichtskring is de eerste voor waarde voor den omgang met kinderen, wil deze dien naam verdienen, en niet alleen maar een drillen, een dresseeren zijn. Het is voor ons volwassenen echter geen gemakkelijke taak nog 't gemakkelijkst, wanneer waarachtige liefde en warm mee leven ons den weg bereiden. En hoe moet ge met uw kind omgaan Op de eerste plaats Ga óp zijn vragen in! Bedenk, dat ons kind als een radelooze wande laar is, die in een onbekende streek weg noch steg weet Wees niet wrevelig of kortaf, wanneer 't zich vol vertrouwen tot u wendt, verwijs 't niet uit gemakzucht naar de school, zelfs als het 't u met z'n duizend koppig „Waarom leelijk lastig maakt. Het „waarom?" is toch immers, zooals Ann Sulli van, de opvoedster van Helen Keiler, zoo treffend zegt, „de poort, waardoor het kind de wereld van denken en over leggen betreedt 1" De voor de

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 19