Zeeuwsche Sport No. 26 VRIJDAG 23 NO V HM BE R 1934 827 Een kalme competitie-Zondag, waarin weinig belangrijke wedstrijden op het programma stonden. Verschillende beker wedstrijden vulden het programma. Toch zijn er wel eenige belangrijke, althans verrassende uitslagen. In de tweede klasse was alleen Middelburg in de running en ging deze ploeg op bezoek bij R.B.C. Er was een overwinning met sprekende cijfers te verwachten en we zijn in zooverre teleurgesteld, dat de cijfers ons geducht tegenvallen. Dat de kopclub van de onderste ver liest is geen uitzondering, maar dan geschiedt dat na hevigen strijd, waarin veelal veel moois te zien valt. Dit nu was hier geenszins het geval, daar er door de Zeeuwsche ploeg een niet al te fraai spel gedemonstreerd werd. Daarbij kwam nog, dat de R.B.C. in een wat te forsch aanvallen kracht zocht, waartegen Middelburg zeer terecht niet met gelijke wapens verdedigde. Het terrein, dat R.B.C. zich thans gekozen heeft, is bovendien niet van een zoodanige gesteldheid, dat daarop voetbal behoor lijk gespeeld kan worden. Dit zijn niet allemaal verontschuldi gingen voor Middelburg en zeker mag de 23-uitslag wel aan leiding zijn voor de spelers om hun doelpunten-arsenaal eens wat na te zien. Breda heeft Alliance overwonnen, zij het met een kleine over winning (4—3). Ook dit is niet het resultaat, dat van Breda ver wacht mocht worden. Alliance schijnt zich eenigszins te her stellen, want 'n nederlaag als deze op 't Breda-terrein,bekeken in verband met de uitslagen van de vroeger gespeelde wedstrijden, is niet als oneervol te beschouwen. Dat Breda vorige week in Terneuzen met reuzencijfers verloor en nu tegen Alliance dit resultaat boekte, is een bewijs, dat deze ploeg niet tot de aller sterkste behoort. Hulst gaat voort op den weg der overwinningen en sloeg nu de Oranje-ploeg met flinke cijfers. Het gaat de club uit Sas van Gent niet al'te best en het wordt tijd, dat daarin verbetering komt. Hulst bevestigt, wat we er vorige week van schreven. Er is nieuw leven, nieuwe hoop en ziedaar reeds direct zeer goede resultaten. Vasthouden, Hulst, zoo komt de zaak weer in orde. De Zeeuwen hebben in Sluiskil weer eens een overwinning geboekt. De cijfers pleiten voor de Sluiskil-verdediging en het is van deze jonge ploeg geen al te slecht resultaat om met 20 te verliezen van een elftal, dat over zooveel meer routine beschikt dan zijzelf. Hoofdplaat moest op eigen terrein zwichten voor Terneuzen 2 en met één goaltje verschil gingen de Rood-zwarte reserves er mee strijken. De wedstrijd was niet één van Hoofdplaat's beste kampen en deze ploeg had, spelend in haar besten vorm, zeker kunnen winnen. In 3 B vielen wel twee groote verrassingen, waarmee Goes het meest gebaat is. De Zeelandia-reserves boekten een totaal onver wachte overwinning in Zierikzee. Met 2—3 moest Zierikzee op eigen veld een paar kostbare puntjes zien verdwijnen. Voor Goes zeker een verheugend resultaat, doch voor de spanning in deze afdeeling is het niet zoo goed. De Middelburg-reserves leverden zoowaar de goede prestatie R.C.S. te slaan en met overtuigende cijfers, n.l. 51. Dit is wel een verrassing, daar we zeker 10 tegen 1 op R.C.S. gewed zouden hebben. Intusschen moeten de groenwitte reserves wel in de gaten gehouden worden, want zij schijnen in staat te zijn, zoonoodig roet in één of ander kampioensdiner te gooien. R. C. S. heeft dezen wedstrijd verloren, naar onze meening door de zaak wat al te hard aan te pakken. Niet wat de forschheid betreft, doch door het te veel in den aanval brengen van de men- schen, die eigenlijk een meer verdedigende taak hadden te ver vullen.Toen R.C.S. meende een kans op de overwinning te zien, welke er misschien ook werkelijk was, heeft men de fout begaan, alle krachten ten aanval te sturen. Hierdoor kreeg Middelburg een vrij veld en met een paar uitvallen werd meteen het pleit beslecht. Een vrij veld en geen aanvallende tegenstander is net een kolfje naar de hand van den Middelburg-linksbuiten, die over een goed schot beschikt en dan ook aan allen twijfel door twee keurige goals een eind wist te maken. De zooveelste Goesche derby is op 'n overwinning van Zeeuw sche Boys uitgekomen. Niemand zou het anders voorspeld hebben, al is de uitslag maar op het kantje af. De Zeeuwsche Boys presteerden niet, wat men er aanvankelijk van zou hebben verwacht. Wij hadden althans een meer sprekende overwinning durven voorspellen. Natuurlijk heeft het plaatselijke karakter van dezen strijd een woordje meegesproken en voor beide partijen is eikaars spel zoo bekend als het A.B.C. Dit zal ongetwijfeld oorzaak geweest zijn, dat Goesche Boys wat men noemt er niet „dikker in ging". Goesche Boys zullen zich echter na het zwakke begin zeker nog wel wat trachten te herstellen. De K.N.V.B.-beker heeft weer enkele partijen van Zeeuw- schen bodem in den strijd gebracht. Zoo heeft Terneuzen door een 8O-overwinning zich in de volgende ronde geplaatst, terwijl Goes hierdoor op overtuigende wijze uit den strijd is gebracht. Voor Goes met kampioensallures en dus eventueel promotie wedstrijden is dit niet zoo heel erg, al is de uitslag zeer slecht. Ook Axel is uitgebekerd na een strijd op den Raayberg. Het resultaat is voor Axel niet zoo slecht. Met 2—1 van Dosko te verliezen is zeker niet vernederend. Vlissingen is weer de van ouds bekende cup-fighter en bleef door een 52-overwinning op De Baronie gespaard voor de volgende ronde. We hopen, dat nu de tegenstanders van Ter neuzen en Vlissingen eens geen bekende Zeeuwsche of Brabant- sche ploegen zijn. Het wordt eentonig op den duur en we zien in Zeeland ook wel eens graag wat andere gezichten. Vlissingen-de Baronie 52. Vlissingen speelde om den K.N.V.B. beker tegen de Baronie en sloeg de oud-kampioenen met 5'2. De keeper van de Baronie onder schept een aanval. Nog een moment uit dezen wedstrijd. Het elftal van Sluiskil, dat dit jaar voor het eerst uit komt in den K.N. V.B. en geen slecht figuur maakt in 3 A. Vlissingen weet te doel punten. De bal gaar voorbij den vallenden doelman. Terneuzen won tegen Goes met niet minder dan 80: de Goesche keeper had het zwaar te verantwoorden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 25