VOOR FIJNPROEVERS VRIJDAG 30 NOVEMBfiR J934 Een fraaie combinatie van beige breit- Laag hoedje met geborduurde voile. De gulden middelmaat van groen schwanz met gazelle in dezelfde tint. taupé met garneering van staal en hout. peerd van groen taupé, waarvan de plooien worden bijeengehouden door 'n stalen ketting niet houten versieringen. Meer origineel dan mooi is de Parijsche jockey- hoed met korte voile, zooals we er hierbij een afbeelden, uitgevoerd in zwart vilt. En dan is er nog het nieuwtje van den vilten hoed, gegarneerd met levende bloemen een nieuwtje, waarbij de modieuze dame telkens weer haar hoed veranderen kan door een nieuwe bloe- mengarneering. De baret blijft nog in de" mode en wordt ge varieerd op velerlei wijze, o.a. door een garneering van veeren boven op den bol. Bontmutsjes en bonthoeden worden in alle mogelijke modellen gelanceerd, meest behoorende bij korte of driekwart lange bontjasjes. Hierbij afgebeeld vinden we nog een elegante samenstelling van beige breitschwanz met gazelle in dezelfde tint. P. D. SINAASAPPELEN ALS VOEDSEL In vroegere jaren, toen men de vitaminen nog niet kende, golden vruchten, en zeker sinaasap pelen, als luxe eetwaren. Sinds men echter weet, dat vele vruchten rijk zijn aan verschillende soorten vitaminen, heeft men ze met een ander oog leeren beschouwen en leeren waardeeren als voedsel, dat tegelijkertijd nuttig en aangenaam is. In Amerika hoorde men tot voor kort twee leuzen,die op school- verzorging betrekking hadden, n.l. in iedere school een weegschaal en een liter melk voor het groeiende kind. Maar nu heeft men dit laatste veranderd in voor ieder kind een liter melk en een sinaasappel per dag. Moderne Amerikaansche onder zoekingen hebben inderdaad aan getoond, dat de gewichtstoeneming na het eten van sinaasappelen veel en veel grooter is dan overeen komt met de enkele voedings waarde van die vrucht. De kalk en phosphorafzetting waren veel beter, en ook de magnesium-stik stof-aanzetting was verbeterd. Bij de proeven werd weliswaar veel sinaasappelsap gebruikt: 600700 c.M.3 per dag, maar dat was slechts om duidelijke resultaten te krijgen. Zeker is het, dat sinaasappelen een uiterst nuttig en gezond voedsel voor kinderen zijn. De Parijsche jockey-hoed met korte voile. HAZEPEPER Vilthoed met garneering van levende bloemen. Twee dagen vóór het gebruik legt men den ge- trancheerden haas ongezouten met het bloed ervan in een kom en men vult de hoeveelheid vloeistof aan met rooden wijn, zoodat het vleesch goed onder staat. Men voegt daar 'n paar laurierbladen bij en 'n paar in stukjes gesneden uien. Het vleesch moet eiken dag gekeerd worden. Voor het braden laat men dobbelsteentjes spek uithakken, doet daar boter bij en wanneer die gesmolten is voegt men er de stukken haas bij, laat die rondom even braden, doet er peper en zout bij en langzamerhand den wijn, waarin de haas gemarineerd is. Als alle vloeistof in de pan is, laat men den haas verder 'n paar uren zachtjes stoven en voegt er, zoo men wil, suiker bij naar smaak. AGNES. NOC EENS DE GEBREIDE JAPON De gebreide japon in ons nummer van 2 Nov. j.l. heeft mij een stroom van brieven bezorgd,welke, voorzoover zij voorzien waren van postzegel daar voor, reeds persoonlijk beantwoord werden. Verschillende dames schijnen het aantal op te zetten steken zeer groot té vinden 207 st. is echter volstrekt niet te veel voor den onderkant van 'n eenigszins klokkenden rok. Wat betreft de hoeveel heid der benoodigde woldeze werd door de firma, die het patroon ont wierp, aldus opgegeven. Het is echter best mogelijk, dat deze hoe veelheid, wanneer men andere wol gebruikt, niet juist blijkt te zijn. In elk geval zou ik aanraden (omdat allerlei kleine factoren tot 'n ander resultaat kunnen leiden) wat meer wol te nemen dan men denkt noodig te hebben, met beding, dat het teveel eventueel later weer kan worden teruggegeven. De dames zullen reeds begrepen hebben, dat de 2de toer begint met 1 r., daar men steeds breit 1 r. I aver., bij eiken toer verspringend. Ook spreekt het wel vanzelf, dat bij elke mindering niet alleen 't aantal st. tusschen 2 minderingen kleiner wordt, maar dat men ook telkens 1 st. minder krijgt vóór de 1ste en na de laatste mindering. Bij de 1ste mindering heeft men daar: 8 keer: 1 r., 1 aver. Dan 1 r. is 17 st. Bij de 2de mindering dus 8 keer 1 r., I aver, is 16 st. Bij de 3de mindering: 7 keer: 1 r., 1 aver. Dan 1 r. is 15 st. enz. enz. THÉRÈSE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 19