DE ZEGE VAN BERN SPORT VAN DE WEEK No. 24 VRIJDAG 9 NOVEMBER 1934 tiviteit gegeven, waarbij wij het feit dat de arbiter een paar maal met de toeschouwers overhoop raakte, maar over het hoofd zullen zien. Zoo'n gratis concert moeten we in Amsterdam ook wel eens op den koop toenemen. Belangstelling van Hollandsche zijde is er voor den Bernschen strijd vrijwel niet geweest. Bij het vertrek van de ploeg uit Arnhem, waar men zich den avond tevoren, evenals destijds voor de reis naar Milaan, had geconcentreerd, was vrijwel geen sterveling aan het station om de Hollandsche jongens nog even aan te moedigen. Een treffende reactie op het min of meer overdreven enthousias me, dat we nog geen halfjaar geleden hebben mee gemaakt. Zoo als het thans ging, is het misschien beter. In elk geval stemt het prettig te kunnen con- stateeren dat onze voetballers geen overdreven geestdrift van de zijde van het publiek noodig hebben, om goede resultaten te boeken. Zondag was het kamp van Hollandsche supporters te Bern buitengewoon klein. Treffend was het dat deze kleine groep zich na afloop vereenigde om met een niet eens zoo heel slecht gezongen „Wilhelmus" den oranjemannen een verdiende hulde te brengen. Het jaar 1934 zal ons verder geen internationale wedstrijden meer brengen. Eerst in het voorjaar van 1935 bindt het Nederlandsch elftal opnieuw den strijd aan en wel tegen Duitschland en twee maal België. Wanneer de omstandigheden er niet toe dwingen, zal er in het elftal wel weinig gewij zigd worden. Het is waarschijnlijk dat Pellikaan zijn oude plaats dan weer zal innemen. Intus- schen heeft Bas Paauwe wel bewezen dat hij een reserve is, die weinig of niets voor den Tilburge- naar onderdoet. Bezoek uit Volendam te Bern 1 Een kiekje langs de lijnen van het Berner veld, waar deze twee vermomden den Zwitsers aan het verstand wilden bren gen. hoe een echte Hollander er uitziet. Eén van de vierSpelkiekje uit den fameuzen strijd te Bern, welken Holland met 4—2 van Zwitserland won. Keeper Séchehage moet voor de vierde maal den bal uit zijn doel halen. De kranige Nederlandsche voetbalploeg, welke den Zwitsers voor de eerste maal op eigen bodem klop gaf. Staande, van links naar rechts: Halle. B. Paauwe. DiepenbeekAnderiesenVan Heel. Van Run. Knielend idemWels. Vente. Backhuis. Smit en Van Gelder. De voetbalwedstrijd Zwitser landNederland te Bern. Nog een moment uit deze zoo fraai door de oranjemannen gewon nen match. Keeper Séchehage onderbreekt een aanval der Hollanders. Smit is ter plaatse om de eventueele kans te kunnen benutten. Het Nederlandsche voetbalelftal heeft Zondag j.l. te Bern een zeer goede beurt gemaakt, door Zwitserland op eigen bodem een 24- nederlaag toe te brengen. Wetend dat het den Hol landers nog nimmer was gelukt om in het land der bergen van de zonen van Willem Teil te winnen en daarbij overwegende dat Holland vijf maanden geleden in Milaan nog door de Zwitsersche voet ballers was geklopt, moet dit voor het Hollandsche publiek wei een groote genoegdoening zijn. Een prestatie waarover men spreekt, waarbij „Zes- daagsche" en andere evenementen even verbleeken. Wij doen niet mee aan welken vorm van sport- of voetbalverdwazing dan ook, doch juichen niet temin gaarne even over deze eerste Nederlandsche overwinning op Zwitserschen bodem. Ongetwijfeld wordt de waarde van het an sich reeds fraaie resultaat nog verhoogd door het feit, dat niet de een of andere toevallige omstandigheid aanleiding van het Hollandsche succes is geweest. Geen geluk voor de onzen en pech voor de tegen partij geen dubieuze strafschoppen of doelpunten met een luchtje er aan. Neen, de Hollandsche voet ballers waren Zondag te Bern zoowel in tactiek als techniek hun Zwitserschen tegenstanders de baas. Daarbij vergat onze voorhoede niet der ge- VAN ONZE EIGEN MEDEWERKERS woonte getrouw overi gens de noodige doel punten te scoren, waarbij wederom enkele zeer mooie. Reeds met de rust leid de het Nederlandsche elftal met 41. Hoewel tijdens de tweede helft de Zwitsers zeer krach tige pogingen hebben aangewend om de balans wederom in evenwicht te brengen, heeft de Hol landsche ploeg ook ge durende dat deel van den speeltijd eigenlijk den toon aangegeven. Uit een strafschop scoorden de gastheeren nog een tegenpunt, waarmede het 42 werd en waarna geen Zwitser ten slotte kon zeggen, dat Holland meer had gekregen, dan het toekwam. Trouwens, dit hebben zij ook niet ge daan. Zoowel de Zwitser sche pers als het publiek hebben blijken van een zeer hoogstaande spor-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27