No. 25 VRIJDAG 16 NOVEMBER EH4 787 Wanneer de bollen aan 't einde der zes weken flinke neuzen hebben, worden ze uit de kist of donkere kast gehaald en men went ze nu geleidelijk aan het daglicht en aan de warmte in de kamer. Te veel licht en te veel warmte ineens zou ze geel doen worden. Zet ze ook vooral niet in den tocht. Een aardige decoratie is een platte donkere schaal, gevuld met witte marmerblokjes, waarin we b.v. narcisjes kunnen zetten. De marmerblokjes verzamelen het teveel aan vocht en geven genoeg licht en voedsel aan de teere worteltjes, welke met een verbluffende vlugheid tusschen de blokjes kruipen en direct stevigte geven aan uw bolletjes, welke de eerste dagen eenigszins wankel tusschen de marmerblokjes staan. Wanneer u smalle bakjes langs het raam wilt hebben, gevuld met crocussen, dan is het goed den binnenkant der bakjes te bekleeden met staniol, hetwelk van boven voor versiering over den rand gebogen wordt. Het staniol zorgt er voor dat het water niet door de bakjes op uw vensterbank loopt. Een buitengewone combinatie is een bakje ge schilderd met olieverf in teer lila, bekleed met blank staniol, waarin éénkleurige mauve cro cussen geplant worden. Een andere combinatie is een zachtgroen bakje met gele of geei-oranje tulpen. Een aardig idee is het om in een bakje met tulpen of crocussen, wanneer deze reeds lange neuzen hebben, graszaad te zaaien, een fijn soort. Het gras wordt kort gehouden met een gewone schaar. Ook mos is alleraardigst om den bovenkant van uw bakken af te werken. In plaats van de lange bollenglazen zien we nu meer decoratieve korte modellen, in verschillende kleuren verkrijgbaar, welke in den zomer heel goed als bloemglas dienst kunnen doen. In plaats van het wegzetten in een donkere kast, zet men ook wel een papieren steekje over den boldit is voornamelijk gedaan om den groei der wortels door het licht te bespoedigen. Men moet er echter voor zorg dragen, dat niet alleen de neus overdekt is, doch tevens de geheele bol. Het papier, dat daarvoor gebruikt wordt, moet stevig zijn en vooral geen licht doorlaten. P.C.B. WANNEER U WEINIG RUIMTE HEEFT In iedere kamer worden hoeken het minst gebruikt. Er wordt een groote stoel in geschoven met den rug in den hoek of men vindt het een goede plaats voor een tafeltje met een plant of ^schemerlamp. Wanneer uw kamer weinig ruimte biedt voor uitstekend meubelwerk, dan kunt u juist het beste de hoeken benutten om zoo veel mogelijk ruimte over te houden. Een paar ideetjes geven wij hier. Een toilettafel b.v. zal een flinke ruimte in be slag nemen op uw kleine slaapkamer, ook al zet u haar schuin in den hoek, omdat de tafel te ver naar voren komt te staan en de hoek er achter heelemaal verloren gaat. Het eerste plaatje laat u de toilettafel zien, ge schikt voor een kleine kamer en om geplaatst te worden in een hoek. Op tafelhoogte komt het plateau. De hoofdspiegels(groot- ste spiegels) komen lood recht op elkaar tegen de vlakke wanden, sluitend in den hoek. U gebruikt spiegelglas met geslepen randen, hetgeen wel het eenige dure aan uw toilet tafel zal worden. Dehoofd- spiegels worden ongeveer 30 c.M. breed per stuk en zoo hoog als men verkiest (hoe langer ze zijn hoe mooier het staat). Naast de hoofdspiegels en onge veer 20c.M. lager dan deze, komen geslepen reepjes spiegelglas van 15 c.M. breed. Daar naast plaat sen we een paar verstelbare buis- lampen. U kunt ook hangend licht maken in den hoek, van boven voor de twee groote spiegels. De eigenlijke „tafel" wordt van triplex gemaakt. Voor de twee zijkanten, welke langs den muur loopen tot in den hoek, maakt u alleen een geraamte van vuren latten. De boven- en onderkant worden afgedekt met een stevige triplexplaat, zooals op de teekening, een c.M. uit stekend over het latwerkde gebogen voorkant is van dun triplex met de nerf verticaal. Op de hoogte waar u de tafel wilt hebben, worden precies in den hoek en op de twee muren ledikantsluitingen ge maakt, de haken van deze sluiting worden aan het latwerk bevestigd, en deze kan men alzoo in de andere helft der sluiting inhaken. Het plateau is dus ge makkelijk weg te halen, terwijl het toch uiterst stevig bevestigd is. Het spiegelglas wordt juist boven het plateau tegen den wand geschroefd. Een paar geslepen glazen plaatjes rustend op verchroomde armpjes kunnen het geheel completeeren. Het is een aardig idee om den boven kant van uw toilettafel aluminium te schilderen, met aluminiumverf welke we per ons (aangemaakt) kunnen koopen. Een tweede laag, nadat de eerste droog is, zal noodig zijn voor het ver krijgen van een glad oppervlak. U zult al direct een scheut terpentijn moeten toevoegen om de verf goed strijkbaar te maken; voortdurend roeren is noodzakelijk. Den dichtgemaakten voorkant kunt u licht blauw, licht rose, lakrood of oranje schilderen met olieverf, de kleur passend bij uw meubelen. En wanneer u geen passende kleur kunt bedenken, welke tevens harmonieert met de aluminium- kleur, dan schildert u den voorkant eveneens aluminium. Op de onderste helft van de teekening ziet u een hoekidee voor uw huiskamer. Een lang smal kastje past precies iri den hoek en aangebouwd ziet u twee rechthoekige boekenkasten of, wan neer u een schuifglas toepast, zoudt u er een als thee-vitrine kunnen gebruiken. Wanneer u een timmerman iets dergelijks laat maken van vurenhout met triplex zal het u niet zoo duur komen en u verkrijgt een uiterst gezelligen en goed benutten hoek in de kamer. Het is b.v. een uitstekende hoek voor uw radio bovenin zoudt u het toestel kunnen plaatsen en onderin den luidspreker. D.D.L. CORRESPONDENTIE Mevr. N., Aalsmeer. De jumper voorkomende in ons nummer van 12 Oct. j.l. kunt u breien op alu minium naalden no. 2% of no. 3, al naar gelang u vaster of losser breit. Breit u, voor alle voorzich tigheid, eerst 'n proeflapje, dan kunt u precies uitrekenen hoeveel steken u voor uw maat moet opzetten. Mevr. J., Steenbergen. Indien u 'n sprei wilt haken met bloemenmand in 't midden, kunt u daar 't beste een filet-patroon voornemen. U haakt dan gaatjes van 1 stokje, 2 losse, I stokje en voor het patroon in plaats van zoo'n gaatje 4 stokjes. Mag ik de dames er nog eens aan herinneren, dat ik enkel patronen kan geven door middel van dit blad? THÉRÈSE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 19