NIEUWE m CARNEERINCEN Er is, op modegebied, altijd iets nieuws. Soms is dat nieuwe slechts een terugkeer van 't oude in eenigszins anderen vorm, maar die an dere vorm geeft er dan toch weer den gloed van 't nieuwe aan. De nieuwe modellen van japonnen, blouses en man tels worden ons voorgezet bij den aanvang van [elk sei zoen. Mannequins paradeeren ermee voor onze meestal bewonderende oogen en in onze modemagazijnen worden ze, op verlokkende wijze, uitgestald. Maar als die nieuwe mo dellen klaar zijn, beteekent dat nog niet, dat er nu een periode volgt van volslagen rust. Neen, de groote mode-ontwerpers gaan steeds door met het bedenken van allerlei nieuwe détails, aller lei kleine bijkomstigheden, waar door soms het karakter van 'n toilet geheel en al kan gewijzigd worden. Zoo is er nu de garneering van metalen draden goud- of zil verdraad, met de hand door geregen in de plaats van zijden stiksels. Deze garneering wordt aangebracht zoowel op min of meer eenvoudige wollen en flu- weelen japonnen als op zeer ,,gekleede" toiletten. Ze is betrekkelijk eenvoudig, maar maakt een bizonder elegant effect. Een ander modenieuwtje zijn de biesjes, opgevuld met 'n koordje of met draden wol. Deze garneering kennen we van vroeger. Men neemt er 'n smalien reep stof voor, dien men in de lengte dichtnaait aan den linkerkant, binnenst bui ten keert en waar men dan 'n koordje doorheen rijgt. De aldus verkregen bourrelets worden ge bruikt voor de garneering van japonnen en mantels niet alleen, maar ook voor hoeden, moffen e.d. Bij de hierbij afgebeelde japon zou men zulk een garneering op nog eenvoudiger wijze kunnen aan brengen, nl. door 'n koordje te rijgen tusschen twee van de stiksels telkens, welke' ter garneering van de taille en onder langs den rok zijn aange bracht. Wanneer men aan den achterkant van de stiksels een strak gehouden reepje stof meestikt, zal men het reliëf-effect krijgen van de apart gemaakte bourrelets. 961. Namiddagjapon aan dof satijn, gegarneerd me lichtgrijze zijde. 966. Eenvoudige japon van fluweel of effen wollen stof. met vierkanten hals en stikselgarneering. 1067. Meisjesjurk van wollen stof. gegarneerd met plooien in den rok en met wit kraagje en manchetten. 1082. Practische en sierlijke kindermantel van ge streepte stof. Van atle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zi|n aan het mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA", Nassouplein 1, Haarlem, waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Deze eenvoudig gehouden japon met den modieuzen vierkanten hals zal door deze garneering 'n echt modern tintje krijgen. Het patroon ervan is verkrijg baar in de maten 42, 44, 46 en 48. Benoodigd 3 M. stof van 1.30 M. breedte. Ons tweede japonmodel is be stemd voor den namiddag. Het werd ontworpen in dof satijn, met lichtgrijze zijde voor de voering van den jabot en van de klokvormige garneering van den rok. De japon heeft lange, bij de ellebogen wijd uitvallende mouwen. Men heeft er 5 M. stof voor noodig van 1 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 40, 42, 44 en 46. Eenvoudig en keurig is de hierbij afgebeelde meisjesjurk van wollen stof. Het rokje heeft ingezette plooien, terwijl de taille is afge werkt met 'n vierkanten witten kraag en manchetten en 'n paar witte pattes met knoopen. Het patroon van deze jurk is verkrijgbaar met een bovenwijdte van 80 c.M. De hierbij afgebeelde kinder mantel is, door 't practische mo del, zeer geschikt voor schoolmeis jes. De gestreepte stof ervan leent zich uitstekend voor een aardige garneering. Van dezen mantel, met staand kraagje, groote revers, ceintuur en opgezette zakken, is het patroon verkrijgbaar met 'n bo venwijdte van 86 c.M. en van 76 c.M. PAULA DEROSE. Hooge toque van soepel zwart vilt, gegarneerd met zwarte aigrettes. DRAAGT MEN IN PARIJS HOOGE HOEDEN OF LAGE HOEDEN? ,,Wat is nu eigenlijk mode, hooge hoeden of lage hoeden De vraag valt moeilijk te beantwoorden, want er heerscht 'n soort revolutie op hoedengebied. Er zijn toonaangevende modehuizen, welke 'n soort kozakkenmuts lanceeren van 'n zeer hoog model, terwijl andere niet minder toonaangevende huizen slechts zéér lage hoedjes ontwerpen en weer andere zich houden aan de gulden middel maat. De zéér hooge hoeden zullen wel niet in de gratie komen. Al is nu de uitspraak, dat groote vrouwen daarmee op den Eiffeltoren gaan lijken, terwijl de kleintjes haar gezicht in 't midden van 't geheel krijgen, lichtelijk overdreven, het is 'n feit, dat zulke hooge toques de vrouwelijke sil houette allerminst'flatteeren. De dames dus, die gewoon zijn, zich bij het kiezen van 'n nieuwen hoed critisch te bekijken in 'n grooten spiegel, zullen er niet spoedig toe overgaan zich zoo'n hoed aan te schaffen en daarmede is het model reeds ver oordeeld. De zéér lage hoedjes hebben het nadeel, dat ze slechts door 'n elastiek of 'n cachepeig'ne op 't hoofd kunnen worden gehouden, terwijl die hulp middelen niet eens altijd toereikend blijken bij hevigen wind. Zoo komt men langzamerhand, als vanzelf, weer tot het meer practische, wat toch immers ook mooi kan wezen I Maar intusschen ziet men nog alle modellen dragen. Hierbij geven wij de afbeelding van een der meest geslaagde hooge toques van het Parijsche modehuis Schiaparelli. Deze hoed, van soepel zwart vilt gedrapeerd, heeft als garneering van den bol een grooten bos zwarte aigrettes. Het lage hoedenmodelletje, ook in zwart vilt, een creatie van het Parijsche modehuis Rose Valois, heeft ter garneering een korte wijde voile met geborduurden rand. Jane Blanchot lanceert hoeden met 'n niet te hoogen en niet te lagen bol, waarvan we er hierbij een reproduceeren. Deze elegante hoed is gedra-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18