AARDENBURC EN OMSTREKEN KATTENDIJKE 838 VRIJDAG 30 NOVEMBER 1934 No. 27 De landelijke omgeving van St. Kruis. Op den achtergrond het dorpje, dat nauwelijks 500 inwoner* telt. De geruchten wijzen wel op een geleidelijk domi- neeren van Aardenburg in z'n omgeving. Eede en St.Kruis loopen de kans, te worden geannexeerd. Is het dan voor den uitbouw van Aardenburg zoo noodzakelijk? Geenszins, want o.i. is er voor huizenbouw in de onmiddellijke omgeving van Aardenburg nog ruimte genoeg. Uit een oogpunt van bezuiniging zou een dergelijke annexatie echter zin kunnen hebben. Maar moge het dan niet gaan als in Heille, dat eenige jaren geleden bij «Sluis werd ingelijfd, zooals de bewoners van Heille dat noemen, en sinds schijnt, gezien den slechten toe stand der wegen, het dorpje in de groote wereld heelemaal vergeten te zijn. Als de plannen feiten worden Als het voorstel wordt tot wet Dan wordt 't arme Kattendijke leelijk achteruit gezet Als een school beluste haaien zwemmen op den vetten buit vele andere gemeenten, en verkondigen het luid Kattendijke moet verdwijnen, geef ons allemaal een deel Jij de haven, Ik de huizen Wij de gronden, en liefst veel 1 Zoo wordt 't dorpje, niet noodlijdend, maar gezond in merg en been, reeds verkaveld en versneden, tot het vel is over been. Zoo wordt, wat historisch groeide, genegeerd, terzij gezet Een gemeente, die steeds bloeide, opgeheven door.de wet Vieve Kattendijksche schare, die zich nu reeds duchtig roert, weet, dat taai verweer altijd naar d'overwinning heeft gevoerd. Logisch is het, en te prijzen, dat ge u met kracht verweert Laat niet toe, dat met uw dorp een ander dorp wordtgesaneerd Een hoekje van de oade St. Bavokerk te Aardenburg. Herfststemming op het zgn. kasteel de nabijheid van Aardenburg. Het rijzige raadhuis op de Markt te Aardenburg. Een der aardige wo ninkjes van het ver laten Heille. dat sedert enkele jaren bij Sluis werd ingelijfd. Een kijkje op een boerderij te Eede.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 6