Zeeuwsche Sport VRIJDAG 50 NOVEMBER 1934 Kop en staart van de ranglijst der 2e klasse A roerden zich j.l. Zondag. Drie Zeeuwsche ploegen waren daarbij betrokken en wel Zeelandia, Middelburg en Vlissingen. Met R.B.C. streed Zeelandia om er in den staart niet al te slecht voor te staan. Een uitslag, welke wonderwel overeenstemde met het vertoonde spel tusschen de twee concurrenten voor de onderste plaats. Zeelandia mag zich gelukkig prijzen het nog tot een gelijk spel te hebben gebracht, daar het er aanvankelijk niet al te best uitzag. R.B.C. veroverde na de rust de leiding met een 25-stand en toen pas scheen de Zeelandia-ploeg tot de ont dekking te komen van wat er op het spel stond. Het is zeker een fraaie prestatie, dat zij den achterstand wist in te loopen, maar het is te hopen, dat hetgeen er aan die beloonde inspanning voorafging een vingerwijzing mag zijn voor de Zeelandia- defensie, welke niet in al te goeden vorm was. Zeelandia staat er nog niet het slechtste voor en kan gemakkelijk den dans ontspringen. Er moet nog veel gespeeld worden en er kan dus nog al wat wijziging in den stand komen. Hier volgt de stand van de onderste drie Alliance 9 14 4 6 Zeelandia 7 2 14 5 R.B.C. 9 117 3 Met een achterstand van twee wedstrijden en een voorsprong van 2 punten op nummer laatst is Zeelandia nog tamelijk veilig. Het was Temeuzen, dat nu Alliance eens op overtuigende wijze versloeg. Met 63 wonnen de Terneuzen-elfLangzamerhand wordt het raadsel van Alliance wel opgelost en blijkt, dat deze club in de onderste regionen thuis hoort. Terneuzen heeft zich na een twijfelachtige periode fraai hersteld, al komt het herstel o.i. wat te laat om nog een woordje te kunnen meespreken in den kampioensstrijd. Wel kan Terneuzen daar nog frissche klap pen uitdeelen misschien. Vlissingen moest in Breda tegen De Baronie 't loodje leg gen en kreeg een kleine 43-nederlaag te incasseeren. Het heeft er geducht gespannen en er bestond zelfs nog een kans op een gelijk spel, doch even voor het einde was De Baronie zoo geluk kig nog een doelpunt te kunnen maken en daarmee geheel onver wacht de twee punten geheel voor zich op te eischen. In de twee de helft deed Vlissingen het beter dan voor de rust. Profiteerend van een inzinking van De Baronie wist de rood-witte ploeg een 3O-achterstand geheel in te loopen. Ons dunkt, dat op een moment, dat de tegenpartij zoo geheel overspeeld wordt, met nog een tikje meer enthousiasme ook het winnende puntje ge maakt had kunnen worden. Een volgende maal beter, als het dan niet te laat is, want door deze nederlaag speelde Vlissingen precies in de kaart van Middelburg, dat een goed verdiende overwinning behaalde op D.O.S.K.O. Met 31 bleef Middel burg in de meerderheid, terwijl de ruststand 20 was. Het spel van Middelburg is heel wat beter dan dat van D.O.S.K.O., al past de aanvalslinie nog niet precies in elkaar. Misschien is met een kleine omzetting een wijziging ten goede te brengen in het spel van de vijf aanvallers. Te weinig vuur, te weinig spirit, dat is de oorzaak, dat Middelburg soms een weifelend spelletje gaat spelen. Soms 'n eveel afwach ende houding, terwijl de voor hoede een paar spelers telt, die het te dikwijls „wel gelooven". Wat meer er „op zitten" zou al een heele boel goed doen en in dit opzicht toonde Verhulst zich wel een aanwinst. Met deze overwinning verzekerde Middelburg zich van een flinken voorsprong, terwijl D.O.S.K.O. een tik kreeg, welke mis schien net genoeg is om het laatste restje zelfvertrouwen en hoop op de bovenste plaats te vernietigen. Volgende week krijgt D.O.S.K.O. opnieuw een zwaren wedstrijd en dan zal wel defi nitief uitgemaakt worden of D.O.S.K.O. nog meetelt voor de bovenste plaats. De Baronie heeft zich aardig opgewerkt door de overwinning op Vlissingen al zal het o.i. ook deze ploeg niet gelukken, zoo veel verder te komen. Middelburg en Vlissingen zullen het uit vechten, lijkt ons, en de anderen zullen zoo links en rechts eens een tik uitdeelen. Met den wedstrijd VlissingenMiddelburg kan alles beslist worden. De stand van de nummers 1 tot 3 Middelburg 8 7 0 1 14 Vlissingen^ 8 5 1 2 11 De Baronie 7 4 0 3 8 Terneuzen volgt dan met 8 punten uit 8 wedstrijden, vervol gens Breda met hetzelfde aantal uit 9 en daarna D.O.S.K.O. met 7 uit 6 wedstrijden. T.S.C. had een wedstrijd meer noodig om dit aantal te bereiken. Het was het zwakke begin van T.S.C., dat haar zoo laag op de lijst bracht. Dat deze ploeg beter kan, is nu wel gebleken en vooral als we den uitslag van j.l. Zondag zien, toen Breda met 42 geklopt werd. In de derde klasse trekken twee uitslagen de aandacht en wel het resultaat, dat de beide reserve elftallen van de Middelburgsche tweede-klassers wisten te bereiken. Na de aanvankelijke resultaten van Middel burg 2 was een zware strijd te voorzien tegen Goes. Heel anders is dit uitgeloopen en met een flinke overwinning liet Goes op overtuigende wijze zien, dat het haar ernst is met den wil om het kampioenschap te behalen. Voor de Middelburg-reserves een bedroevend resultaat, na de goede prestaties van vorige weken. Hoewel de Zeelandia-reserves gewonnen hebben, is de over winning na hun verrassende prestatie tegen Zierikzee maar matig. Het zou in de lijn van het resultaat, dat zij tegen Zierikzee behaalden, liggen, als Goesche Boys met reuzencijfers geslagen was. Het werd echter slechts 23. Axel bleef op eigen terrein de baas over Hulst, terwijl Breskens in Sluiskil geen steek liet vallen. De Zeeuwen ontkwamen maar op het nippertje en wisten tenslotte tegen Hoofdplaat toch met 32 te winnen. Terneuzen- en Vlissingen-reserves deelden de eer en speelden 11. In de B.-afdeeling speelden nog R.C.S. en Zeeuwsche Boys tegen elkaar, waarvan de Souburgsche ploeg een iO-overwin ning boekte. Een mager overwinninkje, dat niettemin twee puntjes opleverde en tegen Zeeuwsche Boys zeker niet zoo ge makkelijk bereikt is. Zeelandia-R.B.C. 55. Het is Zeelandia geluktmet R.B.C. gelijk te spelen, wat een mooi resultaat is. Over zicht tijdens een aanval van Zeelandia op het doel van R B.C. Axel-Hulst 2 0. De groote^%, slag om den voorrang in. 3 a is Zondag te Axel geleverd. Axel wist te zegevieren en wordt thans een bedreiging voor Hulst. Foto van het elftal van Axel. De keeper van Zeelandia slaat een aanval af. Een aanval van Zee-^%, landia wordt gekeerd. Een schermutseling voor het doel van Zeleandia.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 22