VOOR DE FIJNPROEVERS lists MODE-FANTASIEEN Tot de nieuwe Parijsche modesnufjes behooren lange mantels, welke bedrieglijk een complet na bootsen. Dit geschiedt op verschillende manieren. Soms heeft zoo'n mantel 'n knoopensluiting tot aan de taille, waar 'n schootje van hetzelfde bont, waarmee hals en mouwen zijn gegarneerd, een kort manteltje suggereert. Zulk een illusie wordt ook wel verkregen door een opnaaisel in den rok op de plaats waar 'n korte mantel zou eindigen, terwijl een iets lager aangebrachte bontrand een com plet met driekwart mantel nabootst. Er is zelfs bij de nieuwste Parijsche modellen een valsch ensemble samengesteld van grijze wollen stof en zwart caracul. Het caracul diende voor 'n ronden kraag, voor 'n paar hooge nauwsluitende manchetten, waar wijde grijze mouwen overheen vallen, en voor 'n gladden rand binnen in den grijzen mantel, aangezet op 'n wijze, welke ge heel en al den indruk geeft van 'n nauw bontrokje onder 'n wijden driekwart mantel. Dit zijn zoo van die mode-fantasieën waar de meesten onzer zich liever niet aan wagen. Wij, Hol- landsche vrouwen, zijn daartoe te practisch en te nuchter. Een mantel moet voor ons 'n mantel we zen, 'n complet 'n complet en 'n japon 'n japon. We zien niet in waarom 'n mantel iets anders zou moeten schijnen dan wat hij werkelijk is, afgezien nog van het feit, dat zulk een door de garneering in tweeën verdeelde mantel minder slank doet lijken dan 'n gladde mantel wat weer met zich mee brengt, dat zulk een mantelgarneering te verkiezen zou zijn voor iemand, die overslank is of buitenge woon groot. Laten we ons vo'orloopig echter houden aan den man tel, welke geen andere pre tentie heeft dan 'n mantel te wezen. We geven daarvan hierbij 'n paar fraaie mo dellen. Vooreerst een lange mantel van velours, met 'n grooten sjaalkraag, elegante manchet ten en 'n zakken- garneering van per- sianer. Deze mantel is, langs voorpan den en zakken, versierd met stiksels en een klein détail als de overstekende 992. Satijnen japon met lange, gladde mouwengarneering van opgestikte punten en van 'n sjaal kraag met strik in af stekende kleur. 917. Korte bont jas van bisam. in strepen ver werkt. patte met fraaien grooten fan- tasieknoop voor de sluiting draagt niet onbelangrijk bij tot de elegance van dezen mantel, waarvoor men 3 M. stof noo- dig heeft van 1.40 M. breedte. Het patroon ervan is verkrijg baar in de maten 42, 44,46 en 48. Ons- model van 'n kort bontjasje werd ontwor pen van bisam, in strepen verwerkt. Het man teltje heeft 'n smallen omgeslagen kraag met bree- de revers en gladde mouwen. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. De hierbij afgebeelde japon, ontworpen in satijn, heeft 'n garneering van opgestikte punten op taille en rok. De lange mouwen zijn geheel glad gehou den en 'n sjaalkraag met strik van afstekende kleur werkt den hals af. Men heeft voor deze japon 4 y2 M. stof noodig van 1 M. breedte. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 40, 42, 44 en 46. Alleraardigst is het hierbij afgebeelde kinder manteltje. Het model ervan is niet moeilijk om zelf te ma ken en het voldoet buitengewoon goed. Zoowel de 932, Elegante lange mantel van velours met zeer modieuze gar neering van persianer. 1077, Kindermanteltje van velours met stikselgarneering op rug en voorpanden. kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond tasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No 142700door toezending van het bedrag per postwissel of in 'postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA", Nassauplein 1, Haarlem, waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver- schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. stiksels op het bovengedeelte van rug en voorpand als de eenvoudige en toch ongemeene sluiting van het manteltje dragen bij tot het charmante geheel. Het patroon van dit manteltje is verkrijgbaar met 'n bovenwijdte van 60 en van 64 c.M. PAULA DEROSE. GEMBERKOEK Men heeft er voor noodig 3 ons zelfrijzend bak meel, 2 ons donkere stroop, 120 gr. suiker, 120 gr. boter, 1 ei, 1 theelepel kaneel, 1 theelepel gember poeder, y2 theelepel nagelgruis, V2 theelepel zout en ongeveer 2 d.L. water. Men roert de boter tot room, voegt er de suiker en het ei bij en roert er de even verwarmde stroop door. De bloem vermengt men met de kruiden en voegt ze, door een zeef, bij de overige ingrediën ten. Men roert alles goed door elkaar en voegt er zooveel water bij als noodig is om een zacht cake deeg te krijgen. Men roert vlug het deeg luchtig en doet het dan over op een met boter besmeerd bak blik. De oven moet voor dit gebak niet al te heet we zen, echter meer dan middelmatig, liefst ongeveer 150" C. bij het begin en later ongeveer 165° G. Als de koek in ongeveer 'n half uur gaar gebakken is, snijdt men hem op het bakblik in vierkant lang werpige stukjes. Men kan dezen gemberkoek ook als dessert op dienen met vanillesaus of slagroom. AGNES. GEBREID DAMESVEST (MAAT 46) Het gestreepte patroon van dit breiwerk is, evenals het model ervan, zeer geschikt ook voor zware figuren. Het is gebreid van 2-draads gemengde wol, met aluminium naalden no. 2\2. Er is 350 gram wol voor gebruikt. Rechter voorpand. 94 st. opzetten. Men begint dan dadelijk aan het patroon. lste toer: 1 r., 1 aver., 2 r., I aver., 1 r., 1 aver. Verder breit men telkens4 r., 1 aver., 1 r., 1 aver, tot de laatste 10 St., die men r. breit. (Dit wordt het randje langs den voorkant.) 2de toer recht. Deze beide toeren vormen het patroon. De r. toeren komen aan den rechterkant van het werk. In den 8sten toer maakt men het lste knoopsgat in 't randje aldus 3 st. r., 5 st. afkanten, verder de naald uitbreien. In den daaropvolgenden toer zet men boven de afgekante st. weer 5 nieuwe st. op. Men breit zop, in het geheel, 4 knoopsgaten, met 'n tusschenruimte van 12 ribbels of 24 toeren telkens. In den lsten toer van het 3de knoopsgat begint men tegelijk aan het zakje. Men breit 38 st., dan kant men 35 st. af voor het zakje en men breekt den draad af. Men keert dan het werk om en zet met 'n nieuwen draad 35 st. op. Hierop breit men 49 toeren r. aan den rechter- en aver, aan den linkerkant. Na den laatsten r. toer breit men de naald verder geheel uit. Om de opening van het zakje mooi aansluitend te maken, breit men daarbij den laatsten afgekanten st. samen met den lsten st. naast het zakje. In den daaropvolgenden toer breit men ook boven den tricotst. van 't zakje in patroon door. Heeft men het 4de knoopsgat gebreid dan vol gen er nog 2 toeren zonder minderen. Verder breit men dan in eiken 6den toer, aan den rechterkant van het werk, na de 10 st. van 't randje, 2 st. samen. Als men op deze wijze 15 keer heeft gemin derd, begint men aan de armsgaten. Men kant daarvoor eerst, bij het begin van de naald aan den linkerkant, 14 st. af. Verder breit men daar, om den anderen toer, 2 st. samen, tot men er in 't geheel 28 st. heeft geminderd. Aan den voorkant gaat men nog steeds door met minderen in eiken 6den toer, tot men daar in het geheel 24 keer heeft geminderd. Men houdt dan nog 42 st. op de naald over. Hierop breit men, na den laatsten minderings- toer, nog 27 toeren in patroon recht door. Dan schuint men de schouders af. Beginnende bij 'n r. toer breit men de naald uit tot op 7 st. na.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 16