Zeeuw*c&eSfto*t Zeeuutócd Jtieuu/6 Zeeuwsche Omroep Flitsen. Zwitserland Zwitsersche kaas Holland Hol- landsche kaas. De volvette bleek beter. Zwitsers tracteeren op een sterk bakje Hollandsche koffie. Hoera, revanche-Milaan. Scheidsrechter met internationaal debuut. Loopbaan van 2 x V4 uur Muzikaal publiek. Hoor ze echter liever jodelen dan fluiten. Fransche scheidsrechters schijnen gevoelig voor fluitconcerten. 42 boven verwachting. Lotsy Mental training Bob Glendenning. Backhuis Anderiesen Leo Halle -alle elf Proficiat Forsch partijtje Strafschop Genève Alle of zoo goed als alle voetbalenthousiasten hebben j.l. Zondag bij hun luidsprekers gezeten om te luisteren naar den nog niet geëvenaarden Hollander, Han Hollander, die weer eens ter microfoon gestegen was om ons verslag te doen van een inter nationalen kamp. Hoewel Vogt mede naar de Zwitsersche velden s getogen, hadden we in ons slootenlandje wat last van vocht prefereerden deswege huis en haard boven andere, eventueel sportieve, genoegens. Er is dan ook niet veel te verslaan aan bijzondere gebeurtenissen. Een paar korfbalwedstrijden, welke nog steeds geen belangstelling kunnen wekken, omdat het geen „kijkspel" is, maar waarin toch ook wel eens vinnig gespeeld kan worden. Zeker is er eenig verband tusschen vinnig spel en publieke belangstelling. Het publiek wil toch immers sensatie Het valt niet zoo op, maar de trucjes zijn ook bij korfbal talrijk, al moeten we toegeven, dat de invloed van de dames wel wat kalmeerend werkt. Natuurlijk er zijn ook..maar niet verder katjes en handschoenen. Laten we zeggen, dat het bij voet- zoo populaire, niet in Koenen voorkomende werkwo rd „luppen" bij korfbal evengoed vervoegd wordt. Er zijn goede en minder goede scheidsrechters, er zijn faire, mooie en minder mooie wedstrijden, er zijn sterke en minder sterkeja, wat eigenlijk Laten we zeggen broeders en zusters. Toch komt er wat meer leven in de brouwerij dan voorheen en naast Dos, dat reeds jaren in Middelburg de korfbalsport beoefent, zien we nu ook Swift, terwijl in Vlissingen momenteel Madjoe van zich doet spreken. Zeelandia te Hansweert is en blijft een trouw terug- keerende verschijning en blijft ook steeds onder de eersten, al gelooven we, dat men bezig is, de suprematie van Zeelandia te supprimeeren. D.O.S. werd door de Hansweertsche ploeg j.l. Zaterdag echter nog geslagen met 32, wat naar onze meening een zoo bar slecht resultaat is. Bovendien had D.O.S. nog wat meer verdiend en al gaan we niet met de optimisten mee, die zeggen, dat de overwinning eigenlijk D.O.S. toekwam, een gelijk spelletje was zeer zeker verdiend. Met echte „korfbalcijfers" werd Swift 2 geslagen door Madjoe 1 wel met 61, aldus geen twijfel latend over de kracht van de innaars of de zwakte van de verliezers. En nu stappen we weer af van alles wat geen voetbal is en komen op hetgeen de a.s. Zondag ons te bieden heeft. Het is op den elfden van November in de voetbalwereld lang geen wapen stilstanddag. Indien het K.N.V.B.-programma met gewijzigd wordt, zullen „z op 11 November te genieten krijgen van den wedstrijd MiddelburgDe Baronie. Na de zonderlinge escapades van Middelburg gedurende de laatste weken valt ervan den even- tueelen uitslag van dezen wedstrijd heel weinig te zeggen, al hebben we moed op een Zeeuwsche overwinning. Ook de Vlis- singen-ploeg kan het tot een overwinning brengen op eigen terrein tegen de R.B.C.'ers. Het zal wel even aanpakken zijn, maar we vertrouwen, dat Vlissingen in de running zal blijven voor de bovenste plaats. En nu een wedstrijd, waarvan de uitslag met geen mogelijkheid te voorspellen valt Alliance-Zeelandia. Te oordeelen naar de aanvankelijke prestaties van Alliance zouden we weer op een gelijk spel moeten wedden. Zeelandia kan echter winnen en misschien worden we gehouden voor een beetje optimistisch als we zelfs Zeelandia de beste kans geven. Zal de groen-zwarte ploeg ons teleurstellen? Tenslotte Terneuzen—Breda. Alle voorspellingen zijn moeilijk en telkens hebben we halverwege onze voorspellingen-reeks er spijt van, dat we er aan begonnen zijn.Hier is weer zoo'n wedstrijd waarvan we zoo weinig durven zeggen, omdat Terneuzen zoo weinig constant speelt. Het zou te mooi zijn, als alle Zeeuwsche tweede-klassers wonnen. Het is voor Terneuzen een zware opgave om van Breda te winnen en als ze het klaarspelen, zal het een mooie prestatie zijn. Hulst ontvangt De Zeeuwen. Laten we in de allereerste plaats hopen, dat het er kalmer toegaat dan vorig jaar, dan doet de over winning er weinig toe. We geven Hulst een goede kans. Breskens tegen Axel zal voor de thuisclub wel de noodige moeite opleve ren, al mag Axel de zaak niet onderschatten, want Breskens vast en zeker met de noodige „goede voornemens" bezield. Sluiskil ontvangt Terneuzen 2 en zal voorloopig nog wel in minderheid blijven. We gelooven althans niet in een wit-zwarte overwinning. Oranje—Hoofdplaat zal er geducht spannen. Het voordeel eigen terrein is voor Oranje van veel belang van invloed zijn. Toch gooien plaat nog niet al te ver weg. R.C.S. krijgt bezoek van Goes. Het meest voor de hand lig gende is, dat Goes er met de overwinning vandoor gaat en daar aan zal ook wel niet veel mankeeren. Goes zal zich echter nog wel de vorige wedstrijden tegen R.C.S. herinneren en weten, dat het nog niet zoo gemakkelijk is tegen de Souburgers. Voor Goes, dat mooie kampioenskansen heeft, dient het sein geheschen te wor den „Weest op Uw hoede". Aan R.C.S. de taak om een eer- vollen uitslag te bevechten Zeeuwsche Boys gaat o.i. Zondag winnen van Middelburg 2. Het zal den Middelburg-aanval niet zoo gemakkelijk gelukken, door de Zeeuwsche Boys-defensie te dringen en al moge het dan waarschijnlijk geen groote overwinning worden, de Goesche ploeg heeft toch de beste papieren, gelooven we. Goesche Boys gaat naar Hansweert. Twee ploegen, welke elkander niet zoo heel veel in kracht ontloopen. Meerdere routine zou Hansweert ter overwinning kunnen voeren, maar overigens is de uitslag nog een groot vraagteeken. misschien kan dat overwinning van Hoofd- 760 VRIJDAG 9 NOVEMBER 1934 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieel en Zeeuw se hen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Uit Vlissingen meldt men ons, dat verscheidene hoogleeraren en 135 studenten een bezoek hebben gebracht aan De Schelde. Er wordt gemompeld over een ontgroeningsactie. Er schijnt nog al veel gras op de werf te gaan groeien Onze correspondent te Nieuw Namen seinde ons, dat een huisvrouw bij het koken haar arm verbrand heeft. De tijden worden toch wel beschaafder. Toen Leiden in nood zat, wilde de burgemeester ook zijn arm voor de consumptie afstaan hij offreerde dit lichaamsdeel echter ongekookt. Een Middelburger is door den kantonrechter veroordeeld, omdat hij over eenig weiland geloopen had. Twee koeien en n schaap, die voor hetzelfde feit geverbaliseerd waren, hebben aan de dagvaarding geen gevolg gegeven. Toen vorige week de oudste inwoner van. Rilland stierf, be richtte een provinciaal blad, dat bij den watervloed van 1916 zijn verdiensten door de Koningin werden erkend met een ridder orde. Wij hopen ons lintje bij 'n beetje beter weer te krijgen 1 Te Clinge hebben onbekend geblevenen eenige keien door de ruiten van den rijksontvanger gegooid. Wie „aanslagen" pleegt moet aanslagen verwachten I Men schrijft ons uit Vlissingen, dat het vice-consulaat van Spanje tijdelijk opgeheven is. Voor aangelegenheden. Sinterklaas betreffend, kan men zich vervoegen bij iederen schoorsteenveger, die wel eens als assistent van Zwarten Piet is opgetreden De secretaris van „Axel" heeft mededeeling in de pers gedaan dat het na den wedstrijd tegen „Middelburg" met tot handtas telijkheden is gekomen. Dat zou menschen, die zoo vaardig met hun voeten zijn, ook waarlijk tot oneer strekken De politie-rechter heeft een Krabbendijker veroordeeld wegens diefstal van aardappelen ten nadeele van J. Adam. Wij begrijpen niet, dat dit misdrijf niet verjaard was Een juffrouw te Kruiningen heeft met een stoel en 'n klomp het meubilair van een medemensch vermeld. De collecten voor den gewapenden dienst br"^n *f minder op in Zeeland. Bij zulken opbloei der weerbaarheid is zooiets te begrijpen! Dc gemeenteraad van Krabbendijke heeft in de P°Utie-ver- ordening de repetities van muziekgezelschappen onder „open- bare vermakelijkheden" laten zetten. Ten aanzien van begrafenissen en kiezentrekken is nog geen beslissing genomen 1 Wij sluiten nu tot volgende week, dames en heeren Op Woensdag 31 October had de ofpcteele ingebruikneming plaats van den weg Rit them Souburg. Burgemeester ter Haar van Ritthem verwelkomt de genoodigden De heer van der Puttelid van Gedeputeerde Statenknipt het lint doorwaarmee de weg officieel in gebruik wordt gesteld. Het personeel van de Maatschappij Zeelandte Vlis singen richtte een voetbalvereeniging opdie in 't volgende seizoen in de Z.V.B. uitkomt. Foto van 't elftal. Swift Il^Madjoe. Swift II wist te winnen van Mad joe uit Vlissingen. Moment van dezen wedstrijd. Zaterdag werd het terrein der ver- eeniging officieel ge opend. De heer v.d. Broecke doet den aftrap. De voetbalvereeniging Goes speelde Zondag tegen Goesche Boys en won met niet minder dan 7 0. Foto van het Goesche elftal, waarin we Leynse. die voorheen in Middelburg speelde, als aanwinst konden ontdekken. KorfbalDosko— Zeelandia. Voor de competitie speelde te Middelburg Dosko tegen Zeelandia uit Hansweert, waarbij Zeelandia de overwinning behaalde.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 24