No. 26 VRIJDAC 23 NOVEMBHR 1934 831 Een nckshatv-eerhuurder in Durban (Zuid-Afrika) Maar thans zit ik in de bajes Want wat is er gebeurd Voor alle zeker heid ging ik de cheque meteen verzilveren. Daarna reed ik naar het postkan toor, waar ik mr. Herberts' onaangenamen brief ontving. Ik begreep het gevaar, dat ik liep, wanneer mr. Casey zijn cheque inzond bij de Nationale Bank, en haar terug ontving, met de aanteekening „geen saldo." Het leek mij het ver standigst dadelijk naar Johnville te rijden, om mr. Casey contant te gaan be talen. Maar al mijn goede plannen leden schipbreuk. Ik was ternauwernood jn de hoofdstraat van Johnville gekomen, of ik werd gearresteerd door een agent, die blijkbaar mijn signalement had. Gearresteerd omdat ik een zekeren mr. Casey een waardelooze cheque van 2000 gulden had aangeboden. De wan trouwende kerel had telegrafisch inlichtingen ingewonnen, en als antwoord gekregen dat ik een saldo van 21 l/2 gulden had. Toen had hij een klacht inge diend. Ik bezwoer den agent bij hoog en laag dat ik was gekomen om mr. Casey contant te betalen, dat hij wel mee kon rijden naar mr. Casey, ik liet hem het geld zien enfin, ik sloeg mijn eigen record met handig praten. Alles vergeefs. Mr. Casey was de stad uit en zou den volgenden morgen terugkomen, zei hij alleen. Dan zou ik alles in orde kunnen maken, als ik kon, maar hij had order mij te arresteeren. je kon eenvoudig met den kerel niet praten. Ten slotte moest ik zelfs met hem in mijn eigen auto naar de gevangenis rijden. Vandaar uit schrijf ik dezen brief met papier en potlood.dat ik met groote moeite kon krijgen. Het maakt me gewoon ziek hier in deze cel rond te loopen, terwijl ik op de comité-vergadering moest zijn. Nu daar geen Aardworm-verkooper aan wezig is, hebben de concurrenten vrij spel, en zal het comité wel een van hun machines koopen, en dat terwijl ik alles zoo vernuftig had voorbereid, en den voorzitter van het comité zoo gunstig had gestemd. Het is diep treurig. MAC PUNTER. Sandy, 7 Juni 1920. Aan de Aardworm Tractor Maatschappij. Wel, ik ben weer uit de gevangenis Casey verscheen vanmorgen eveneens bij het verhoor toen ik de situatie verklaarde, zoover dat noodig was, en ik aanbood hem contant te befalen, trok hij de klacht in, en ik werd in vrijheid gesteld. Met een zwaar hart reed ik terug'naar Ripley's huis. Maar toen hij mij glimlachend tegemoet kwam en ik hoorde wat er verhandeld was op de commissievergadering, bezat ik weer spoedig mijn gewone goede humeur. Het bleek dat de commissie de drie andere tractors met algemeene stemmen had afgekeurd. Daar geen Aardworm-verkoo per aanwezig was, besloten zij, op mr. Ripley's voorstel, naar de Aardworm Tractor Maatschappij te schrijven en twee tien-ton-tractors voor wals- en algemeen wegwerk te bestellen. De order zal u waarschijnlijk reeds bereikt hebben. Ik wil hierbij nog even vaststellen dat ik door de indirecte methode te gebruiken in deze transactie hier niet bekend ben als Aardworm-verkooper, zoodat mijn naam niet op de order voorkomt. Ik vertrouw echter dat de gewone provisie mij toch zal toegekend worden. Immers, door mijn bemoeiin gen is Ripley, van wien alles afhing, van Aardworm-vijand een Aardworm-aan bidder geworden als gevolg daarvan werden ten slotte twee van onze trac tors besteld. Ik zie zelf met voldoening terug op de door mij getoonde han digheid en energie. MAC PUNTER. P.S. Door mijn manipulaties met Ripley's tractor die zijn tractor niet was heb ik zooals u zich herinnert, ten slotte 1000 gulden verdiend. Indien de Aardworm Maatschappij 3000 gulden in de financieele operaties had gestoken, zooals ik had verzocht, zou ik van meening zijn, dat deze 1000 gulden de Maatschappij toekwamen. Maar daar de Maatschappij dit niet heeft gedaan, heb ik na rijpe overweging besloten het geld zelf te behouden

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 29