MIDDELBURGSCHE VERKEERSPROBLEMEN Drukte in de Lange Delft op marktdag. eigenaardigheden is, dat ze op de puinhoopen van het oude het nieuwe laat verrijzen. Het spreekt vanzelf, dat in de eene stad de verkeersproblemen heel wat hachelijker zijn dan in de andere. In evenredigheid met den stedelijken ouderdom nemen door de bank de moeilijkheden toe. Het is daarom geen wonder, dat Middelburg lieden houden niet van revolutie, ook niet van een betrekkelijk vreedzame, en het lijkt ons niet kwaad, dat zij tot dusver nog de overhand heb ben. Overigens, lezer, en dit is vertrouwelijk, onze voortvarende vriend verkeerde in een nou ja een zekere stemming, die ook voor hem niet heele- maal normaal was. In bedachtzamer oogenblikken zal hij zich zijn revolutionnaire gedachte wellicht nauwelijks herinnerd hebben. Wat iedereen trou wens wel eens overkomt. Toch zit er in de gedachte, als men haar wat besnoeit (een beetje boel liefst), een en ander, dat zoo gek nog niet is. Sommige stedelijke besturen hebben inderdaad 'tot het drastische middel van afbraak hun toevlucht moeten nemen, om een C-ordiaanschen verkeers- knoop door te hakken. Wij kennen verscheidene van deze drastische op lossingen. Het gebeurt nog al eens, dat men een ge- heele straat of een stuk straat ziet afbreken ten bate van het moderne snelverkeer. Natuurlijk vallen daarbij niet zelden offers, verdwijnen er din gen van oudheidkundige waarde, die men graag behouden zou hebben. Wat is er aan te doen? Elke tijd heeft nu eenmaal zijn eigenaardigheden; en elke tijd eischt zijn tol. Het kan vrijwel nooit zin hebben, zich daar tegen heftig te verzetten. De geschiedenis schrijdt voort en een van haar We hebben eens een voortvarend man een zeer voortvarende oplossing van alle stedelijke verkeersproblemen hooren verkondigen. Breek den boel af, zei hij, als 't moet de heele stad, en bouw het zaakje weer op naar de eischen des tijds. Hij meende het, en hij dacht, dat het finan cieel best zou kunnen. Al die voorzieningen en al de rompslomp, dien men zich op den hals moet halen, door het moderne verkeer in het dwang buis van te nauwe straten en zoo te persen, kosten toch ook een hoop geld, zei hij. Wat een verlies van tijd gaat daar in zitten, wat een noodelooze slijtage van motoren en wat een kostbare controle. Het zal wel zoo zijn, maar minder voortvarende Wie niet uit zijn oogen kijkt, krijgt 'n bonnetje Donderdagsch tafeceel in de Lange Delft. Zoo hoort het. als men op Donderdag of Zaterdag van zoo laat tot zoo laat de Lange Delft in de richting Markt wil ..fietsen''.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 6