OUD EN NIEUW Uit Zeeuwsch- Vkuinderens Westhoek Op het middaguur brengen de scholieren de tierig heid ten top. Het aspect van de Oostburgsche markt is als dat van vrijwel iedere marktplaats op het platteland. De motor ronkt met donker geluid, en daar rijden we dezen Woensdagmorgen met een lustig gangetje naar de Oostburgsche markt. De tocht duurt nauwelijks tien minuten. Dadelijk bij de eerste huizen brengt het gezicht der breede rijen fietsen voor de café's ons in de drukke stem ming, welke elke marktplaats een eigen cachet geeft. En voortdurend nog, tot laat in den voor middag, brengen auto's, fietsen en bussen de be zoekers aan, en 't is wel opvallend, dat de oude phaëtons en de hobbelende sjeezen, ééns de stereo- Op 'n hoek buiten het gedrang wordt een transactie afgesloten of wordt betaald. 'r Is het oogenbhk. dat de fietsen en' auto's weer worden opgezocht. tiepe voertuigen hier in het land, totaal zijn ver dwenen. Het aspect van de Oostburgsche markt is als dat van vrijwel iedere marktplaats op het platte land druk-beweeglijke handelaars, bezadigde boeren, hier en daar 'n schallende lach uit 'n luid ruchtig groepje, vrouwen met rijk-gevulde bood- schaptasschen, kijkers en nieuwsgierigen. Koop lieden van over de Schelde prijzen er hun waar met radde tong en spitsvondige aardigheden, een pa- tates-frites-kraam spreidt er z'n prikkelende aro ma's. Op 'n hoek buiten 't gedrang keurt 'n graan- kooper 'n monster erwten of boonen, 'n eind verder klinkt de handslag op 'n gesloten transactie tus- schen twee Cadzandsche boeren, 'n Beetje bazig is de allure van heerachtige personalia met acten- tasschen. 'n Groepje boerinnen pingelt op de te kijk gehangen goederen voor 'n winkelhuis. Dan plots, 'n dringende gil van 'n claxon, vijf, zes maal driftig herhaald, tot de complexe massa traag en gemoedelijk uiteen deint en ruim baan geeft Op het middaguur brengen de scholieren de l'oor de café's verzamelen ztch de menschen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 8