Zeeatotc&eSftotil Nu. 15 VRIJDAG 16 NOVEMBER 1934 793 Als 's Maandagsmorgens de uitslagen bekend worden en we hebben ons in het vorig nummer gewaagd aan een voorspelling omtrent de uitslagen der wedstrijden, dan blijkt telkens weer, dat we er op verschillende punten nogal grof „naast" geweest zijn. Wedstrijden, welke we als „zwaar" voor een of andere partij aangerekend hebben, blijken met reuzencijfers gewonnen te zijn. Andere komen precies omgekeerd uit dan we gedacht hebben. Dan zuchten we maar eens „Ja, we hadden het kunnen verwachten, 't is immers voetbal." Toch hebben we enkele wedstrijden goed geraden en zijn onze veronderstellingen ten atnzien van den uitslag wel uitgekomen. Zoo heeft Middelburg het tegen De Baronie klaargespeeld om met 41 te winnen. Een wedstrijd van niet al te hoog gehalte, welke voor eventueele kampioensmogelijkheden van de Zeeuw- sche ploeg te denken geeft. Met dit spelbeeid de promotie competitie eventueel te moeten ingaan, zou een ontgoocheling als gevolg hebben. Vlissingen bleef eveneens meester in eigen huis en sloeg daar R.B.C. met 40, wat een goede prestatie mag genoemdjworden, al is het dan ook geen verrassing. De beide kopclubs uit 2 A blijven elkaar dus in het vaarwater zitten. Vlissingen is nog steeds een puntje voor en een wedstrijd voor. Middelburg heeft dus nog steeds de kans om boven de rood-witte ploeg te komen. Vlissin gen heeft echter het ééne puntje binnen enkrijgen is de kunst. D.O.S.K.O. kan het ook nog tot de bovenste plaats brengen, daar deze ploeg 7 punten uit 5 wedstrijden telt, tegen Vlissingen II uit 7 en Middelburg 10 uit 6. Baronie is een stuk achterop geraakt door van Middelburg te verliezen, terwijl ook Breda een flinken duw kreeg. Terneuzen had zijn beste schutters in het veld gebracht en het eene doelpunt volgde het andere met een buitengewone snelheid op. 71 is wel geen record-score, maar toch zeker een overwinning, welke „spreekt". Breda had veel last van het terrein en glibberde nogal eens, daar tengevolge van de vele regens het veld uiterrtiate glad was. En tenslotte de laatste der Zeeuwsche tweede klassers Zee- landia. We hebben in onze voorspelling een gereserveerden klank laten hooren en hoewel we van meening waren en nog steeds zijn, dat Zeelandia sterker is dan Alliance, moest de Zeeuwsche ploeg er toch aan gelooven. Met 2rt bleef Alliance in de meerderheid! Er zijn vele factoren, waardoor een elftal kan verliezen. Het is een forschpartijtiegeweest en de scheidsrechter heeft het spel ook eenigszins deprimeerend voor Zeelandia be nvloed. Zonder te willen beweren, dat de scheidsrechter slecht leidde of partijdig was, moet toch gezegd worden, dat er verschillende dubieuze beslissingen tegen Zeelandia genomen werden. Hoe dit werkt op een speler, weten we. Reeds in het begin van den wedstrijd had de Zeeuwsche ploeg met een tikje meer geluk kunnen scoren. Een strafschop mislukte zelfs. In het laatst van den wedstrijd was Zeelandia doorloopend aan het woord en moest Alliance alle aandacht wijden aan de verdediging en door dit te doen werd een tegenpunt voorkomen. Zeelandia zit nu door deze nederlaag meteen weer in het hoek je, waar nogal eens flinke treffers vallen. Oorspronkelijk in gezel schap van Alliance, zijn de Zeelandianen nu te land gekomen in het straatje van R.B.C. en T.S.C. en die lijken ons minder ge makkelijke concurrenten toe dan Alliance. En nu de derde-klassers van Zeeuwschen bodem. Hulst kreeg bezoek van De Zeeuwen en deed het nu beter dan vorig jaar. De uitslag werd 21 voor de thuisclub, daarmee bevestigend, vat we er al lang van dachten: dat er nieuw leven is bij Hulst. Deze uitslag geeft wel ongeveer onze verwachtingen weer, doch ver steld hebben we gestaan van den uitslag, welke ons werd gemeld van den wedstrijd BreskensAxel en we geven dezen dan ook weer met de noodige reserve. Volgens onzen berichtgever zou Breskens met 43 hebben gewonnen, wat een reusachtige prestatie zou zijn, terwijl het voor Axel een gevoelige klap be- teekent. De ruststand 11 gaf de verhouding nogal goed weer van dezen in een snel tempo en schitterend gespeelden wedstrijd, althans vóór de rust. V e dachten toen, dat Breskens meer gaf dan de gewone kracht en dat deze ploeg het tempo niet zou kunnen volhouden. Blijkbaar is onze veronderstelling echter onjuist geweest, we waren slechts tot de rust aanwezig en uit den uitslag blijkt wel, dat Breskens zich goed gehouden heeft. Sluiskil is, zooals we vermoedden, er niet in geslaagd, Terneu zen 2 te overwinnen, al is het resultaat voor Sluiskil niet slecht te noemen. Met 12 bleef de reserve-ploeg van Terneuzen de baas. Ook Goes deed wat van haar verwacht werd en versloeg R.C.S. met I 3. Goes mag met dit resultaat tevreden zijn, daar R.C.S. thuis geen katje is, om zonder handschoenenaan te pakken. Goes blijft zoodoende goed in de lijn en ons dunkt, dat er nogal wat zal moeten gebeuren om Goes van het kampioenschap af te houden. Maar er zijn ook nog wel andere gegadigden en een stuivertje kan soms nog rare capriolen maken. Zeeuwsche Boys stelden ons teleur, daar we verwacht hadden, dat zij de Middelburg-reserves wel de baas zouden blijven. Het resultaat 12 doet een spannenden wedstrijd vermoeden en het verwondert ons slechts, dat de Z.B.-defensie zich tweemaal door de Middelburg-aanvallers liet passeeren. Voor Middelburg 2 een zeer eervol resultaat. En als laatste nog de wedstrijd HansweertGoesche Boys, waarbij zoowaar de jonge K.N.V.B.-'er een overwinning boekte. Het is geen overweldigende uitslag, 0I, maar toch een aan moediging voor de Goesche ploeg om vol te houden en te trachten het eerste moeilijke jaar te doorworstelen. Hansweert brengt er al heel weinig van terecht en we zien de toekomst voor deze vereeniging dan ook maar duister in. Er wordt nu al een paar jaar gesukkeld en het wordt tijd, dat er eens wat nieuw sterk bloed in de ploeg van Vlake komt. Het kan best, dunkt ons, als er maar eens flink aangepakt wordt en de noodige aandacht besteed aan de training der reserves. Goesche Boys, een der drie derde klassers uit Goes Goes kon beter 1 tweede klasser en 1 derde klasser hebben wien her tot heden in zijn nieuwe omgeving nog niet heelemaal naar wensch ging, wist Zon dag met 1 0 van Hans weert te winnen Vlissingen R.B.C4-0. Moment uit dezen wed strijd De R.B C- keeper tracht vallende te redden, maar grijpt er naast. Middelburg-de Baronie 4-1. Een belangrijke wedstrijd, waarin Middelburg een ver diende overwinning behaal de. Overzicht tijdens den wedstrijd. ^>^Nog een moment uit dezen wedstrijd. De keeper van Middelburg onderschept een aanval.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27