(W KekMoeh U gebeed! - V V Hetgeen zeggen wil dat vanaf heden dit prachtwerk, bij wijze van premie, bij onze bezorgers, agenten of op ons Hoofd kantoor voor onze abonné's wordt beschikbaar gesteld tegen de geringe vergoeding van slechts 80 cents. Getrouw aan ons devies „steeds beter" hebben wij dit jaar een Kerstboek samengesteld dat stellig iedere uitgave op dit gebied in ons land zal overtreffen en in verhouding verreweg het laagst in prijs zal zijn De keuze van verhalen, artikelen, illustraties en groote platen, •,n niet in 't minst de uitstekende technische verzorging zullen een eder, zelfs den meest verwenden lezer, meer dan bevredigen. Uit den rijk gevarieerden inhoud noemen wij „De goede helperseen uiterst fijn en gevoelig Kerstsprookje door Felix Timmermans, verlucht met een aantal teekeningen van den schrijver zelf. „Het Rijksmuseum en zijn huidige inrichting" is de titel van een prachtig geïllustreerd artikel van de hand van een der vooraanstaande functionarissen aan ons voornaamste kunst-centrum, den heer ,4van Schendel Jr. „De dolle ruiter van Weenenzooals Graaf Sandor destijds genoemd werd, is het onderwerp van een beschrijving, voorzien van een serie interessante afbeeldingen. Met recht vangt dit artikel aldus aan Een meneer, die met zijn malle kunsten te paard honderd beenderen brak (niet tegelijk gelukkig), en telkens weer genas, en daarna telkens weer op zijn paard klom, om nog dolzinniger kunsten uit te halen is dat niet iemand, om even naar te kijken Om even over te praten „Het verkeer, vroeger en nuzoo heet een bijdrage van den uiterst deskundigen publicist JF. L. de Balbian Versterdeze laat in pakkende prenten en foto's den ontwikkelingsgang zien van de hobbelende diligence tot den meest luxueuzen reisauto, van de gemoedelijke trekschuit tot het trotsche zeekasteel en van het puffende, primitieve spoortreintje tot den modernen, gestroomlijnden Dieseltrein Anthony Fokker vertelt over zijn leven en werk, 19091934", een artikel dat én om zijn interessant en zeldzaam fotomateriaal, ten deele uit Fokker's archief, én om hetgeen de beroemde Nederlandsche vliegtuigbouwer hierbij den interviewer vertelt alleen reeds het aanschaffen van dit Kerstboek ten volle rechtvaardigtVan de „Spin" uit het jaar 1911 tot de „F. XXXVI" van dit jaar, kan het interes santer en actueelerf Kerstavondheet een warm-getint verhaal van de gerenommeerde Nederlandsche schrijfster Amy O-roskamp - ten Have. „De grooten der aarde in hemdsmouwenis de titel van een beschouwing door H. Baron van Lams- weerde over de „burgerlijke" gedragingen van vorsten en staatshoofden. Een groot aantal unieke en markante foto's laat deze „grooten der aarde" zien zooals het oog van een camera hen, buiten hun officieele functie, verrast heeft. „Een volk dat onderging", dat zijn de Inca's, die duizenden jaren geleden aan het Titicaca-meer in Zuid-Amerika woonden. De befaamde reis-journalist Kurt Severin heeft de huidige woonplaatsen hunner nakomelingen bezocht en vertelt er op uiterst boeiende wijze over, aan de hand van schitterend fotomateriaal. „Hoeden en hun historieis een onderwerp waarover veel te vertellen valt, maar waarbij nog veel meer te kijken valt, vooral wanneer zooals hier een uitgelezen serie foto's van den dameshoed in den loop der tijden is bijeengebracht, welke uiteraard menigmaal op de lachspieren zullen werken En zoo is er nog meer Laten we met deze kleine opsomming volstaan, die slechts bedoelt een idee te geven van den veelzijdigen, rijk-gevarieerden inhoud van dit keurig uitgevoerd Kerstboek. Behalve verscheidene groote platen in het Kerstboek zelf is nog een tweetal prachtige kleurplaten naar schilderijen los bijgevoegd.- Als een bijzondere premie bij deze premie-uitgave zij tenslotte nog de bijlage vermeld van een vier- bladigen wandkalender, evenals het Kerstboek in koperdiepdruk uitgevoerd, een sieraad voor eiken huis kamerwand 1 Zooals reeds gezegd, het complete Kerstboek groot 64 bladz., tezamen met de kleurplaten en den wand- kalender, is voor slechts SO cent verkrijgbaar bij onze bezorgers, agenten of Hoofdkantoor. Denkt eraan, de voorraad is beperktdus wacht met H aanschaffen niet tot het te laat is

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 24