W'MÊ< Zeeuwsche Omroep No. 25 VRIJDAG 16 NOVEMBER 1934" Te Kruiningen werd Maandag 5 No vember her rusthuis voor ouden van da gen geopend.Foto het rusthuis. Na de officieele ope ning door burge meester de Mul po seerde het bestuur van het rusthuis met B. en W. van Krui ningen voor ons. Het Middelburgsche parkeerterrein aan den voet van de Abdijgebouwen, waarmeeleen der vraag stukken van moderne verkeersregelingen hoofdstad een bevredigende oplossing kreeg. Herfststemming op t stille Abdij-Nv. plein op een mooien Novemberdag Als aan den Westkappelschen dijk de stormbal ge heschen is en de wind door de rietpluimen giert sapss» -w 'jet. ;iij$ Dan slaan dc schuimende golven stuk op het paalwerk dat den dijk beschermt Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- ■chen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit rioedekenskerke, dat de burgemeester in den gemeenteraad, op een desbetreffende vraag, heeft geant woord, dat de gemeenteveldwachter slechts tot zonsondergang in functie is. Of dit een tegemoetkoming aan de booze menschen is, of dat de man bang is in het donker, werd niet opgehelderd. Uit Vlissingen vernamen wij, dat op de middenstandstentoon stelling de stand van de soepblokjes niet mocht staan naast den stand met de zeepsopproducten. De consumenten moeten tegen vergissingen beschermd worden Onze correspondent te Zierikzee schreef ons een brief van pagina's over een oplichter, die landbouwers op zijn eiland door den neus boorde voor erwten en uien en ten slotte door de Justitie is ingerekend. Het wordt altijd snert, wanneer men zich met erwten en uien afgeeft Ierseksche jongens hebben door de ruiten van hun school ballen geworpen. Hoewel de ventilatie dier inrichting daar belangrijk en gratis door verbeterd werd, heeft de politie, alleen lettend op de bal dadigheid in haar natuurlijksten vorm, de bedrijvers opgespoord. Uit Breskens seint men ons, dat negenennegentig garnalen- visschers zich in een adres aan de Kroon beklaagd hebben over onvoldoenden bedrijfssteun. Kieschheidshalve heeft men no. 100 niet laten teekenen De Kruiningsche fanfare, die op het „Bestendig festival" te Antwerpen een premie trok, vernam tot haar teleurstelling, dat die slechts f 7.bedroeg. Bestendige festivalvierders hebben gewoonlijk geen dikke portemonnaie 1 Een dronken marinier te Vlissingen heeft in het Bellamypark een volksoploop veroorzaakt, waarmee de politie waarlijk de handen vol had. Behalve een gummistok zullen voortaan de agenten een gèma- rineerden haring met zich voeren. Een oudheidkundig dokter uit Arasterdam heeft uit de Schel- de-wateren een mooie mammouth-kies opgetrokken. Het ge rucht, dat de man nu tandarts wil worden in Artis, is beslist onjuist. Te Aardenburg hebben zich 25 personen opgegeven voor een cursus in letterkunde. Tegen Sinterklaas zal het wel uitkomen, wie er de chocolade en wie er de boterletter-richting gaat kiezen Men meldt ons uit Middelburg, dat de Raad van Arbeid de premie voor de ziekte-verzekering wil verlagen. De tegenwoor dige premie is zoo hoog, dat de tonnen zich opstapelen. Dat komt niet te pas. Het tonnenstelsel is zeer beslist uit den tijd Onze correspondent te Kortgene seint ons, dat de politie foto's heeft laten maken van een auto, waar een passagier afge vallen is. Er gebeuren te Kortgene zóó weinig auto-ongelukken, dat de politie van ieder dergelijk incident een kabinetportret krijgt. (Naar we nader vernamen, zal er van den „gevallene", zoodra deze toonbaar is, ook 'n kiekje geknipt worden 1) Te Kruiningen, zoo berichtte men ons, he:ft de sterke arm der dorpspolitie zijn hand gelegd op een varken, dat zonder stempel in het verdacht gezelschap van een slager werd aangetroffen. Dat is ongetwijfeld een goede greep van de hand aan dien sterken arm geweest. November slachtmaand. Hum, hum Uit Wolfaartsdijk telefoneerde men ons, dat bewaarschool is geopend met 45 leerlingen en dat dit getal wel spoedig aanzienlijk uitgebreid zal worden. Waar de (ooievaar-)Uiver-populariteit al niet goed voor is Wij ontvingen uit Axel bericht, dat de historische jaar-vee markt eind November weer in eere hersteld zal worden. De Zeeuwsch-Vlaamse he slagershond heeft voor de her-instelling gezorgd. Men ziet sindsdien geen koe meer kwispelstaarten in dit deel van ons gewest Op de provinciale boot is, toen zij over de Oosterschelde voer, schoorsteenoijpbrand uitgebroken, die gelukkig zijn eigen dood gestorven is. Ter afwisseling ot> een bekende omstandigheid was er nu wel bluschwater, maar geen brandweer aanwezig. Te IJzendijke is in een graanpakhuis de zolder onder zijn last bezweken. Alle boeren zijn het er over eens, dat dit ongeluk ontstaan is, omdat de regeering de tarwe niet genoeg steunt. Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames c Alvorens nieuwe steenbekleedingen aan te brengen, wordt een zoogenaamde rietmat over den dijksgrond gevlochten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 25