VOOR FIJNPROEVERS Van alle In deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zlin aan het mode-album „Winterweelde", zl|n patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond- jasjes en kinderkleeding. Bi| bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorgerdoor girostorting op No 142700door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA", Nassauplein 1, Haarlem, waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. EVEN Ook de knoopsgaten moeten keurig gemaakt worden. Men legt daarvoor, zooals de kleermakers dat doen, 'n fijn koordje over het knoopsgat en maakt daarover heen de knoopsgatensteken. Men heeft voor het mantelcostuum 2.75 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 40, 42 en 44'. PAULA DEROSE. RISOTTO Voor 3 4 personen" heeft men noodig y2 pond goede Java-rijst, 1 ons boter, 1 struikje peterselie, 'n paar sprietjes tijm, 1 stukje foelie, 1 laurier blaadje, 1 uitje, i/2 lepel zout. Peterselie, tijm, foelie en laurier bindt men stevig bijeen en laat 't trekken in liter water. Het uitje wordt zeer fijn gesnipperd. De rijst wordt gewassehen en dan aan de kook gebracht, terwijl men steeds blijft roeren, met zoo veel water, dat ze precies onder staat. Als de rijst kookt, plaatst men ze onder de kraan en overgiet ze met koud water daarna laat men ze uitlekken in 'n vergiet. Intusschen smelt men de helft van de boter in 'n platte pan, voegt daar het fijn gesneden uitje bij en laat het even op 'n zacht vuurtje stoven zonder dat 't bruin wordt. Men voegt hier de geblancheerde rijst bij en roert tot de rijst warm is. Dan giet men er het kokende water met 't kruidenbosje bij en laat alles even flink doorkoken. Men plaatst de rijst met het zout op 'n klein pitje en laat ze, goed toegedekt, zachtjes koken. Na ongeveer 15 minuten roert men de rijst om en men laat ze daarna nog 'n minuut of tien zachtjes koken. Vóór het opdienen wordt de rijst met 'n vork luchtig gemaakt, waarna men er de overgebleven boter, in kleine stukjes verdeeld, doorheen roert. Deze risotto is heerlijk om bij een of andere ragout op te disschen. AGNES. BOLLEN IN HUIS Plant nu uw bollen, wanneer u wilt dat ze uw huis opfleuren gedurende de sombere winterdagen. Bollen groeien meestal met succes, wanneer u wat goeden lossen grond gebruiktverder zijn een paar bakjes, artistieke schalen of kommen noodig, of glazen, wanneer u ze wilt trekken. Voor het planten van bollen wordt den laatsten tijd bulbs-fibre aangeraden, een mengsel van blad- aarde, turfmolm en een kleisoort. Het mengsel wordt van te voren vochtig gemaakt, en de bakken worden er gedeeltelijk mee gevuld. Zet de bollen daarna op den grond waarmee de bak gevuld is, ongeveer 1 y2 2 cM. van elkaar en vul dan de bakken met hetzelfde mengsel tot op \y2 cM. van den bovenkant. De bovenlaag wordt stevig aangedrukt. Voor groote bollen, zooals hyacinten, worden diepere schalen genomen, terwijl plattere schalen meer geschikt zijn voor crocussen en tulpen. Wanneer alle bollen geplant zijn, giet men nog wat water bij iederen bol en laat na 10 minuten het overtollige water afdruipen, door de aarde met de hand tegen te houden, zoodat het mengsel niet wegloopt gelijk met het water. Het speciale mengsel echter is geenszins nood zakelijk om een goed resultaat te verkrijgen, wadt bladaarde met turfmolm vermengd, verkrijgbaar bij iederen bloemist of zaadhandelaar, is ook uit stekend. Dezelfde handelaar zal tl de goede soorten bollen kunnen aanraden, welke u moet planten om om streeks Kerstmis bloemen te hebben. U kunt de potten en kommen in een doos zetten, bedekt met turfmolm, of in een donkere vorstvrije kast voor ongeveer zes weken. Het groeien van de sterke wortels wordt aangemoedigd, door de bollen eens in de veertien dagen 'n weinig water te geven, waarbij de turfmolm, indien die er over gespreid is, verwijderd wordt, en na de begieting er weer over komt. HET ZELF NAAIEN VAN ONZE KLEEDINC Het is begrijpelijk dat in dezen tijd meer en meer dames er toe komen, zelf de klee- ren te naaien voor haar en haar gezin. Er zijn dan ook maar weinig dingen waarop wij vrou wen zooveel bezuinigen kunnen, zonder dat dit bezuinigen naar buiten toe bemerkbaar is en zonder dat de onzen erdoor te lijden hebben. En met de goede patro nen, die we tegenwoordig tot onze beschikking heb ben, zullen de meeste vrouwen met het zelf naaien succes hebben. Natuurlijk begint men niet aanstonds met de moeilijke modellen, maar heeft men het maken van eenvoudige jurken eenmaal onder ^'e 1 nie, dan kan men zich ook gerust aan wat moeilijker opgaven wagen. Tot die moeilijker opgaven reken ik het maken van jongenskleeren, maar ik weet dat vele moeders, met tehulp van 'n goed pa- hebben. Dit raglanmodel zal geen bizondere moei lijkheden opleveren. Het heeft geen kraag en slechts eenvoudige revers, welke zoowel openge slagen als dicht kunnen worden gedragen. De groote zakken zijn opgestikt, de rugnaad heeft 'n split. De mouwen zijn aardig gegarneerd met ingezette biezen. Van dezen mantel is het patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Benoodigd 2.75 M. stof van 1.40 M. breedte. Het hierbij afgebeelde mantel-costuum van tweed- stof is iets moeilijker om te maken. Wie echter bedreven is met de naald en accuraat weet te werken zal er zeker succes mee hebben. Bij zulk kleermakerswerk is accuratesse wel een eerste ver- eischte. Ook moeten alle onderdeelen telkens zorg vuldig gestreken worden eer de zijnaden worden dichtgenaaid, terwijl dan tot slot het succes nog voor 'n groot deel afhankelijk is van de wijze waar op het geheele pakje geperst wordt. Wanneer men in dit opzicht niet zeker is van zieh zelf, zou ik aanraden het vakkundig te laten oppersen. troon, ook dit naaiwerk keurig weten af te leveren. Daarom geven we ditmaal eens de afbeelding van 'n jongenspakje. Het jasje ervan heeft 'n vest- model het staat aardig en is heel wat gemakke lijker te maken dan 'n jas met kraag en revers, waarom het uitermate geschikt is om in de rij der zelfgemaakte jongenspakjes als eersteling te fungeeren. Het jasje wordt gesloten met 'n dubbele rij knoopen en met 'n ceintuur. De pantalon heeft 'n recht model. Het patroon van dit pakje is verkrijgbaar met 'n bovenwijdte van 72, 76 en 80 c.M. Ook de hierbij afgebeelde bakvischjurk is niet moeilijk om zelf te maken. Het model ervan is zeer eenvoudig de biezen, welke ter garneering dienen, zijn apart opgestikt, 'n Opstaand wit boordje met das en 'n witte ceintuur werken de japon, die in dunne wollen stof werd ontworpen, frisch en aardig af. Het patroon van deze jurk is verkrijgbaar met een bovenwijdte van 80 en van 86 c.M. Benoodigd 2y2 M. stof van 1.30 M. breedte. Ons mantelmodel kan ik eveneens aan bevelen aan de dames, die in het naaien van mantels nog niet zoo heel veel bedrevenheid 1089. jongenscostuum met rechte pantalon en jasje in vestmodel 958. Bahvischjapon van dunne wollen stof. gegar neerd met opgestikte biezen en met 'n wit koordjedas en ceintuur. 915. Mantelcostuum van tweedstof. met omge slagen kraagje, breede revers en twee rijen knoopen. 903. Driekwart lange raglanmantel met inge zette mouwbiezen, opge stikte zakken en revers, welke opengeslagen en dicht kunnen worden gedragen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18